Terminatör 3: Makinelerin Yükselişi

Terminator 3: Rise of the Machines

Bütün Fragmanlar ►
Terminatör 3: Makinelerin Yükselişi (2003) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.8
/ 10
1274 oy

23 Temmuz 2003

Bilim KurguAksiyonGerilim

109 Dak.PT109M

James Cameron Gale Anne Hurd

1530 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

John Connor’ın yargı gününün engellenmesine yardım edişinin üzerinden yaklaşık 10 yıl geçmiştir; bu yargı günü, Skynet’in son derece gelişmiş makineler ağının kendi bilinçlerini kazanıp, insan ırkını yok etmek üzere programlandığı gündür. Ancak, Skynet’in Connor’ı öldürme ve insan ırkına savaş açma girişimlerine rağmen, 29 Ağustos 1997 günü geldiğinde, herhangi bir olay olmamıştır. Artık 22 yaşında olan Connor “kayıt dışı” yaşamaktadır: Ne evi, ne kredi kartı, ne telefon numarası, ne de işi vardır. Yaşadığına dair hiçbir kayıt yoktur. Skynet tarafından izinin bulunmasına imkan yoktur. Ta ki Skynet’in o güne dek ürettiği en gelişmiş cyborg öldürme makinesi T-X geleceğin gölgelerinden çıkıp gelene dek. Halefi T-1000 tarafından yarım bırakılan işi tamamlamak üzere geçmişe gönderilen bu makine, güzel olduğu kadar da güçlü ve acımasızdır.

Devamı
Gizle

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Hepsini Göster
Filmi Ekleyen Esas Oglan
Popüler Yorumlar
Butler-Jason (Profesyonel) | 20 Kasım 2012, 02:35

dı dın dın dı dın :) 10/8

1
+5
Tüm yorumlar (292)
Asisvenia (Figuran) | 12 Nisan 2014, 15:57

diger 1. ve 2. filme oranla sonuk kalsada, asla izlerken pisman olmayacagimiz cok basarili, ortalamanin bir hayli ustunde olan cogu filmi geride rahatca birakacak bir filmdir. arnold'in oyunculugu yine mukemmel olmus ve diger 1-2 filmlerinin tadini bozmadan devam ettirmeyi basarmislar. kesinlike oneririm. 9/10.

Cevap Yaz
0
0
Earnest99 (Amatör) | 29 Mart 2014, 18:42

Ortalıkta dolaşan saçma sapan bilgisayardan çıkma filmlere "Şşşt,hadi bakalım yaylanın artık!" diyebilecek tek proje; harika bir film.

Cevap Yaz
0
1
ballibaba (Dublör) | 24 Şubat 2014, 13:51

serinin iyi bir devam filmi arnold yine harika bu filmde 10/9

Cevap Yaz
0
0
mavizamanda (Amatör) | 18 Şubat 2014, 16:16

1-Yönetmeni değişen bir Terminatör nasıl olur? İlk iki filmin o muhteşem, bambaşka tadını bilmeyen yoktur. Üçüncü film şahsen çok iyi bir film olmakla beraber ilk iki filmin gölgesinde kalmıştır... Ama ilk iki filmdeki o Terminatör-yokoluş-çaresizlik hissini ve repliklerini bu filmde de azda olsa görmek mümkün. Bu da filmi daha kabullenilebilir kılıyor (3. Maddede fena dalıcam). Özellikle John Connor'un en son sahnede telsiz konuşmasının çaresizliği, Terminatör hakkındaki söyledikleri...
2- Filmde Sarah Connor'un yokluğunu Kate Brewster'le ve T-X ile doldurmaya çalışsada yeterli değildir.Yani iki kadın oyuncu ve karakterde, Sarah Conor (Linda Hamilton) boşluğunu doldurmaya yetmemiştir; çünkü özellikle Linda Hamilton’un canlandırdığı Sarah Connor Terminatör'deki Arnould'dan sonra en etkili isimdi. ''Bir geçiş Terminatörü'' olarak adlandırabiliriz bu 3. filmi. 4. film yanında daha bir Terminatör havası olduğu ve 4. filmden daha iyi olduğu kesindir. 4. filmi bu seriden saymıyorum bile.
3- Fimi izlettiren Arnould tabikide. ( bu arada T-X'i canlandıran Kristanna Loken seçimide, Jonh Connor’u canlandıran Nick Stahl seçimide iyi bir seçim değildir). Terminatör felsefesini o muazzam hissi SIRADAN HALE sokması eksi getireleri mevcut olmasına rağmen; artık tek hedefin John Connor olmaması gibi güzel detaylarla kotarılmaya çalışılmıştır. Ama umudumuz olan John’un bir sahnede ( içerik bilgisi değil bu- şikayet etmeyin sonra  ) çok gereksizmiş gibi gösterilmesi işi cıvıtmıştır, seriden olmasada kendinden soğutmuştur.
4- Filmi izlettiren o Terminatör derinliği-felsefesi değil uç yapmış aksiyonudur…
5- ilk iki filmin yanına ayıp olmasın diye konulması gereken bir film. 10/7.8

Cevap Yaz
0
0
ozsky (Figuran) | 06 Şubat 2014, 22:56

fazla söze gerek yok.9

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz