Başka Tanrının Çocukları

Children of a Lesser God

Başka Tanrının Çocukları (1986) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.5
/ 10
18 oy

03 Ekim 1986

1986 - ABD

Dram

119 Dak.PT119M

Mark Medoff

 -

18 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Konuşma öğretmeni James Leeds (William Hurt) duyma sorunu olan öğrencilerine yardımcı olmak amacıyla yeni teknikler uygular ancak okulun sağır müdürüyle (en iyi kadın ödülünü alan Marlee Martlin) hiçbir ilerleme kaydedemez.Sarah, zeki ama ironik bir şekilde, dünyanın kimseyi umursamayan çekişmesine adım atmak yerine, güvenli bir şekilde kendi sessiz çevresinde kalmanın daha iyi olacağını düşünür. James Sarah'ı ikna edip onu sessiz kozasından çıkarabilecek mi?

Filmi Ekleyen hayretman
Tüm yorumlar (9)
merve_alekinci (Amatör) | 08 Şubat 2013, 14:48

Filmi internette bulamadım Türkçe altyazısını ayrı filmi ayrı orjinal dilinde indirip gömdüm öyle izledim. Marlee Matlin'in gerçek hayatta da sağır olduğu düşünülürse gösterdiği performans için aldığı Oscar'ı hakediyor.

Cevap Yaz
0
1
BatmanJoker (Dublör) | 05 Şubat 2012, 01:00

Güzel bir film, herkes Marlee Matlin den bahsediyor ama William Hurt da şahane oynamış azimli idelist...düşündüren duygusal bir film...ne kadar önemli duymak ve diğer şeyler...filmi bulmak sanıyorum oldukça zor nette...bulabilirseniz izleyin derim...

Cevap Yaz
0
0
ladybug34 (Figuran) | 27 Ağustos 2011, 23:55

 
Duygusal, değişik bir konusu olan iyi bir film. Marlee Martlin o kadar iyi oynamış ki, gerçekten sağır ve dilsiz olduğunu düşündüm:) Fedakarca bir aşk hikayesi...

Cevap Yaz
0
0
gulbeyazyelmen (Amatör) | 30 Kasım 2011, 20:01

merhaba bu filmi nasıl bulabilirim . hem öğrencilerime izletmek hemde kendim izlemek istiyorum cevap verirseniz sevinirim

-1
+2
alice01 (Profesyonel) | 29 Mayıs 2013, 16:25

Marlee Matlin gerçek hayatta da işitme engellisi maalesef.

0
0
alice01 (Profesyonel) | 15 Nisan 2011, 12:28

                                 Children of a Lesser God (1986):
   İki farklı insan iki farklı hayat...Biri;kendisini kabullenemeyen bir aileye sahip,geçmişteki kalp kırıklıkları yüzünden konuşmaya çabalamayan işitme engellisi Sarah,diğer işitme engellilerine konuşmayı öğreten James...Bu ikilinin arasında geçen,aşkın hiçbir engel tanımayacağına tanık olduğum,etkileyici ve sımsıcak bir aşk filmi.
   Filmde William Hurt'un oyunculuğu da çok başarılıydı ama beni asıl etkileyen Marlee Matlin'in oyunculuğuydu.Dalgaların sesini anlatışı,James'e bakarken gözlerindeki aşkın büyüsü ve "Seni Seviyorum" işaretini içtenlikle yapması filmdeki duyguları çok yoğun bir şekilde hissetmemi sağladı.Bach'ın senfoni,diğer müziklerin filmle uyumu güzeldi ve işaret diline ait birkaç işaret öğrenmekte oldukça keyifliydi.
   Fillmde aklımda soru işareti bırakan Johnny karekteriydi.Konuşmaya çabalamaması,arkadaşları etkinliklere katılırken kendisinin katılmaması sorununun olduğunu gösteriyordu ama filmde buna değinilmedi.Keşke Johnny'nin sorununun ne olduğunu öğrenebilseydik ya da Johnny karekterine yer verilmeseydi diye düşünüyorum.
   Arşivime eklediğim,bende özel bir yer edinen bu güzel filmi mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.
                                         İYİ SEYİRLER

Cevap Yaz
0
2
L5L (Artist) | 10 Mart 2011, 14:06

**BAŞka TANRININ çocukları**...1000 kere izlediğim bi film daha..ama NİYEYSE ÇOOK AZ BİLİNEN Bİ BAŞYAPITTIR KENDİSİ..HERElde oyuncuları şu anda bilindik,popüler değil de ondandır...BU FİLMLE DAHA 21'İNDE oskar almış MÜKEMMEL VE BENCE OYUNCULUK üzerinde dahi bi OYUNCU **MARLEE MATLİN** ara sıra ünlü dizilerde konuk oyuncu olarak boy gösterse de misal ÇARESİZ EV kadınları dizisi.. bilinmemesini doğal karşılıyorum,çünkü kendisi sağır VE dİLSİZ..bilirsiniz pek SEVİLMEZ,eksik insan KAtegorisine konulur,sağır ve dilsizler..Aslında şu anda dilsiz değil,bayağ iyi konuşuyo bknz **THE L WORD dizisi sezon 4-5-6**..ama NAPALIM iş vermiyolar KADINA.. VE TABİİ Erkek oyuncumuz **Örümcek kadının öpcüğü** filmiyle oskarı götürmüş WİLLİAM HURT..İYİ yazılmış diyaloglar,Süper oyunculuklar ve tabi AŞK..AŞK..bi de bu film bana tabii işaret dili öğrenme ve sağır,dilsiz insanların yanında bulunma ihtiyacını BAĞIRTA ÇAĞIRTA VERDi..o yüzden İşaret dili kursunu ayarlamaya çalışıyorum..Gİdicem inşallah..Lazım..benciliğin lüzumu yok..

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz