Venedik'te Ölüm

Morte a Venezia

Venedik'te Ölüm (1971) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.0
/ 10
10 oy

Dram

130 Dak.PT130M

Luchino Visconti Nicola Badalucco

Death In Venice

10 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Yurtdışına tek başına dinlenmek için tatile çıkmış bestekar Gustav Aschenbach (Dirk Bogarde) Venedik'tedir, tüm dünya onu içine kapalı, saygın, medeni bir insan olarak tanımaktadır. Fakat bir gün o ideal güzelliğin resmini görür ve anında kendi sonunu getirecek bu gizli tutkuya kendisini bırakır.
Death in venice, Visconti'nin 1971 Cannes film festivali'nde özel ödül kazandığı çalışmasıdır.
 

Filmi Ekleyen banker
Tüm yorumlar (6)
berat4963 (Jön) | 16 Mart 2014, 20:36

Ağır bir tempoda ilerleyen filmde yönetmen Luchino Visconti, diyaloğa çok az yer vererek daha çok hikayesini müzik eşliğinde görüntülerle anlatma yolunu seçmiş. Bu tarz filmleri genelde çok beğenirim. Ama bu filmi çok beğenmedim. Gustav Aschenbach rolünde Dirk Bogarde çok başarılı olsa da filmi kurtaramıyor. itiraf etmeliyim ki yer yer çok sıkıldım. bol zamanınız varsa izleyebilirsiniz.

Cevap Yaz
0
0
egesuki (Amatör) | 03 Ekim 2013, 10:18

ertuğrul özkök bu filmi 40 kere izlemiş 10 kere daha izleyecekmiş. çok merak ettim bu filmi yorumlara bir bakktım.. eski ve yavaş ilerleyen bir film anlaşılan...

Cevap Yaz
0
0
throughout (Artist) | 17 Şubat 2013, 00:53

Visconti dokunaklı bir aşk filmi sunuyor sinemaseverlere.. gerçekçi, naif ve etkili.. ayrıca "ben işimi bilirim" ifadesinin günümüz toplumundaki anlamı, farklı ve düşündürücü bir dille aktarılıyor filmde.. yaşanan etkili aşkın yanısıra derinlerde saklı konular da işleniyor inceden inceye.. oyuncu performansları çok iyi.. filmdeki görsellik son derece başarılı.. tek eleştirim var.. bazı sahnelerde film müzikleri abartılı geldi bana.. elbette bu göz ardı edilebilir bir durum.. yönetmenin "beyaz geceler" filmi gibi bu filmi de keşfedilmeyi bekliyor.. venedik'te ölüm 9/10

Cevap Yaz
0
0
beautiful-disaster (Artist) | 11 Ocak 2013, 13:38

venedik'te ölüm gercekten ölüm bi film.güzel bi konu,oyuncular iyi secilmis ancak o kadar duragan ki arada bi mutfaga,tuvalete,bakkala kadar gidip gelseniz pek bisey kacırmıyorsunuz.keske kitap olarak kalsaymıs da yazarın mükemmel betimlemelerinden bahsetseymisiz.ancak görsel bi calısma olunca yönetmenin betimlemeleri bogucu olabiliyor.arada bir hareket gerilim falan görmek istiyorsunuz.sabrınız varsa izleyin.

Cevap Yaz
0
0
L5L (Artist) | 28 Ağustos 2011, 17:59

Kitabını da okumam lazım kesinlikle..
 
yönetmenimiz Visconti valla iyi bulmuş başroldeki entel yaşlı amcamızın vurulacağı,aşık olacağı **gençlik iksirini** oğlanı acayip tatlı!!! sayın çıtır tabii 1971'de çıtır olan sevgil isveçlii aktörümüz **Björn Andresen** acayip güzel bi oğlan.. tam bi erkek güzeli,oyunculuk performansı da iyi!!
 
o güzelim resimlerinden kIz zannediyordum  oğlanı, eee tabi filme başlayınca anladım ki bir kez daha Allah neler yaratıyor!! Sevgili gay dostlarım kaçırmayın bu 1971 yapımı güzel filmi..
 
Bu film benim aklıma direkt **Yalnız bir Adamı ** getirtti...Yalnız bir Adam filminin yönetmeni bu filmden etkilenmesi olası..   Film İmdb puanı 7,6 ki kesinlikle hak ediyor!! Yani uğraşsan başyapıt olacak düzeyde..
 

Cevap Yaz
0
1
L5L (Artist) | 29 Ağustos 2011, 17:52

yanlış yazdım bu film  bana **Yalnız bir adam** deği lde  **Tek başına bir adam** filmini anımsatı ..

0
0
Görüşleriniz