Damadı Öpebilirsin

I Now Pronounce You Chuck and Larry

Damadı Öpebilirsin (2007) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.4
/ 10
894 oy

07 Eylül 2007

2007 - ABD

KomediRomantik

115 Dak.PT115M

Alexander Payne Barry Fanaro Jim Taylor

955 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Chuck Levine (Adam Sandler) ile Larry Valentine (Kevin James) son derece iyi niyetli iki itfaiyecidir. Daima omuz omuza çalışırlar. Birbirleri için yapmayacakları özveri yoktur. İkisi de itfaiye örgütünün gururu ve gözbebeğidir. Dul bir erkek olan Larry’nin tek isteği ailesine kol kanat germektir. Buna karşılık arkadaşı Chuck, “bekarlık sultanlıktır” düşüncesindedir ve bağımsız hayatın tadını azami derecede çıkartmaktan, gününü gün etmekten yanadır.
Büyük bir yangında Larry, Chuck’ın hayatını kurtarır. Chuck ona karşı kendisini borçlu hissetmektedir. Öte yandan hukuki bir engele takılarak kendi hayat sigortasına öz çocuklarını mirasçı yapamayan Larry, arkadaşının minnet duygusundan yararlanmaya karar verir. Chuck’ın yapacağı tek şey, resmi evraklarda Larry’nin domestik partneri (ABD’de birlikte yaşayan gay ve lezbiyenlerin yasal haklardan yararlanmak için yaptığı sözleşme) olduğunu öne sürmektir. Bu çok kolaydır. Nasılsa gerçeği ikisi dışında hiç kimse bilmeyecektir.
Ancak ince eleyip sık dokuyan, aşırı titiz ve çok müşkülpesent bir bürokratın durumdan kuşkulanması üzerine iki arkadaşın yaptığı sözleşme kent çapında sorun haline gelir. Konu artık gizli olmaktan çıkmış, gazete manşetlerine taşınmıştır. Öyle olmadığı halde yeni bir evli çift gibi davranmak zorunda kalan Chuck ile Larry, iki yetişkin erkeğin tek çatı altında yaşamasının getirdiği binbir çeşit zorluklarla mücadele vermek zorundadır. Bürokrasiyi çift olduklarına inandırmak için çıktıkları zorunlu balayından kazasız belasız sağ çıkmayı(!) başaran iyi niyetli “sahte çiftimiz”, bir arkadaşlığı/dostluğu gerçek bir aile yapan en önemli değerin, ihtiyaç duyduğu zamanda iki tarafın her türlü yardım ve dayanışmayı birbirinin emrine sunması olduğunu keşfedeceklerdir.

Devamı
Gizle
Popüler Yorumlar
VFV (Star) | 19 Eylül 2012, 00:11

■ ■ ■‘’Önce kendine karşı dürüst ol.Çünkü olmadıgın biri gibi davranmak zordur’’ ■ ■ ■ Filmin bütçesi 75 milyon dolar ama filme baktıgımızda aslında büyük bütçeli bir film izlenimi vermiyor..Buda Adam sandler in neden en çok kazanan aktörler listesinde zirveyi zorladıgını gösteriyor. Film senaryo olarak iyiydi hatta anlamlıydı ve iyi göndermeleri, bazı eleştirileri vardı. İşlenişi de fena değildi.Bazı kısımlar sıkıcı olsada genel olarak amacına ulaştıran bir filmdi.Sandler in filmlerindeki filme artı bir etki bırakmasını saglayan bir faktörde yan rollerdeki oyunculardır.Bu filmdede hepside birbirinden iyiydi.Vikipediadan filmle ilgili ilginç bir bilgiye ulaştım.Film Harry Potter gibi bir filmi geçerek ilk sıraya oturmayı başarmış..Gerçekten bunu okuyunca bende şaşırdım ama Bunda oyuncu kadrosunun etkisi büyük olmalı. ___10/ 6.5___

1
+16
LOsTGrL (Jön) | 23 Şubat 2013, 17:51

Hoş film sıkıcı değil en azından..

0
+6
Tüm yorumlar (427)
Graciously (Amatör) | 24 Aralık 2013, 06:21

bu film sadece bir komedi değil. içinde aslında çok güzel ve anlamlı bir hikaye var. herkesin tercihine saygı duymak gerekir gibi.. ama ne yazık ki filmde olduğu gibi hayatta da bunu yapamıyoruz ve çevremizdeki insanları kaybediyoruz. Filmi izleyenler en azından bunu izledikten sonra insanların tercihlerine daha saygılı olmayı başarabilir.. Çok beğendim filmi. Sadece gülmek istiyorsanız bu film yerine başka şeyler izleyin. Ama bunu izlicekseniz de biraz düşünün.. İyi seyirler.

Cevap Yaz
0
0
tahakrdm (Profesyonel) | 21 Ekim 2013, 22:48

eyleneceliydi

Cevap Yaz
0
0
mrsackles7 (Amatör) | 19 Ekim 2013, 16:43

adam sandler yine harikaydı komikti vve bir şeyler öretiyodu 8/10

Cevap Yaz
0
0
kajol24 (Dublör) | 09 Eylül 2013, 15:18

harika bir adam filmi daha.

Cevap Yaz
0
0
pursuitofhappiness (Dublör) | 06 Eylül 2013, 15:38

Komik aynı zamanda güzel mesajlar veren bir film yalnız sonucu bağlarken biraz uzatmışlar sanki 7/10

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz