3 Ahmak

3 Idiots

Bütün Fragmanlar ►
3 Ahmak (2009) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.8
/ 10
5528 oy

09 Kasım 2009

DramKomediRomantik

170 Dak.PT170M

Rajkumar Hirani Abhijit Joshi

6586 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Hindistan'ın en iyi mühendislik okuluna başlayan öğrencilerin hayatını anlatıyor özet olarak. Sistemin daima yarış üzerine kurulu olduğu, herkesin en iyi olmaya çabaladığı bir okulda sistemi değiştirmeye çalışan bir öğrenci ve onun en yakın 2 arkadaşı. Başlarından geçenler, hayattan aslında ne istedikleri. Ranco karakterinin başrol oynadığı film dram ve komedi türünü en iyi şekilde harmanlayıp bize öğretici bir film olmakta.

Filmi Ekleyen trailblazer17
Popüler Yorumlar
VFV (Star) | 21 Temmuz 2012, 23:30

'ARKADAŞLARINIZ BAŞARISIZ OLUYOR, ÜZÜLÜYORSUNUZ; ARKADAŞLARINIZ BİRİNCİ OLUYOR, DAHA ÇOK ÜZÜLÜYORSUNUZ''. Hayatımda izlediğim en iyi filmlerden biri.Karakterler mükemmel ve üzerinde bi hayli düşünülmüş.Replikler muhteşem.Oyunculuklar muhteşem.Müzikler muhteşem.Senaryo muhteşem. Bu filmde en can alıcı replik ''herşey yolunda'' olmalı.Çünkü filmdeki insanların hayata bakış açısı bununla değişiyor.AAslında bu şekilde düşünen rancho sayesinde.Filmin finalinde bile.Müzikler ve danslar komikti.Senaryoya gelirsek Eğitim sistemini eleştiren, öğrenciler üzerindeki pskolojik baskıya vurgu yapan bir film.Bu belkide bir çok ülkenin eğitim sisteminin sorunu.Ezberci eğitim... Filmin içinde geçen bir diyalog aslında gözümü açtı..Fotografcılıgı seven çocugun mühendislik okuması.Fotografcılıgı seviyorsun ama mühendislikle evlisin.Doğru değil mi ? Aile baskısı ve diğer pskolojik faktörler yüzünden bir çok kişi yetenekli oldugu alanda veya istediği alanda değilde farklı bir alanda okumak zorunda kalıyor.Hindistan yapımı olmasından dolayı önyargılı olarak izlemeye başladım.Halen izlemeyenler vardır ve tavsiyem önyargılarınızı çöpe atın ve izleyin.3 saat nasıl geçti anlamadım.Filmin büyük kısmı eğlenceli bazı kısımlar ise duygusaldı.Sonu mükemmeldi. Aamir khan ın izlediğim ilk filmi.Yaşına ragmen Rolünü olaganüstü bir şekilde oturtmuş kendine..Bu film gelmiş geçmiş en çok hasılat elde eden Hint yapımıymış. 10/ 9.5

0
+58
fzlhnnbl (Figuran) | 27 Mart 2012, 20:01

Abi reklam gerçekten önemli...Misal bu filme çoğu kişi hint yapımı diye ön yargılı bakıyor... Halbu ki dünyaya iyi pazarlansa klasikler arasına girer...İlk 5'te yeri garanti...

1
+38
Tüm yorumlar (2762)
EvladiOsmanli (Amatör) | 15 Nisan 2014, 17:53

İzlerken çok ağladım. Gerçekten izlediğim en iyi filmlerden biriydi. Aamir Khan'ı bu filmde tanıdım ve şuan en sevdiğim aktör haline geldi.

Cevap Yaz
0
0
kyletyson (Figuran) | 13 Nisan 2014, 17:54

ilk defa bir film beni böyle ağlattı izleyiciyi tam yerinde vuruyorlar bunun dışında ders verici niteliği de olan bir filmdi komedide var arkadaşlara katılıyorum hollywood filmleriyle başa baş gider o kadar yani kesinlikle ama kesinlikle izlemelisiniz.

Cevap Yaz
0
3
sametmalatya (Amatör) | 13 Nisan 2014, 13:49

Yanlış eğitim sistemlerine eleştirel açıdan bakan güzel bir Hint filmi. Özellikle de her eğitimcinin izleyip dersler çıkarması gereken bir film. Oyunculuklar mükemmel ve konu çok güzel. Bu film Hollywood filmi olsa kesinlikle en iyi 10 film arasına girerdi.

Cevap Yaz
0
1
ewoix (Amatör) | 13 Nisan 2014, 13:09

Bolywood sinemasına olan önyargımı kıran film oldu.Bolywood sineması Holywood'un çakma modeli gibi durdundan pek bakma gereği duymuyordum.Ama 3idiots'u izledikten sonra kendimi tüm Aamir Khan filmlerini izlemeye başlarken buldum ondan sonra her gördüm Bolywood sinemasını izlemeye başladım.

Gerçekten Holywood sinemasından sıkıldığınızda Bolywood sineması size ilaç gibi gelcektir.:)

Cevap Yaz
0
2
papercutfb (Amatör) | 13 Nisan 2014, 02:58

Film çok iyidi, çok güzel sosyal mesajlar veriyor ve süpriz dolu bir film, kesinlikle bence fragman izlemeden ve kimseden konusunu okumadan izleyin.

Ayrıca bu Aamir Khan bence Asya Türklerinden olabilir, hindistanda da yaşayan Türk asıllı hintliler var.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz