Üç Kağıtçı

Üç Kağıtçı (1981) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.2
/ 10
419 oy

01 Ekim 1981

AileKomedi

88 Dak.PT88M

Ünal Gürel Güler Ökten Celile Toyon Rıza Pekkutsal Devrim Parscan

Natuk Baytan

225 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Ölen babasının mallarını satmak için Almanya'dan köyüne dönen Rıfkı tesadüfler sonucu bir 'ermiş'e dönüşür. Yağmur duasına çıkan köylüler için yağmur yağdırır, üfürükçülük yapar, evde kalmış kızların kısmetini açar. Bu arada Belediye Reisi seçimlerine adaylığını koyması istenir. Seçimleri kazanır ancak çok geçmeden üçkağıtçı olduğu ortaya çıkar.
uc kagitci natuk baytan kemal sunal ali sen turgut ozatay reha yurdakul nizam erguder ulku ozen.

Filmi Ekleyen ALPEREN-TUNGA
Popüler Yorumlar
tHeUnderTaker (Artist) | 10 Ekim 2009, 20:58

Kemal Sunal\'ın çok beğendiğim filmlerinden bir tanesyidi. Harika bir yapıttı.

0
+4
Tüm yorumlar (58)
hayal54 (Profesyonel) | 30 Ocak 2014, 10:19

tv de denk geldiğinde muhakkak izlediklerimizden :) 9/10

Cevap Yaz
0
0
izzetoguzhan (Amatör) | 28 Ocak 2014, 20:05

tv de gördüğünüz zaman bırakın aksın gitsin.

Cevap Yaz
0
0
GlamManiac (Figuran) | 17 Ocak 2014, 20:55

Rahmetlinin en sevdiğim ve favorim olan filmlerinden bir tanesi..Şansa ve kadere üfürükçülüğü tutmuyormu kopuyorum...bol kahkaha attığım filmlerinden.. özellikle sakat adama arkadan attığı tekmeyle adamın kalkıp yürümesi müthiştir..saygılar..

Cevap Yaz
0
2
hakandoganamed (Dublör) | 15 Aralık 2013, 13:55

en sevdiğim kemal sunal filmidir..geçen akşam kanal7 de oynadı...resmen çıldırdım..filmi kese biçe ucube bişey çıkartmışlar o güzelım fılmden.mesela; kemal sunal ruyada melek görür ve ona öleceği tebliğ edilir guya..ve çıkıp esnafla,halka helalleşmek ister..manav dukkanının önune gelınce,bı bakarkı manavcı ortalığı pavyona cevırmış sevınçten..ve kemal sunala derkı "gideceğin yerde babama da selam ilet .o da senın gıttığın yerde cunkı( yanı öbur dunya) kmal sunalla da şak gecer aklınca...ama kemal sunalın o muhteşem cevabı ortada yok.. cunkı rütük efendi bizim terbıyemızın bozulacağını düşünerek kesmiş..kemal sunalın manava verdığı cevapta şu; "ben annenin olduğu kısma gideceğim"...yanı bu tür şeylerı bile sansürleyip kesıyorlar.bu filmleri izleyen adamlar ne için izler..tekrar tekrar bın kere .sırf o ince espırıler için tabıki..kemal sunal fılmlerının bınlerce kez bıkmadan izlenmesının nedenı budur..ama onun bile içine ettiler.sigaraya uygulanan sansur saçmalığından,elınde içki kadehi bulunan adamların karartılmasından ve kokrku fılmlerıne uygulanan sansurden bahsetmıyorum bile..

Cevap Yaz
0
1
CamerMan (Jön) | 09 Aralık 2013, 14:22

Keyfle izlediğim ve hiç bıkmadığım Kemal Sunal filmlerinin en iyilerinden belkide en iyisi diyebilirim bu film için.Her sahnesi ayrı bir tatda olan ve oyuncuların özenle seçilmesi ve rollerini çok iyi oynamaları filme çok şey katmış.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz