Sleeping Beauty

Sleeping Beauty (2011) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.8
/ 10
79 oy

DramGerilim

101 Dak.PT101M

Julia Leigh

43 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

filmde:Bilinci açık değilken müşterilerine hizmet sunan bir hayat kadının başından geçenler anlatılıyor

Filmi Ekleyen patiksizpenguen
Popüler Yorumlar
Volk (Star) | 19 Mart 2012, 20:34

Sanat filmi.. Sinemanın 7. sanat oduğunu bilmeyenler bu sitede filmlere yorum yapıyorlar. Yazık. Kadın bir yönetmen elinden çıktığını adeta haykıran film, entellektüel görünme çabası içinde olan hatta hayalgücü kuvvetli izleyicilerin feminist altmetinler içerdiğini ileri sürebileceği bir yapım. Çok şükür o kadar güçlü bir hayalgücüne sahip değilim. Filme bir anlam yüklemek için kendinizi yormanıza gerek yok çünkü bu gereksiz bir çaba olur. Son dönemde bazı kadın "yönetmenler" yine kadın cinselliğini pervasızca sömürerek sevgili sinemalar halkının da adlandırdığı şekilde "sanat filmi" çekme uğraşındalar. Senaryo ne kadar saçmasapan olursa onlar için o kadar entellektüel. Ortalama izleyici ne anlattığınızı anlamıyor mu? Aman canım boşverin. Onlar sanattan ne anlar? Madem benden önce yorum yapan 20 kişi söylememiş o zaman onların yerine ben söyleyeyim de adet yerini bulsun. Kral çıplak! Unutmayın Sanat filmi diye bir şey yoktur olamazda. Bu ç öple vaktinizi ziyan etmeyin onun yerine 1967 yapımı Gündüz güzeli filmini izleyin. Beğenmeseniz bile en azından klasik bir film izledim dersiniz. Saygılar, sevgiler.

2
+4
kozge (Artist) | 24 Mart 2012, 18:06

fazla birşey verdiği söylenemez filmin.açıkçası çizgi film olan uyuyan güzel de bile daha çok atraksiyon vardı... filmin bazı bölümleri açıkta kalıyor ve ne olduğunu anlayamıyorsunuz. okadar boş sahne ile zaman kaybedileceğine, anlaşılmayan kısımların daha iyi hale getirilmesini isterdim açıkçası...

0
+4
Tüm yorumlar (43)
MahmutKaraahmetoglu (Amatör) | 10 Nisan 2014, 01:24

Modern haçlıların kadına bakışı 3,3/10

Cevap Yaz
0
0
elisa22 (Efsane) | 16 Aralık 2013, 23:40

Beklediğim gibi bir film değildi. Açıkçası bir çok sahnesini izlerken rahatsız oldum. Senaryoyu filme işleyememişler. Filmin bir derinliği yoktu. İçi boş, anlamsızdı. Bir hayat kadının hikayesi ele alınmış ama içinde bulunduğu psikolojiyi, o duyguyu göremedim. Emily Browning bence ruhsuz oynamış. Final sahnesi de zaten vasat. Ayrıca çok sıkıcı bir filmdi. Özetle, Filmin izleyiciye verebileceği birşeyde yok. Ben kesinlikle tavsiye etmiyorum. Puanım 10/3

Cevap Yaz
0
0
desertsun (Amatör) | 06 Aralık 2013, 16:08

bu nasıl bir filmdi , niye seyrettim ki , siz uzak durun , dağılın ...

Cevap Yaz
0
1
ialakoc (Amatör) | 20 Ekim 2013, 19:27

eskiden gerçekten iyi sanat filmleri yapıldığı doğrudur. ama üzgünüm ki bu onlardan biri değil. tasarımdaki boşluklar bir yana filmin size bir şey kattığını söylemek için ıkınmanız bile gerekebilir. üzgünüm ama feminizmin cılkını çıkarırken sanatın tam anlamıyla yerden yere vurulması pek hoş değil. gerçekten sanat filmi arayanlar 1960-1970 arasında sanat filmi başlığı altında bulduklarından pişman olmayacaklardır.

Cevap Yaz
0
0
visitors34 (Figuran) | 27 Eylül 2013, 19:27

iğrenç mide bulandırıcı bir film olmakla beraber sonu trajik gibi görünen ama komik bir sonla biten bir film.sonunu merak ettiğim için izledim.izlemenizi tavsiye etmem.herkesin izleyebileceği bir film değil.puanım 5.5/10.bazen cehennemin olması gerektiğine inanıyorum ama bu çözüm değil böyle iğrençlikler olmadan zamanında müdahele etmeli sevgili Tanrı iş işten geçtikten sonra değil.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz