Bir Amerikan Suçu

An American Crime

Bütün Fragmanlar ►
Bir Amerikan Suçu (2007) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.3
/ 10
359 oy

2007 - ABD

BiyografiDramSuç

97 Dak.PT97M

Tommy O'haver Irene Turner

347 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

film 1965'de yaşanan gerçek bir olayı konu alıyor . davaya bakan savcı Lorey New bu cinayetin 'Indiana eyaletinde bugüne kadar işlenmiş olan en korkunç cinayet' olarak yorumluyor. Sylvia'nın annesi ve babası panayırlarda çalışmaktadır ve şehir şehir gezmektedirler. bu yüzden Sylvia ve küçük kız kardeşini bir ev hanımı olan ama maddi sıkıntıda da bulunan Gertrude Baniszewski' ye bırakırlar. Bundan sonra olaylar başlar. Gertrude ayrıca psikolojik sorunları da olan bir bayandır ve ilaçlar almaktadır. Sylvia'yı bodrum katına kapatarak çeşitli işkenceler yapar bu işkencelere kendi çocukları ve mahallesindeki çocukları da katar. Sylvia'a işkence yapmak onlar için eğlence kaynağı olmuştur. film mahkeme salonundaki tanıklar ve sanıkların ifadeleri ile olaylar arasında gidip gelerek işlenmiştir.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen krorena
Popüler Yorumlar
Jack1n1nt1Kam1 (Efsane) | 12 Ekim 2012, 01:20

Rahib Bill'indediği gibi '' Ne olursa olsun Tanrının daima bir planı vardır. '' Sanırım hala o planın ne olduğunu anlamaya çalışıyorum.. böylede geçip gidecek galiba ömrümüz.. hiç bir cevap bulamıcaz Filmde inanın yani bu kadarda olmaz diyecem ama bu kadardan kötüleri var günümüzde çocuğunu öldüren mi kızına tecavüz eden mi ya her şey var nasıl bir dünya ya bu filmi izlemeyin derim zira sinirlerine hakim olamıyor insan.

0
+17
VFV (Star) | 30 Haziran 2013, 13:42

''Ne olursa olsun Tanrının daima bir planı vardır. Sanırım hâlâ bu planın ne olduğunu anlamaya çalışıyorum.'' İyi oyuncuların yer aldığı, Gerçek hayattan uyarlanmış yürekleri burkan bir hikaye. Filmin anlatımı son derece doğal, gerçekçi ve biraz durgun. Ama sonuna kadar sürükleyici. Bu filmi izleyen herkesin sinirlerin zıplamıştır bu kesin. Hikayenin gerçek olduğunu düşündükçe insanın boğazı düğümleniyor. Bir insan nasıl bu kadar acımasız olabilir ? Özellikle bu kişi bir anne ise. Başkasının çocuğuna zevk için işkence etmek. Bu nasıl bir psikolojidir ? Anne rolündeki Catherine Keener müthiş bir oyunculuk sergiliyor. Ama asıl performans Ellen Page ye ait. Belki de hayatının performansını sergiliyor bu filmde. Tüylerinizi diken diken edecek şiddet sahneleri ve sarsıcı gerçek hikayesiyle mutlaka izlenmesi gereken bir filmdir.''Bu hayatta yapmamız gereken şeyler vardır. Bunlar hoşumuza gitmese de'' 10/ 8.0

0
+10
Tüm yorumlar (222)
efrahcumali (Amatör) | 01 Mart 2014, 14:48

Yıllar önce izlemiştim. Hala hayal meyal hatırlarım filmi izlerken hissettiklerimi. Çok iyiydi.

Cevap Yaz
0
0
Kartal1453 (Amatör) | 23 Şubat 2014, 07:41

abi hayatımın en dehşet filmiydi neydi öyle ya hüzünlendim, sinirlendim

Cevap Yaz
0
0
iremnazdemir (Figuran) | 30 Aralık 2013, 06:13

filmi şaşkınlık içinde izledim özellikle bazı sahnelerinde dehşete düştüm resmen. izlediklerimin gerçek olması beni daha da çok etkiledi açıkçası. herkesin ibret alabilmesi için mutlaka izlemesi gerekli bu filmi 7,5/10 .

Cevap Yaz
0
0
rosadehumo (Amatör) | 28 Aralık 2013, 22:39

etkileyici bir film.gerçek bir olay olması da üzücü

Cevap Yaz
0
0
erhan_gunay_5 (Amatör) | 22 Kasım 2013, 21:09

mutlaka izlenmesi gereken bir film ... çok etkileyici ...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz