Ölümcül Deney: Kıyamet

Resident Evil: Apocalypse

Bütün Fragmanlar ►
Ölümcül Deney: Kıyamet (2004) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.1
/ 10
2254 oy

03 Aralık 2004

Bilim KurguAksiyonKorku

94 Dak.PT94M

Müge Oruçkaptan Fatih Özkul Mustafa Oral

Paul W.S. Anderson

Ölümcül Deney 2

3085 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Umbrella Şirketi'nin yol açtığı virüs felaketi Umbrella'nın gizli sığınaklarından Raccoon City'ye yayılmıştı.  İkinci filmde alan genişliyor ve tüm şehir virüslü insanlarla doluyor. Kahramanımız Alice (Milla Jovovich), Umbrella Şirketi tarafından yapılan deneyler sonucu insanüstü güçlerle donatılmıştır. Alice'le birlikte virüsten etkilenmeyen bir kısım insanda onunla birlikte mücadeleye girerler. Bu insanların arasında Umbrellanın özel ekibi S.T.A.R.S' ın (Special Tactics and Rescue Service) bir üyesi olan Jill Valentine (Sienna Guillory) ve bu ekibin lideri olan Carlos Oliveira (Oded Fehr) gibi donanımlı kişilerde bulunmaktadır. Bu grup bir yandan tüm şehre yayılmış virüslü yaratıklarla uğraşırken bir yandanda Umbrella'nın yarattığı ikinci felaket olan Nemesis'le(Matthew G. Taylor) mücadele etmek zorunda kalırlar. Bu cehennemden kurtuluşlarının tek yolu ise Umbrella'ya bağlı bilimadamı Doktor Ashford' a(Jared Harris) güvenmek ve kızını (Sophie Vavasseur) ona sağ olarak ulaştırmaktır.

Devamı
Gizle

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Hepsini Göster
Filmi Ekleyen nailtaylan
Popüler Yorumlar
VFV (Star) | 06 Aralık 2012, 19:34

2. film ilk filmi bittiği yerden direk ediyor.Yani tamamen bir devam filmi.Paul anderson senaryodaki bütünlülüğü koruyor. Artık virüs Kovandan şehre yayılmıştır. İlk film kovanda geçmişti bu film şehirde geçiyor. Paul anderson Oyundan önemli karakterleri filme monte ediyor.JİLL VALENTİNE ve O BÜYÜK YARATIK. Jim valentine hak ettiği değeri görüyor filmin önemli bir parçası haline geliyor. Şu yaratıgı oyunda bir türlü öldüremezdim ve nasıl öleceğini hep merak etmiştim J İlk filme oranla daha çok aksiyon sahnesine sahip film. Millanın ilk filmde yeteneklerinin farkına varması biraz geç olmuştu.Bu filmde ise DNA sıyla uyum kurdugu T virüsü sayesinde giderek güçlendiğini görüyoruz. Ve o yaratıkla olan bir kapışma söz konusu. İlk film kadar kaliteli oldugunu düşündüğüm film ilk film gibi açık bir kapı bırakıyor ve devam filminin geleceğini söylüyor. Unutmayın ki Paul anderson oyuna saygı duyuyor ve oyundan alıntılar yapmayı ihmal etmiyor.Ayrıca farklı bişeyler sunuyor. Ölümcül deney sadece bir zombi filmi değil aynı zamanda müthiş bir aksiyon filmi havasına bürünüyor. Filmin karanlık ve ürpertici atmosferi de gerilimi tırmandırıyor. Kısacası Imdb puanlarına aldırmadan izleyin. 10/ 8.5

0
+15
katebeckinsale (Artist) | 28 Şubat 2011, 20:36

Adım Alice Umbrella şirketi çalışanlarından biriyim.Dünyanın en güçlü ve ticari markası.Kovan isimli ileri teknoloji tesisinde güvenlik şefi olarak görev yaptım.Dev bir yer altı laboratuarında deneysel,biyolojik silahlar geliştiriyorduk.Bir kaza oldu,virüs kaçtı ve herkes öldü,ama sorun ölülerin ölü kalmamasıydı.Virüs bedenleri yeniden düzenldi.ben,Matt ve birkaç çevreci hayatta kalmayı başardık.Yukarı çıktığımızda Umberella bilm adamları tarafından tutuklandık.Matt ve ben ayrılmak zorunda kaldık...9/10

0
+5
Tüm yorumlar (525)
Spaulding (Dublör) | 25 Mart 2014, 18:48

Öncelikle resident evil apocalypse bir korku filmi değil bir aksiyon filmi olmuş, ha kötü mü olmuş, bence hayır. Şahsen başarısız bir zombi filmi izleyeceğime eğlenceli bir aksiyon filmini tercih ederim.
Resident evil oyununu oynayanlar için filmin tadı elbette ki başka olacaktır. 10/7

Cevap Yaz
0
1
suhiss (Dublör) | 10 Mart 2014, 23:30

Matt'e çok üzüldm :( Alice'in saçları ilk filmin sonunda labaratuvardan çıkarken sarıydı birden renk değiştirmiş :) Güzel filmdi.

Cevap Yaz
-1
+0
EvladiOsmanli (Amatör) | 15 Nisan 2014, 16:54

Yorumuna spoiler uyarısı koysana be adam ! Filmi daha önce izlememiştim senin yüzünden tadı kaçacak !..

-1
+0
suhiss (Dublör) | 16 Nisan 2014, 23:39

hangi cümleden tadı kaçıyo bi açıklasana allah aşkına ? saç rengindenmi ? Matt'e üzülmüş olmamdan mı ? Neden üzüldüğümü mü yazmışım sanki tadı kaçacakmış !

0
0
EvladiOsmanli (Amatör) | 16 Nisan 2014, 23:43

Matt'e üzülmüşsün. Demek ki başına bir şey gelmiş ya da ölmüş. Şimdi filmi izlerken Matt'in başına hep bir şey gelecek diye izleyeceğim :(

0
0
suhiss (Dublör) | 16 Nisan 2014, 23:48

Buna spoiler verilmez bu sadece bir düşüncedir ama madem bu kadar hassassınız size tavsiyem filmi izlemeden yorumlara bakmayın.

0
0
birzamanlarsinema (Amatör) | 24 Şubat 2014, 15:09

Ben alice le jilli aynı kişi zannetmiştim çok benziyorlar matt ve alice'in kavga ettiği sahneye çok üzüldüm.Filmin başında olaya hemen girmişlerdi.pek korkunç olmasa da gerildim diyebilirim.

Cevap Yaz
0
0
merve_nurkaya (Amatör) | 02 Şubat 2014, 08:43

muhteşem benim favori filimlermden biridir bütün serisi muhteşem olduğu gibi bu seride muhteşem :)

Cevap Yaz
0
0
todlord (Amatör) | 01 Şubat 2014, 02:47

kıyamet bunun neresinde ???

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz