Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Serra Yılmaz

Hititya Madalyonun Sırrı Fragman 2
Serra Yılmaz profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0/ 10
425 oy
308 kullanıcının favorisi

Serra Yılmaz

Türkiye

13 Eylül 1954

Biyografisi

Sanat hayatına Şehir Tiyatroları'nda başlayan Yılmaz, Fransa'da Université de Caen, psikoloji bölümünden mezun oldu. Dostlar Tiyatrosu'nda yer aldı. İstanbul'da yaşayan sanatçı, Fransızca ve İtalyanca'dan simultane çeviri konusunda profesyonelce çalışmakta olup, Papa 16. Benedict'in Türkiye ziyaretinde çeviri yapmasıyla göze battı. Sanatçı, Ferzan Özpetek'in Karşı Pencere filminde büyük başarı elde etmiştir. İtalyan sinema dünyasında iyi tanınan Serra Yılmaz, yurtiçinde ve dışında sinema ve dizi filmlerde rol almaktadır. Tarkan'ın Hüp şarkısının klibindede yer almıştır.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
mevirik (Dublör) | 13 Ekim 2013, 23:04

sera yılmaz: Başörtülü kadınlar öcü gibi geliyor sagopa : Şeytan melekleri öcü gibi görür

5
27
KartaI1903 (Figuran) | 28 Mayıs 2014, 10:00

yobaz derken? İslama inan islamın 5 şartını yrine getiren imanında altı şartına uyanlar neden size rahatsızlık veriyo. madem biz böyle olunca yobaz oluyoz siz nesiniz o zaman zındık, kafir, ataist falanmı oluyorsunuz. öyleya insan ya siyah olur ya beyaz ortası gri olmaz sen hangisisin?

2
22
Tüm yorumlar (88)
Avatar
darkcorner (Figuran) | 06 Ocak 2016, 12:00

Oyunculuğu kötü,görünümü kötü,ama birşekilde tecrübel tyatrocu ayağına ekranlarda arasıra görmek zorunda kalıyoruz..

Cevap Yaz
2
2
reficek (Amatör) | 28 Aralık 2015, 08:55

Kadının dini görüşü bizi ilgilendirmez burası sinema sitesi ancak bir sanatçı olarak topluma örnek olması gerektiği halde hitap ettiği seyirci kitlesini dini yönden aşağılayan bir insanın sanatını icra ederken ortaya koyduğu duygu ne kadar samimidir bunu size bırakıyorum.

Cevap Yaz
0
2
MaHi (Profesyonel) | 25 Kasım 2015, 05:52

Insanlarla dalga geçip,hareket edeni sevmem.hele söz konusu inancsa.böyle birinin sanatını da izlemem

Cevap Yaz
1
3
ahmettubadan (Amatör) | 15 Kasım 2015, 16:45

0.25 in daha altı olsaydı onu verecektim.

Cevap Yaz
1
0
MarlaTumoru (Amatör) | 18 Ekim 2015, 12:58

kişisel düşünceme göre kaliteli bir oyunculuğu var.fakat türkiye gibi hassas bir ülkede seviyesini düşürücü kelimeler etti ve zaten onlarca yıldır cehaletten kaynaklanan bir tartışmada sığ görüşünden dolayı sanatçı kimliğini geri plana attı.bazı tarafsız olamayan sahıslar size ne kişinin dini görüşünden demiş.Konu dini görüş değil hakarettir.Tabi bu konuyu savunan şahısların kimisinin içten içe sanatçının sarfettiği sözler hoşuna gidiyor.Bazı kesiminde hakaret kendilerine edilmediği için taraflı vicdanları rahat.Eğer bir sanatçı ateistler maymuna benziyor dese aynı tepki o sanatçıyada verilmelidir.tarafsız bakılmalı sırf o dine inanmıyorum yada ideololojime aykırı deyip diger insanları küçük görmek çok zavallıca bir durum...

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz