Mehmet Günsür

Aşk Tesadüfleri Sever Fragman
Mehmet Günsür profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.2/ 10
1627 oy
2401 kullanıcının favorisi

Mehmet Günsür

Türkiye

08 Mayıs 1975

Biyografisi

8 Mayıs 1975'de İstanbul'da dünyaya gelen Mehmet Günsur İtalyan Lisesi'nde okudu. Oyuncunun İtalya ile bu kadar yakından bağlarının olmasını bu durum açıklıyor. Marmara Üniversitesi reklamcılık bölümünde okumuş olmasına rağmen reklamcılık üzerine hiç çalışmamıştır. Aslında çocuk yaşta kameralar karşısına geçmiş olsa da Hamam filmine kadar oyunculuğu profesyonel olarak yapmayı düşünmemiştir. Hatta 25 yaşına kadar oyunculuk eğitimi almamıştır.

Ciddi anlamdaki ilk oyunculuk denemesi ise TRT'de yayınlanan 1988 tarihli 'Geçmiş Zaman Mimozoları' dizisidir. Burada evin gözlüklü küçük oğlu Sabih'i canlandıran Mehmet, uzunca bir süre oyunculuktan uzak kaldı. Bu dönemde Roxy isimli mekanın restoranını da işleten Mehmet'in yönetmen Ferzan Özpetek ile tanışması da yine buradaki işi sırasında olmuştur.

Yine bu yıllarda hiçbir mekanda çalma şansını elde edemeyen The Dawn isimli müzik grubunun üyeleri arasında da yer alan Mehmet Günsur için milat 1997 tarihli 'Hamam' filmi olmuştur. Bu filmin ardından kariyerini oyunculuk yönünde geliştirmeye karar veren Mehmet Günsur bu tarihten sonra birçok film,dizi ve oyunda yer almıştır.

Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Mustafa rolüyle izleyenlerin kalbinde taht kuran Günsür, rol icabı öldüğü bölümde milyonlarca insan tarafından izlendi ve sosyal medyada en çok konuşulan isimlerden biri oldu.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 7 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
LOsTGrL (Jön) | 14 Mart 2013, 18:28

Muhteşem yüzyıl dizisini sürekli takip ettiğim için orda oyunculuğunu izleme şansım oluyor,canlandırdığı karakter son derece cömert, akıllı ve dürüst bir şehzade ve başarıyla canlandırıyor,ama nedense sevmiyorum kendisini ve çok yakışıklıda bulmuyorum!özellikle sakalsız hali gerçekten çok sıradan en azından sakal yakışıyor,bu arada yaşından daha genç gösterdiğini söylemeliyim..

3
+9
demirsoyupek (Amatör) | 31 Ocak 2014, 23:04

yalnızca tipi değil diksiyonu ve kibarlığıyla kızların gönlünü fethettiğine inandığım aktör.başarılıdır da.

0
+7
Tüm yorumlar (359)
bbuse (Figuran) | 25 Mart 2014, 19:05

Gerçekten kusursuz bir oyunculuk ve karizma

Cevap Yaz
-1
+2
rockybozz (Amatör) | 21 Mart 2014, 21:30

eleştirilmiyecek kadar kusursuz bir oyuncu. diksiyonu ve kibarlığıyla dizilerin ve sinema filmlerinin başarılı oyuncusu. kızlar kendisini çok yalışıklı buluyor. muhteşem yüzyılın şehzade mustafası oradaki oyunculuğuyla özellikle diziden ayrılış sahnesiyle birçok kişiyi etkilemiştir. aşk tesadüfleri sever adlı filmde tam anlamıyla tavan yaptı. genel itibariyle çok başarılı bir oyuncu.

Cevap Yaz
-1
+1
wbhypnose (Efsane) | 20 Mart 2014, 14:24

Hem dizilerini hem filmlerini izlemişimdir, hep başarılıydı. Yıllardır beğenerek izlediğim isimlerdendir Mehmet Günsür… Çok başarılı bir erkek oyuncu olarak kendisini rahatlıkla söyleyebiliriz. Seviyoruz kendilerini.

Cevap Yaz
-1
+1
mevirik (Dublör) | 28 Şubat 2014, 05:26

erdal beşikçioğlu nun ustam dediği birisi kötü olamaz ve gerçekten iyi

Cevap Yaz
-2
+1
FHB (Amatör) | 24 Şubat 2014, 23:14

Beyaz Gelincik'te Mustafa ve Meryemce karakterleri ve onların ilişkileri diziyi izleme sebebimdi. Ayrı bir hava Mehmet Günsur'da " cool" dediğimiz bir hava :). Bu onun oyunculuğunda iyi bir duruş yakamasını sağlıyor.

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz