Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Tayanç Ayaydın

Aşk Kırmızı Teaser 5
Tayanç Ayaydın profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.8/ 10
258 oy
228 kullanıcının favorisi

Tayanç Ayaydın

Türkiye

07 Ağustos 1979

Biyografisi

Tayanç Ayaydın televizyon dizilerinde yer aldığı rollerle kendisini sevdirmeyi başaran genç yeteneklerden biri…İstanbul’lu bir ailenin tek çocuğu. Özel Dost Koleji’yle başlayan ilkokul hayatı, Tercüman Lisesi ve İstek Vakfı Lisesi ile devam ediyor. Ardından Mimar Sinan Tiyatro bölümüne giriyor. “Üniversitede okuyorduk ve yapmamız gereken tek şey oynamaktı. Dünyada bundan keyifli bir şey yok” diyerek anımsıyor öğrencilik yıllarını… 2001 mezunu. Komedi Dram Tiyatro Topluluğu, Stüdyo Drama ve Alchera Tiyatro Topluluğu’nda oynamış. Alchera’da barmenlik de yapan Tayanç Ayaydın “Aliye” dizisinde Doktor Kahraman rolü ile ülkemizde tanınmaya başlıyor. Fatih Akın’la çalışmayı çok istiyor. Bu sebeple babasından Almanca dersleri alıyor.Gün içinde başına kötü bir şey geldiğinde hemen filmin çekim dönemlerini düşünüyor ve Kurtuluş kapısı gibi, keyifleniyor.

Sıla, Kalbin Zamanı, Ziyaret, Aliye ve Gece Yürüyüşü adlı yapımlarda rol alan Tayanç Ayaydın, Ben Hopkins imzalı Pazar-Bir Ticaret Masalı’nın başrolünde yer aldı ve bu rol sayesinde 2008 Locarno Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü kazandı.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Tüm yorumlar (51)
Avatar
reficek (Amatör) | 13 Nisan 2016, 15:45

Yüz hatları itibariyle hep Ben Affleck'e benzetirim. Biraz daha kalıplı olsa görünüş olarak tam hollywood filmlerine yakışacak bir oyuncu olabilir. Oyunculuğu ise gayet başarılı.

Cevap Yaz
0
0
sinemacyz (Figuran) | 07 Ağustos 2015, 22:39

yan rollerin hakkını veren adam özellikle aliye sıla dizilerinde başarılıydı

Cevap Yaz
0
0
YasinÇakmak (Figuran) | 07 Ağustos 2015, 04:01

Osman Kanat,karizma,adamın dibi. :)

Cevap Yaz
0
0
Baykartalizma (Dublör) | 05 Şubat 2015, 12:33

Oyunculuğunda ki en akılda kalan karakter "Osman Kanat" karakteridir. Sakarya Fırat dizisinde mükemmel bir oyunculuk sergilemiştir.

Cevap Yaz
0
0
melonis (Amatör) | 27 Haziran 2014, 16:29

Karizma nedir sorusunun cevabıdır kendisi.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz