Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Tayanç Ayaydın

Aşk Kırmızı Teaser 5
Tayanç Ayaydın profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.8/ 10
262 oy
233 kullanıcının favorisi

Tayanç Ayaydın

Türkiye

7 Ağustos 1979

Biyografisi

Tayanç Ayaydın televizyon dizilerinde yer aldığı rollerle kendisini sevdirmeyi başaran genç yeteneklerden biri…İstanbul’lu bir ailenin tek çocuğu. Özel Dost Koleji’yle başlayan ilkokul hayatı, Tercüman Lisesi ve İstek Vakfı Lisesi ile devam ediyor. Ardından Mimar Sinan Tiyatro bölümüne giriyor. “Üniversitede okuyorduk ve yapmamız gereken tek şey oynamaktı. Dünyada bundan keyifli bir şey yok” diyerek anımsıyor öğrencilik yıllarını… 2001 mezunu. Komedi Dram Tiyatro Topluluğu, Stüdyo Drama ve Alchera Tiyatro Topluluğu’nda oynamış. Alchera’da barmenlik de yapan Tayanç Ayaydın “Aliye” dizisinde Doktor Kahraman rolü ile ülkemizde tanınmaya başlıyor. Fatih Akın’la çalışmayı çok istiyor. Bu sebeple babasından Almanca dersleri alıyor.Gün içinde başına kötü bir şey geldiğinde hemen filmin çekim dönemlerini düşünüyor ve Kurtuluş kapısı gibi, keyifleniyor.

Sıla, Kalbin Zamanı, Ziyaret, Aliye ve Gece Yürüyüşü adlı yapımlarda rol alan Tayanç Ayaydın, Ben Hopkins imzalı Pazar-Bir Ticaret Masalı’nın başrolünde yer aldı ve bu rol sayesinde 2008 Locarno Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü kazandı.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Tüm yorumlar (53)
Avatar
AKALEM (Amatör) | 25 Ocak 2017, 21:08

Osman Kanat Efsanesis saglam oyunucu..

Cevap Yaz
0
0
halley (Dublör) | 1 Aralık 2016, 11:56

bu adamın saçını bir türlü anlayamıyorum belli ki varolan üstten bir hayli dökülmüş sonrasında hem ortayı hem yanları kapatacak birşey yerleştirilmiş. işte o , hayat şarkısının başında sürekli yer değişikliği yapıp durdu. kendisine tavsiyem ektirsin. böyle acayip belli ve basit duruyor

Cevap Yaz
0
0
luleburgazlilar39 (Figuran) | 29 Kasım 2016, 09:56

Bu adamın oynadığı filmlerin afişini yapan hep aynı kişi mi?

Cevap Yaz
0
0
sinemacyz (Figuran) | 7 Ağustos 2015, 22:39

yan rollerin hakkını veren adam özellikle aliye sıla dizilerinde başarılıydı

Cevap Yaz
0
0
YasinÇakmak (Figuran) | 7 Ağustos 2015, 04:01

Osman Kanat,karizma,adamın dibi. :)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz