Karışık Kebab

6,0 20 oy

Karışık Kebab Film Konusu

Daha önce yönettiği 'Kasablanka' filmiyle tanınan ve Belçika’da göçmenler konusunda yaptığı çalışmalardan dolayı ödüllendirilmiş bir sanatçı olan  Belçikalı yazar, yapımcı ve film yönetmeni Guy Lee Thys'ın elinden çıkan Karışık Kebab, Belçika’da yaşayan Türk İbrahim ile Türkiye’deki beşik kertmesi Elif’in yıllar sonraki buluşmalarını konu alan bir yapım. Türk aile hayatının çatışmalarını, güçlüklerini konu alan dramatik bir film olduğunu, özelikle genç insanların kültürleri ve aileleriyle yaşadıkları çatışmaları ele ele almaktadır.
“Mixed Kebab”, Antep’te yaşayan tutucu bir ailedeki çatışmaları konu alıyor. Belçika’da yaşayan bir Türk ailenin oğlu olan İbrahim, ailesinin zoruyla beşik kertmesi olan ve Türkiye’de yaşayan Elif’le tanışmaya ve evlenmeye gönderilir. İlk defa Türkiye’ye gelen İbrahim,  tanıştığı Elif’i tatlı ve çekici bulur, ancak yaşanan kültür farklılıkları yüzünden onunla bir ömür geçiremeyeceğini düşünür. Bunun yanında Elif’inde evlenmeyi düşündüğü bir erkek arkadaşı vardır. Yönetmenin “Romantik bir aşk hikayesi” olarak tanımladığı filmde İbrahim’in Bram Sokağının çetecilerinden biri olan kardeşi Furkan’ın da dini motiflerle tanışmasından sonra bu alemden çekilmesini de ele alıyor.

Devamını Oku

Karışık Kebab Filmi Oyuncuları

Tümünü Gör
Yapımcı: Gijs Van De Westelaken , Guy Lee Thys Favori: 4 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 10 kullanıcı Karışık Kebab filmini izledi Filmi Ekleyen: truva81