Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Untitled Julius Caesar Project

Julius Caesar

Untitled Julius Caesar Project Film Konusu

Dünya İstilası: Los Angeles Savaşı (Battle: Los Angeles)'ın yönetmeni Jonathan Liebesman Warner Bros. stüdyosu için Romalı efsane general Julius Caesar'ın hayatını anlatacak epik bir proje için kolları sıvadı...
Senaryosu daha önce de Caesar üzerine senaryolar yazmış olan Chris Boal tarafından yazılan film, Caesar'ın İspanya görevi sırasında kurduğu 10. lejyon ile Roma'ya dönmesini ve buradaki iç savaşta Pompey'i yenip Roma İmparatorluğu üzerinde kurduğu hakimiyetini anlatacak.
Böylesi geniş ve olaylı bir yaşantıyı tek filmle perdeye taşıyamayacağının farkında olan stüdyonun hikaye derinliğini devam filmlerini de düşünerek hazırladığı ifade ediliyor. Özellikle Caesar'ın hayatının ikinci dönemdeki Mısır'ın fethi ve Orta Doğu'yu kontrol altına alması devam filminin ana başlıkları olacak... “Ölümcül Tuzak (The Hurt Locker)”ın senaristi Mark Boal'ın ağabeyi olan senarist Chris Boal, daha önce Caesar'ın suikasta uğradığı olayların ayrıntılarını kurgusallaştırdığı '23 Knives' isimli tiyatro oyunuyla da olumlu eleştiriler almıştı.
Proje şimdi yıldız bir oyuncu arayışında.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen HAWK1010
Görüşleriniz