Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Eyüp Sultan Yolcusu

Eyüp Sultan Yolcusu (2006) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.3 / 10
5 oy

2006 - Türkiye

Dram

Mehmet Uyar

1 kullanıcı, Eyüp Sultan Yolcusu filmini izledi.

Film Özeti

Anadolu’nun bir köyünde yaşayan Eyüp dede, Eyüp Sultan’ı ziyaret etmek hasretiyle yanıp tutuşmaktadır. Kızı ve damadı ise yaşlı ve hasta olması nedeniyle onun bu hayaline kavuşmasına pek sıcak bakmamaktadır. Fakat Eyüp dede sık sık bu hayaline kavuşmak için evden kaçmaktadır. Kızı ve damadının evde olmadıkları bir gün yine evden kaçar ve yolda Aydın isimli bir gencin arabasına biner.

Amacı elbette ki Eyüp Sultan’a gitmektir. Arabasına bindiği Aydın isimli delikanlının ise bütün hayali evlenmektir. Fakat para sıkıntısı çektiği için ne bu hayalini gerçekleştirebilmekte ne de ailesinden bu konuda destek almaktadır. Yolculuk esnasında Eyüp dedenin yıllardır Eyüp Sultan’a gitmek için para biriktirdiğini duyduğunda aklından tek bir şey geçer. Paraları almak ve hayalini kurduğu evliliği yapma k. Çok geçmez ve delikanlı Eyüp Dede’yi kandırır. Onu yol ortasında bırakıp paralarını alır ve kaçar. Eyüp dede yaşadığı bu olumsuzluğa aldırmadan, her ne şekilde olursa olsun hayaline kavuşmak amacındadır ve yine çoktan yola koyulmuştur.

Aydın ise yaşadığı bir dizi garip olaylar sonunda yaptığından çoktan pişman olmuş ve ne yapacağını bilmez haldedir. Fakat Aydın için hayat çok daha büyük sürprizlere gebedir….

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen 86036
Görüşleriniz