Rüyamdaki Afrika

8,2 29 oy

Rüyamdaki Afrika Film Konusu

Çocukken, Afrika'nın değer biçilemeyecek güzelliğinin hikayelerini duyardı. Fakat en kötü rüyalarında bile bu güzelliğin içinde saklı büyük acıyı görmemişti.
Şimdi Kuki Gallmann, İtalya'daki kapana kısılmış yaşamında eksik olan heyecan ve özgürlüğü istemektedir. Oğluna 'Hayatımızda güzel bir şey yapmak istiyorum, yeni bir başlangıç...' diyen Gallman, sevgiye güvenir ve dünyanın en çorak yerlerinden birine doğru yola çıkar, Afrika'nın vahşi yerlerine...
Böylece 'I Dreamed of Africa': Africa'nın efsanevi güzelliği ve çözülmemiş gizemi içinde macerayı keşfetmek ve hayatın zorluklarına karşı koymak üzerine zorlu ve tutkulu bir aşk hikayesi, başlamış olur. Kuki doğru zamanı ve doğru yeri bulduğuna emindir.
Önceleri Kuki, Kenya'nın doğasının gücüne ve özgürlük duygusuna kendini kaptırır ancak kısa sürede Afrika'nın kırsal yaşamının hiç de bir peri masalına benzemediğini görür. Vahşi filler ve aslanlar ortalıkta dolaşmakta, yıkıcı rüzgarlar önlerine çıkan her şeyi mahvetmekte ve kaçak avlanan bazı avcılar, savunmasız hayvanları vahşice öldürmektedirler. Bir çok başarısızlıktan sonra Kuki dayanıklı biri olduğunu gösterir. Hayatı sevgiyle ve korkusuzca karşılamak için hem isteği hem de gücü vardır.
I Dreamed of Africa, İtalya'daki rahat ama monoton yaşamını terkedip oğlu ile Afrika'nın vahşi dünyasına dalan Kuki Gallman'ın gerçek hikayesini anlatan bir kitaptan esinlenerek beyaz perdeye aktarıldı.

Devamını Oku

Rüyamdaki Afrika Filmi Oyuncuları

Tümünü Gör
Yapımcı: Stanley R. Jaffe , Allyn Stewart Favori: 19 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 21 kullanıcı Rüyamdaki Afrika filmini izledi