Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Something To Remind Me

Toter Mann / Dangereuses Rencontres

Something To Remind Me (2002) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
10.0 / 10
1 oy

2002 - Almanya

DramGerilim

89 Dak.

Christian Petzold

Film Özeti

Avukat Thomas Stuttgart'ta bir yüzme havuzunda Leyla ile tanışır. Genç kadına hemen aşık olur. Birlikte geçirdikleri ilk geceden sonra Leyla aniden ortadan kaybolur. Thomas'ın, müvekkilleri hakkında gizli bilgilerin bulunduğu bilgisayar da kayıptır. Thomas kadını aramaya başlar. Leyla'nın terkettiği dairesinde, kadınların erkekleri nasıl baştan çıkaracaklarını anlatan bir kitap bulur. Thomas kadını aramaya başlar.
Bu arada Leyla tekrar ortaya çıkar. Bir fabrikanın kantininde çalışmaktadır. Burada Blum ile tanışır. Blum, 14 yıl psikiyatride ve hapishanede yattıktan sonra cezası ertelenmiş bir katildir. Thomas kadının izini tekrar bulduğunda kendisini bir sürpriz beklemektedir: Blum, Thomas'ın müvekkilidir. Kadının niyetini anlamaya çalışan genç avukat sır perdesini aralamak isterken tekrar karanlık bir labirente girer: Leyla ve Blum ortadan kaybolmuşlardır..
Ölü Adam Uluslararası Hof Film Festivali'nin ardından 2002'de Berlin Film Festivali'nde ve daha sonra Rotterdam, Los Angeles, Sydney gibi festivallerde gösterime girdi.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen hamzah1994
Görüşleriniz