Yeşil Yol

8.8 10338 oy

Yeşil Yol Film Konusu

Bir hapishanede gardiyanlık yapan Paul Edgecomb'un görevi, hücrelerinden alınan idam mahkumlarını, elektrikli sandalyenin bulunduğu ölüm odasına kadar olan bir millik yeşil yoldan götürmektir. Edgecomb yıllar boyunca bu yoldan sayısız idam mahkumu nakleder. Ama hiçbirisi onu John Coffey kadar etkilemez. Oldukça iri yarı biri olan Coffey, iki küçük kızı öldürmek suçundan idama mahkum olmuştur. Ürkütücü görünümünün aksine oldukça duygulu ve karmaşık bir iç dünyası olan Coffey, bazı doğa üstü güçlere sahiptir. Edgecomb onunla yakınlaştıkça artık hiç beklenmedik yerlerde mucizelerin olabileceğine inanmaya başlayacaktır.
Esaretin Bedeli filmini de yönetmiş olan Frank Darabont, bu filminde de benzer bir atmosferi seyirciye başarıyla aktarıyor. Oscar Ödüllü Tom Hanks'in yanında, Michael Clarke Duncan ve James Cromwell gibi oyuncular başrolde yer alıyor.

Devamını Oku

Yeşil Yol Filmi Oyuncuları

Tümünü Gör
Yönetmen: Seslendirenler: Cengiz Küçükayvaz Günyol Bakoğlu Devrim Parscan Ercüment Balakoğlu Hakan Akın Senaryo: Stephen King Frank Darabont Yapımcı: Favori: 14391 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 12633 kullanıcı Yeşil Yol filmini izledi Filmi Ekleyen: sinemalaryonetim