Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Ödeşme

Payoff

Ödeşme (2003) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1 / 10
16 oy

15 Temmuz 2005

2003 - Fransa

AksiyonKomediSuç

109 Dak.

Gilles Paquet-Brenner Renaud Bendavid

Gomez & Tavarès

6 kullanıcının favori filmi

5 kullanıcı, Ödeşme filmini izledi.

Ödeşme Film Konusu

Şüpheli bir cinayete intihar süsü verildiği düşünülmektedir. Öldürülen adamın striptizci kız kardeşi ortadan yok olmuştur. Marsilya’da tansiyon yükselmektedir. Sokaklar gangsterlerin eline geçmiştir. Polis çok önemli bir meydan okumaya hazırlanmalıdır. Saldırmalıdır ve çok hızlı olmalıdır. Bu yüzden en hızlı ve en iyi polislerini bu göreve atarlar: Gomez ve Tavares... Her şey bu ikilinin üzerine kurulmuştur. Biri inatçı, diğeri namussuzdur.
Gomez Marsilya’ya Paris’ten transfer olmuş tetiğe basmakta her zaman biraz aceleci davranan bir polistir. Çok namuslu ve tutkulu bir polis olduğuna dair ünü kendisinden önce Marsilya’ya ulaşmıştır. Oldukça sert bir adamdır ve onu hep en zor durumlarda göreve çağırırlar.
Tavares ise tam bir Marsilya’lıdır. Yani bildiğiniz düz Marsilyalı. Hiçbir zaman tarafı belli olmayan, kendi menfaatleri için polis adını hiç tereddüt etmeden kullanan ve şehirde herkesin yerel bir kahraman gözü ile baktığı genç bir adamdır. 
Marsilya’da olaylar kızışmaya başladığında Gomez ve Tavares iş üstündedir. Ve hırsızlardan paraları kurtarmaya karar verirler.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen ruyakiz
Görüşleriniz