Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Dinozorların Kıyameti

A Sound Of Thunder

Bütün Fragmanlar ►
Dinozorların Kıyameti (2005) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.3 / 10
110 oy

2 Eylül 2005

2005 - ABDAlmanyaİngiltereÇek Cumhuriyeti

Bilim KurguAksiyonDramFantastikGerilimMacera

110 Dak.

Mark Bomback Ray Bradbury Andy Fickman Matt Lopez Thomas Dean Donnelly Gregory Poirier Joshua Oppenheimer Alexander Key

45 kullanıcının favori filmi

48 kullanıcı, Dinozorların Kıyameti filmini izledi.

Dinozorların Kıyameti Film Konusu

Ray Bradbury ismi, belli başlı kitapları Türkçe'ye çevrilmeden önce, televizyon programıyla dikkat çekmişti ülkemizde. İlerleyen yıllarda ise özellikle öykü kitapları, bilim kurgu okuyucularının başucu kitaplarına dönüştü. Usta yazarın kısa bir öyküsü daha beyazperdeye zıplamaya hazırlanıyor bu aralar.
A Sound of Thunder'ın yönetmen koltuğu Peter Hyams için hazırlanıyor. Edward Burns ve Ben Kingsley de ilginç bilim kurgu yapım için kamera önüne geçecekler.
Burns filmde Kingsley'in hazırladığı bir program çercevesinde zamanda safari yolculuğu yapıyor ve ilkel dönemlere gidip zevk için dinazor avlıyor. Fakat o esnada inanılmaz bir olay gerçekleşiyor.
Adam bir kelebeği yok edince, zincirleme reaksiyon sonucu bütün bir insanlık silinir, yani tarih tersine döner. Bunun üzerine uzmanlar başka bir kelebeği yerine koyarak tarihimizi düzeltmeye, "kelebek etkisi"ni etkisiz hale getirilmeye çalışırlar.
Anlatılan zaman yolculuğu ve evrim teorisi için kanıt teşkil edecek ama bir türlü ıspatlanamayan solucan delikleri ve dinazorlar ile şempazeler arasındaki ara tür 2055 yılı üzerinden, bu varsayımlara karşı taraf olarak gerçekmiş gibi anlatılmış.
Bu varsayımlara hala kanıt bulunamadı. Çok uzun bir sürede bulunamıyacak gibi görünüyor

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen Engiin003
Görüşleriniz