Zorlu Görev Başlıyor

08.07.2010 16:06
Zorlu Görev Başlıyor

 

Zorlu Görev, JONAH HILL ve RUSSELL BRAND\'i, genç bir plak şirketi çalışanının işbirliğine pek yanaşmayan Hollywood\'un efsanevi rock yıldızını 3 gün içinde bir dönüş konserine çıkmaya ikna etme çabalarını anlatan bir hikâyede, Aşkzede filminin yönetmeni NICHOLAS STOLLER\'la yeniden bir araya getiriyor. Bu komedi, başarılı yapımcı Judd Apatow\'un (40 Yıllık Bakire, Kaza Kurşunu, Matrak Adamlar) en son filmi.

 

İşleri Aaron Green (Hill) hallediyor. 24 yaşındaki hırslı adama kariyeri için önemli bir görev verilmiş: Londra\'ya uçmak ve Los Angeles\'daki dünyaca ünlü Greek Theatre\'da büyük bir geri dönüş konseri vermesi için, bir rock ilahına eşlik etmek. Plak şirketindeki patronu Sergio Roma (SEAN COMBS – Kesişen Yollar ve televizyon filmi Güneşte Bir Leke), onu bir konuda uyarıyor: \"Bu sanatçı dünyadaki en kötü insan. Ona sırtını döndüğünde başına geleceklerden sen sorumlusun\".

 

İngiliz rockçı Aldous Snow (Brand) yetenekli bir müzisyen ve kaçık bir rock-n-roll efsanesi. Ama kötü giden ve düşüşte olan kariyeri yüzünden, kendini içkiye vurmuş ve felaket durumda. Nihilist bir dibe vuruşun ortasında olan Snow, etrafındaki dalkavuklardan bıkmış ve kariyerinin bir “Best of” albüm çıkaracak kadar düştüğünden korkuyor. Aldous, model ve pop yıldızı olan gerçek aşkı Jackie Q (ROSE BYRNE – TV dizisi Damages, Kehanet)\'nun, Los Angeles\'da olduğunu öğrendiğinde, kendisini dünyadaki egemenliğine tekrar kavuşturacak başlama vuruşunu yapmadan hemen önce, onu tekrar kazanmak için yaptığı arayışta başarılı oluyor.

 

Konser için geri sayım başlamışken masum bir genç adam, görevini güvenli ve sağlam bir şekilde teslim etmek için, Londra\'nın uyuşturucu batağına, Manhattan’ın karmaşasına ve Vegas’ın sefahatine girmek zorunda. Tüm bunlar olurken kız arkadaşı Daphne\'ye de (ELISABETH MOSS – TV dizisi Mad Men, Morganlar Nerede?) sadık kalmaya çalışıyor. Tatlı dil dökmek, yalan söylemek, Aldous\'la parti vermek zorunda kalabilir ve o tüm yol boyunca sarhoş olabilir, saçmalayabilir, saygısızlık edebilir, aşağılayabilir, aciz bırakabilir, tedirgin edebilir, uyuşturucu alıp tekrar düzelebilir. Ama Aaron onu Greek\'e getirecek.

 

Komedi filminin senaryosunu Nicholas Stoller yazdı ve prodüktörlüğünü Judd Apatow, DAVID BUSHELL (Bıçak Sırtı, Şantaj) ve RODNEY ROTHMAN (Aşkzede, yapımı süren The Something) ile birlikte üstlendi.  Perde arkasındaki ekibin içinde, görüntü yönetmeni ROBERT YEOMAN (Bay Evet, Rushmore), yapım tasarımcısı JAN ROELFS (Dünya Ticaret Merkezi, Alexander), kurgucular WILLIAM KERR (Çok Fena, Polly Gelince) ve MIKE SALE (Aşkzede, Çok Fena), kostüm tasarımcısı LEESA EVANS (Aşkzede, Adamım Benim), besteci LYLE WORKMAN (40 Yıllık Bakire, Aşkzede) ve müzik süpervizörü JONATHAN KARP (Kaza Kurşunu, Çok Fena) yer alıyor.

 

Zorlu Görev\'in yardımcı yapımcılığını RICHARD VANE (Aşkzede, Bir Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilir) üstlendi.