Sinemalar.com

Cannes Jürisi Açıklandı

Cannes Jürisi Açıklandı
25 Nisan 2013

Jüri başkanlığını Amerikalı yönetmen Steven Spielberg'ün yaptığı Cannes Film Festivali'nde diğer jüri üyeleri de belli oldu.

 

 

66. Cannes Film Festivali'nin uzun metrajlı film jürisi açıklandı. Jüride yer alan sisimler şöyle: Buz Fırtınası, Kaplan ve Ejderha, Pi'nin Yaşamı gibi filmlerin usta yönetmeni Ang Lee, ünlü oyuncu Nicole Kidman, Soysuzlar Çetesi ve Zincirsiz ile iki defa Oscar kazanan Avusturyalı oyuncu Christoph Waltz, 4 Ay, 3 Hafta, 2 Gün ile Altın Palmiye kazanan Rumen yönetmen Christian Mungiu, Japon sinemacı Naomi Kawase, İskoç yönetmen-senarist Lynn Ramsey, Hintli oyuncu Vidya Balan ve Fransız oyuncu Daniel Auteuil. 15-26 Mayıs'ta yapılacak 66. Cannes Film Festivali'nde yarışacak filmler geçtiğimiz hafta belli olmuştu. (Yarışma filmleri için tıklayınız) Baz Luhrmann imzalı The Great Gatsby'nin açılışı yapacağı festival, açılış, kapanış törenleri ve gün gün özel yayınlarla NTV'den canlı olarak yayınlanacak.

Haber Kaynağı ntvmsnbc

Tüm yorumlar (2)

Avatar
tony06 (Profesyonel) | 26 Nisan 2013, 11:03

christoph waltz bunu hak etmişti :)

Cevap Yaz
0
0
bma905 (Amatör) | 26 Nisan 2013, 09:58

Başkan Spielberg ise zaten diğer jürinin de farklı olacağını düşünmek saçma olur. Sadece benim düşüncem mi bilmem ama film ödülleri içindeki en sağlam ve güvenilir ödül Cannes. Genelde sanatsal değeri olan filmler dereceler alıyor.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz