Steven Spielberg

Transformers 3 Fragman 2
Transformers 3 Fragman 2 Er Ryan'ı Kurtarmak Fragmanı Transformers 2 Fragman Jurassic Park 3D - TV Fragman (Kalp Atışı) Geleceğe Dönüş Sıkıysa Yakala Fragman ı am number four kitap fragman Lincoln Türkçe Altyazılı Fragman Reel Steel Fragman Transformers Fragman Tron Legacy Fragman (VFX Concept Test) Schindler'in Listesi Fragman Dünyalar Savaşı The Adventures Of Tintin:the Secret Of The Unicorn Fragmanı Cowboys And Aliens Fragman Canavar Ev Yapay Zeka Fragman Shrek Fragmanı Ada Azınlık Raporu Terminal Geleceğe Dönüş 2 Şüphe (IV) True Grit Fragman Münih Geleceğe Dönüş 3 Kötü Ruh Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı Türkçe Hereafter Fragman Bir Geyşanın Anıları Super 8 Fragman 2 E.T. Kartal Göz Fragman War Horse Türkçe Altyazılı Fragman Indiana Jones: Son Macera Jaws Fragman Indiana Jones Kutsal Hazine Avcıları Fragman Siyah Giyen Adamlar 2 Kayıp Dünya: Jurassic Park Band Of Brothers Fragmanı Zorro Efsanesi Jurassic Park III Atalarımızın Bayrakları Üçüncü Türden Yakınlaşmalar Avanak Ajan: Altın Kuş Men in Black 2. Fragmanı Indiana Jones ve Lanetli Tapınak Mor Yıllar Kanca Perili Ev Fragman Gremlins 2. Fragmanı Maskeli Kahraman Zorro Terra Nova Fragman The Pacific Fragmanı People Like Us Kasırga The Lovely Bones 31. Fragmanı Iwo Jima'dan Mektuplar Fragmanı Evolution fragman Düşler (Akira Kurosawa's Dreams) fragman Twilight Zone: The Movie 1. Fragmanı Taken (2002) fragman Amistad Fragmanı The Goonies Fragmanı Daima Empire Of The Sun 2. Fragmanı Robopocalypse Fragman Into The West 1. Fragmanı Who Framed Roger Rabbit Fragmanı Drew: The Man Behind the Poster Fragman 1941 2. Fragmanı Amazing Stories 1. Fragmanı Medal Of Honor: Pacific Assault Fragmanı Bela An American Tail: Fievel Goes West Fragmanı The Hundred-Foot Journey (2014) fragmanı The Last Days 1. Fragmanı Tummy Trouble Fragmanı Jurassic World 2. Türkçe dublajlı fragmanı The BFG (2016) Türkçe Altyazılı Fragman Casuslar Köprüsü (Bridge of Spies) Türkçe altyazılı fragman Transformers: The Last Knight (2017) Teaser Fragman Poltergeist: Kötü Ruh (2015) Türkçe Altyazılı Fragman Back in Time (2015) Fragman
Steven Spielberg profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.5/ 10
1453 oy
2460 kullanıcının favorisi

Steven Spielberg

ABD

18 Aralık 1946

Biyografisi

Steven Allan Spielberg, 1946 doğumlu ABD'li yönetmen. Sinemanın dahi çocuğu olarak bilinen Spielberg'ün filmleri bugüne kadar dünyada milyonlarca insan tarafından izlenmiş ve hasılat rekorları kırmıştır. Genel olarak filmleri bolca görsel ve işitsel efektlerle güçlendirilmiş geniş bir hayal gücü anlatımına sahip olduğu gözleniyor. E.T, Jurassic Park, Indiana Jones, Hook filmleri bu anlatıma örnektir. Bunların yanı sıra 'Schindler'in Listesi' ve 'Güneş İmparatorluğu' gibi insanlığın çektiği acı ve ıstırapları konu alan filmleri sinema tarihinin unutulmayanları arasına girmiştir . Spielberg filmlerinde kullandığı efektlerle kendi alanında bir çığır açmış ve hayal ürünü nesneleri gerçeğe yakın mükemmellikte canlandırarak tüm dünyayı hayretler içerisinde bırakmıştır. Ayrıca çocukların ve büyüklerin severek izlediği birçok çizgi filme de imzasını atmıştır

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
Turkmanend (Dublör) | 19 Ekim 2012, 17:24

Yetenek sende, tarih bizde. Tarihimizle ilgili çek bir film, millet kült yapım görsün!!!

0
14
biizahmet (Figuran) | 06 Nisan 2013, 23:17

-Sinemaya gidelim, hangi filmler var? +Şöyle bi film var ilgince benziyor, Steven Spielberg yön... -Kalk yürü sinemaya. SÖYLEYECEKLERİM BU KADAR.

0
11
Tüm yorumlar (313)
deckard (Profesyonel) | 13 Nisan 2016, 22:19

Sinemayı eğlence ticaret olarak gören tüccar kapitalist.Gişe filmlerinden artı kalan zamanlarda Oscar almak için sanat filmleri çeker.Sağcı ve Amerikan milliyetçisi olup İsrail devletinin bir numaralı savunucusudur.

Cevap Yaz
0
0
agentsmith (Figuran) | 29 Nisan 2016, 00:01

Söylediklerinin her kelimesi sonuna kadar doğru ama adam harbi film yapıyor. Beğenmemek elde değil. Böylesine saygın bir adamı reklam olarak kullanıyorlar kafaları çalışıyor adamaların.

0
0
piscakar (Amatör) | 18 Mart 2016, 00:33

film yapmak için yapmayan nadir insanlardan biri .sinema sektörünün üstadlarından biri...

Cevap Yaz
0
0
hatice82 (Amatör) | 17 Mart 2016, 16:04

Bilim Kurgu adına bir deha diyebilirim..

Cevap Yaz
0
0
Tyler_Durden (Figuran) | 02 Mart 2016, 13:17

Bilim kurgu'nun sözlükteki tanımıdır kendisi, indiana jones'tan tutunda E.T, Geleceğe dönüş, Kanca filmlerine kadar bir sürü sinema tarihine damgasını vurmuş filmlere imza atarak çocuklumuzda hayal dünyamıza büyük katkı sağlamıştır.

Benim görüşüme göre Hollywood'un 4 büyüğünden biridir (bence 1.)

1- Steven Spielberg
2- James Cameron
3- Peter Jackson
4- Robert Zemeckis

Cevap Yaz
0
0
buraktaga (Amatör) | 02 Mart 2016, 01:23

Spielberg ve Tarantino film dünyasının tanrıları bu kadar güzel ve ustaca filmler yaratmak kesinlikle insan işi değil

Cevap Yaz
1
0
Görüşleriniz