Yılın Son Film Festivali Randevu İstanbul Başlıyor

03.12.2013 12:20

16. Uluslararası Randevu İstanbul Film Festivali, “Yılın Son Film Festivali” unvanını önüne katarak 20-26 Aralık 2013 tarihleri arasında, dünya sinemasının son dönemdeki en iyi örneklerini izleyicilerle buluşturuyor

 

TÜRSAK Vakfı tarafından bu yıl 16.sı düzenlenen, Uluslararası Randevu İstanbul Film Festivali, bu yıl 50’nin üzerinde filmi izleyicilerle buluşturuyor. Cannes, Berlin ve Toronto gibi dünyanın en önemli festivallerinden ödüllerle dönen filmleri Türkiye’de ilk kez gösterecek Festival, mekânlarına bu yıl Cinemaximum Zorlu Center’ı da eklendi.

 

TÜRSAK Vakfı tarafından bu yıl 16.sı düzenlenen Uluslararası Randevu İstanbul Film Festivali’nde bu yıl “Gala İstanbul”, “Dünya Dönüyor”, “İlk Randevu”, “Sinema Tarihi Yazıyor”, “Film Bağımlıları için Bağımsız Filmler” başlıkları altında sinema dünyasından en iyi ve en güncel yapımlar izleyici ile buluşacak. Programda, Festival Yönetmeni Esra Even’in seçkisinden oluşan ödüllü filmler, usta yönetmenlerin son yapıtlarının da aralarında bulunduğu, 50’den fazla film bulunuyor.

 

Bu sene Randevu İstanbul, ismiyle özdeşleşen Levent Cinemaximum Kanyon, Beyoğlu Cine Majestic, belgesel ve kısa film gösterimlerinin ücretsiz yapılacağı Fransız Kültür Merkezi’nin yanı sıra, yepyeni bir mekanda daha izleyiciyle buluşacak. Dünyanın en büyük kültür merkezlerinden birine sahip olan Zorlu Center’da açılan, Cinemaximum Zorlu Center ilk festivaline ev sahipliği yapacak. Festival sinemaseverleri alışveriş aralarında, yemek molasında, herkesi salonlara dünya festivallerinde ses getiren filmleri izlemeye davet ediyor.

 

Randevu İstanbul Programında neler var? İşte programdaki filmlerden bazıları:

THE MOTEL LIFE

KILL YOUR DARLINGS

BIG SUR

HOW I LIVE NOW

JIMMY P.

NEBRASKA

A THOUSAND TIMES GOODNIGHT