Sinemalar.com

Kösem Sultan'ı Beren Saat Canlandıracak!

Kösem Sultan'ı Beren Saat Canlandıracak!
8 Temmuz 2014

2015’te ekrana gelmesi planlanan ve asıl adı Anastasia olan ‘Kösem Sultan’ dizisinde başrol Beren Saat’in oldu. Başrol için Meryem Uzerli ve Tuba Büyüküstün’ün adı bile geçmişti.

 

Milliyet'ten Melis Güvenç'in haberine göre 2015’te ekrana gelmesi planlanan ve asıl adı Anastasia olan‘Kösem Sultan’ dizisinde başrol Beren Saat’in oldu. Başrol için Meryem Uzerli ve Tuba Büyüküstün’ün adı bile geçmişti.

 

Tims Prodüksiyon, ‘Muhteşem Yüzyıl’dan sonra ikinci kez Osmanlı dönemini konu aldığı yeni dizisi ‘Kösem Sultan’için hazırlıklara devam ediyor. ‘Muhteşem Yüzyıl’ın final bölümünde tanıtım videosu yayınlanan ve hangi kadın oyuncunun ‘Kösem Sultan’ı canlandıracağı merak konusu olan dizinin başrolüyle ilgili isim nihayet kesinleşti.

 

2015 yılının eylül ayında ekrana gelmesi planlanan dizide ‘Kösem Sultan’a hayat verecek oyuncunun son olarak ‘İntikam’ dizisinde kamera karşısına geçen Beren Saat olması netlik kazandı.

 

Güçlü bir kadın

 

Beren Saat dışında ‘Kösem Sultan’ı canlandıracak isimler arasında Meryem Uzerli ve Tuba Büyüküstün gibi isimler gösterilse de oyuncuların fanları tarafından yapılan ankette ‘Kösem Sultan’ı canlandırması istenen isim Beren Saat olmuştu. Yapım şirketi ‘Kösem Sultan’ için birçok cast ajansıyla anlaşarak yeni yüzler arayışına da girdi.

 

Osmanlı tarihinin en etkili kadınlarından biri olan ve asıl adının Anastasia olduğu bilinen ‘Kösem Sultan’, 1590 yılında Yunanistan’da doğdu.

 

Kösem Sultan, 15 yaşında İstanbul’a gönderildikten sonra Osmanlı padişahı I. Ahmed’in eşi oldu. Hayatı romanlara, tiyatro oyunlarına ve opera eserlerine konu olan ‘Kösem Sultan’, oğulları 4. Murat ve İbrahim’le torunu 4. Mehmet döneminde uzun yıllar devlet yönetiminde etkili olmuş bir sultandır.

 

Popüler Yorumlar

ballibaba (Artist) | 8 Temmuz 2014, 17:40

tanitim fragmanindan belliydi zaten bence basarili olacaktir herkesin kendi fikri tabiki bence beren saat cok iyi oyuncu

0
5
elfzeus (Dublör) | 14 Temmuz 2014, 01:28

ayy yeter artık gına geldi aynı oyunculardan. ayrıca beren mıkmık konuşmayla mı kösem sultan'ı canlandıracak. kaldı ki diziyi çok gereksiz buluyorum.

1
5

Tüm yorumlar (20)

Avatar
Atom-MVT (Dublör) | 10 Şubat 2016, 18:42

Yapamıyor..

Cevap Yaz
0
0
melis96 (Amatör) | 17 Eylül 2015, 22:31

güzel seçim beren saat iyi oyuncu yakışacak diziye

Cevap Yaz
0
1
sinemacyz (Figuran) | 10 Temmuz 2015, 19:11

eh hadi hayırlısı beren hem toplumsal olaylara olan duyarlılığıyla hemde mesleğini severek yapması takdire şeyan bir insan olduğunu düşünüyorum :)

Cevap Yaz
0
1
WhiteWalter (Profesyonel) | 20 Nisan 2015, 08:54

Türk dizilerini hiç sevemedim,ancak bazı yerli sinemaları sevebildim.

Cevap Yaz
0
0
NUMBER1FM (Dublör) | 12 Ocak 2015, 10:08

kösem sultan tarihte çok sevdiğim bir karakterdir, beren saat ise sevdiğim oyuncu. ikisinin birleşmesi çok isabet olmuş. merakla bekliyorum diziyi.

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz