The Crow Yeniden Çekiliyor

30.10.2017 10:04
The Crow Yeniden Çekiliyor

Yönetmen Alex Proyas imzalı 1994 yapımı çizgi roman uyarlaması The Crow (Karga)'nın yeniden çekileceği ve oyuncu kadrosuna yönelik çalışmaların sürdüğü bildirildi. 

Adı 'The Crow Reborn' olarak belirlenen filmin çekimlerine 2018 Şubat’ında başlanacağı belirtiliyor. Henüz doğrulanmasa da yönetmenlik koltuğuna Corin Hardy’nin oturacağı ve başrolde Jason Momoa’nın (Aquaman, Justice League) yer alacağı kaydediliyor.

Dağıtımını Sony’nin yapacağı The Crow Reborn’un yapımcıları arasında, 1994’teki filme imza atan isimlerden Jeff Most da bulunuyor. Senaryoyu ise Nick Cave ve Cliff Dorfman kaleme aldı. 

İlk kez 1989 yılında James O’Barr tarafından çizilen The Crow’un beyaz perdeye yansımasının ardından 2005 yılına kadar dört devam filmi de çekildi. James O’Barr’ın yıllar sonra yeni projeye ağırlıklı olarak dahil olacağı, bunun da The Crow hayranlarını heyecanlandırdığı belirtiliyor. 

O’Barr’ın bu karanlık ve gotik hikayesine göre, bir insan öldüğünde onun ruhunu bir karga ölümün ülkesine taşıyor. Bir müzisyen ve nişanlısı, düğünlerinin arifesinde bir serseri çetesi tarafından saldırıya uğruyor ve katlediliyor. Bir yıl sonra müzisyenin mezarını ziyaret eden bir karga, genç adamın intikamcı bir ruh olarak ölümden dönüşünün de simgesi oluyor. 

23 milyon dolar bütçeli ilk film, 50,7 milyon dolar gişe hasılatı elde etmiş, başrol oyuncusu Brandon Lee (Bruce Lee’nin oğlu) çekimler sırasında yanlışlıkla vurularak hayatını kaybetmişti.