Netflix’ten dev bütçeli bilimkurgu serisi: 'Altered Carbon'

28.11.2017 20:01
Netflix’ten dev bütçeli bilimkurgu serisi: 'Altered Carbon'

İngiliz bilim ve fantastik kurgu yazarı Richard K. Morgan’ın 2002 basımı billimkurgu klasiği Altered Carbon, büyük bütçeli bir Netflix dizisine uyarlanıyor. 

Blade Runner filmleri ya da Total Recall gibi geleceğin fantastik dünyası (cyberpunk) bir hikayeyi işleyecek olan dizi, günümüzden 300 yıl sonrasında, insan zihninin sayısallaştırıldığı ve bedenden bedene indirildiği, teknolojinin ürkütücü boyutlara ulaştığı karanlık bir zaman diliminde geçiyor. 

Başrollerinde Joel Kinnaman, Martha Higareda ve James Purefoy’un yer aldığı dizinin senaryosu ve yapımcılığı ise Avatar’dan hatırladığımız Laeta Kalogridis’e ait. Netflix, 2018’de yayınlanacak Altered Carbon ile detayları adeta bir sır gibi saklıyor. Her bir bölümün maliyetinin 6 – 7 milyon dolar arasında olduğu iddia ediliyor. 

Bugün internette yayılan ve Altered Carbon’la ilgili olduğu öne sürülen 3 görsel, kaotik unsurlarıyla gerçek manada neo-noir ya da film-noir (karanlığın hakim olduğu) bir yapımın bizleri beklediği yönünde ipuçları veriyor: