Quentin Tarantino'nun Django Unchained’ın Devam Filmi İçin Çalışmalara Başladığı Duyuruldu

06.06.2019 19:56
Quentin Tarantino'nun Django Unchained’ın Devam Filmi İçin Çalışmalara Başladığı Duyuruldu

Yönetmenliğini üstlendiği Once Upon a Time in Hollywood’u izlememize sayılı gün kala, Quentin Tarantino’nun yeni projesi hakkında ufak tefek bilgiler yayılmaya başladı.

 

Konu ile alakalı henüz resmi bir açıklama yapılmış olmasa da yönetmenin 2012 tarihli Western filmi Django Unchained’in devam niteliğinde bir proje üzerinde çalıştığı hatta bu yeni filmin, 2014 yılında piyasaya sunulan ve kendisinin kaleme aldığı çizgi roman serisi Django/Zorro’dan uyarlanacağı iddiları ortalıkta dolaşan bilgiler arasında yer alıyor. 

 

Amerikalı film yönetmeni, oyuncu ve iki Oscar ödüllü senarist Tarantino’ya, senaryo oluşumu aşamasında ise aktör, komedyen ve senarist özellikleriyle piyasada parlayan isimlerden olan Jerrod Carmichael eşlik edecekmiş. Aslında Carmichael’ın yalnızca eşlik etmesi ya da senaryoyu tek başına yazması bekleniyordu ancak bu durumda ise Tarantino’nun, bu projenin hangi aşamalarında yer alacağı soru işareti de oluşuyordu.

 

Bugüne kadar dokuz adet film çeken ve onuncu filmin emekliliğini ilan edeceği film olduğunu duyurmuş olan Tarantino’nun, yönetmenlik kariyerinin son filminin  Django/Zorro olabileceği çok da kabul gören bir düşünce değil. Bu durumda, Tarantino’nun, yönetmenlik görevini üstlenmeyeceği projeye yapımcı/senarist olarak katılması ihtimali doğuyor.