Facebook'un Filmi Geliyor

22.07.2009 10:10
Facebook'un Filmi Geliyor

Columbia Pictures, dünya genelinde 250 milyon üyesi olan ünlü sosyal ağ Facebook'un kurucu ortağı Mark Zuckerberg'in (25) hayatını beyazperdeye taşıyor.

İsmi şasılacak derecede alışılmamış ve bir o kadar da tuhaf olan "The Social Network“ (Sosyal Ağ) isimli film projesi, yazar Ben Mezrich'in "The Accidental Billionaires“ isimli kitabına dayanarak sinemaya uyarlanacak. Filmin yapımcılığını "American Beauty“den tanıdığımız Hollywood starı Kevin Spacey üstlenirken, yönetmen koltuğunda "Seven“, "Fight Club“, "Benjamin Button“ gibi filmlerin ünlü yönetmeni David Fincher oturacak.

Shia La Beof mu? Michael Cera mi?

Filmde, genç milyarder Zunkenberg'i kimin canlandıracağı ise, henüz bir netlik kazanmadı. Bu rol için ismi geçen adayların başında, "Transformers“in genç yıldızı Shia La Beof geliyor. Bir başka kuvvetli aday ise, "Juno“ ve "Superbad“in yıldız oyuncusu Michael Cera.

Hemen yeri gelmişken soralım; Sizce, Zuckerberg'i kim canlandirsin? Shia La Beof mu? Michael Cera mi? Ikiside sırıtır diyorsanız, üçüncü adayınız kim?

Facebook'u, seks için kurmuşlar

Amerika'da yayınlanan "The Accidental Billionaires“, öğrenimini gördüğü Harvard Üniversitesi'nin öğrenci yurdunda yaşarken, 2004 yılında Eduardo Saverin ile birlikte dünyanın en büyük sosyal ağını kuran Facebook'un patronu Mark Zuckerberg'in sadece sansasyonel bir şekilde başarı basamaklarını hızlıca tırmanışının öyküsünü anlatmakla kalmıyor.

Daha  kitabın yazım aşamasında iken, 1,9 Milyon Euro avans aldığı söylenen kitabın yazarı Ben Mezrich, aynı zamanda 'seks', 'para', 'dahi', ve 'aldatmak' alt başlıklarına da yer vererek oldukça heyecan verici bir hikayeyi kitabına taşıyor.

Mezrich, Facebook fikrinin doğuşunun başlıca nedeninin altında, Zuckerberg ve arkadaşlarının toplumda kabul görme isteklerinin yattiğını düşünüyor. Ayrica Mezrich, Zuckerberg ve arkadaşlarının Facebook'u, üniversitelilerle seks yapmak için kendilerine bir arkadaşlık platformu sunsun düşüncesi ile kurduklarını da belirtiyor.

„The Social Network“ isimli Facebook filminin çekimlerine, bu yıl içerisinde başlanacak.