Kült Çizgi Film He-Man Dizi Oluyor

21.08.2019 09:41
Kült Çizgi Film He-Man Dizi Oluyor

“Gölgelerin gücü adına, güç ben de artık!” repliğiyle Dünya çapında hafızalara kazınan, 1980'lerin en popüler çizgi filmlerinden biri olan ve etkilerini günümüzde hala hissettiren He-Man, Netflix dizisi olarak ekrana geri dönmeye hazırlanıyor.

 

Geçtiğimiz günlerde yapılan Power-Con toplantısında, He-Man’in Amerikalı yönetmen Kevin Smith önderliğinde bir anime dizisi olarak Netflix aracılığı ile yayınlanacağı açıklandı.

 

Masters of the Universe: Revelation (Kainatın Hakimleri: Keşif) adı ile piyasaya sunulacak olan dizi 80’lerin ünlü çizgi filminin ana hikayesinden baz alınmış hikayelerine odaklanacak. Kevin Smith, dizide de filme benzer bir doğrultuda gidilerek süper kahraman He-Man ile kötü karakter İskeletor’un mücadelesinin devam edeceğini belirtti.

 

He-Man dizisinin senaryosunu Eric Carrasco, Tim Sheridan, Diya Mishra ve Marc Bernardin gibi başarılı isimlerden oluşan bir grup kaleme alacak.

 

İlk olarak Mattel'in oyuncak dizisi Ustaların Ustası'na dayanan, Filmation tarafından üretilen He-Man, 1980'lerin en popüler çizgi filmleri denilince akla gelecek ilk isimlerden biridir.