Gelmez Denilen Joaquin Phoenix’li Joker’in Devam Filmi Onaylandı

22.11.2019 14:22
Gelmez Denilen Joaquin Phoenix’li Joker’in Devam Filmi Onaylandı

Yayınlandığı günden beri devamı çekilir mi çekilmez mi sorularının nerdeyse tüm sinemaseverler tarafından tartışıldığı +18 yaş sınırına sahip olmasına yani ciddi miktarda izleyiciyi otomatik olarak kaybetmiş olmasına rağmen 1 milyar dolar barajını aşan ilk film olmayı başarmış olan Joker; yönetmen Todd Phillips, senarist Scott Silver ve Joaquin Phoenix’in de yer alacağı yeni bir filmle tekrar beyazperdeye geliyor!  

 

Bu yılki Oscar törenlerinin muhtemel yıldızlarından biri olan Joker, yapım henüz proje olduğu aşamadan yayınlandığı ana kadar hatta şuan bile çok sayıda olumlu ve olumsuz görüşe maruz kaldı. Joaquin Phoenix’in oyunculuğundan hayranlıkla bahseden Hollywood aktör ve aktrisleri bir yana, onu Heath Ledger tarafından canlandırılmış Joker ile karşılaştıranlar da hatırı sayılır sayıdaydı. Film hakkında ayyuka çıkan büyük eleştirilerden bir tanesi ise Joker’in büyüdüğü, yetiştiği hayatın ve karakterin başına gelenlerin bu kadar dramatik bir şekilde aktarılmasının filmin doğasına aykırı olduğuydu. 

 

DC karakterlerinin hayatlarının başlangıç anlarından itibaren tüm yaşadıklarını hesaba katarak bu gün oldukları hale gelmelerini anlamamızı hedefleyen Phillips’in Joker’inin başarısından sonra diğer hikayelerini anlatma fikrini geri çeviren Warner Bros. kadronun aynı kalması şartıyla yeni bir Joker filmi çekilmesini kabul etti.


Özellikle Joker hayranları için verebileceğimiz detay bilgisi olmasa da bu harika haber, beklemeleri için onları bir süre motive eder diye tahmin ediyoruz:)