En Komik 10 Kore Filmi

Kore sinemasının son dönemlerde Amerikan menşeili Hollywood'a kafa tutar bir havası var biliyorsunuz. Mini dizileri, romantik filmleri, çoğunlukla Orta Doğu ülkelerince uyarlanan yaratıcı senaryoları... Biz de internette çok arayıp da bulamayanlar vardır diyerek, pek alışılmadık olsa da, sizlere Kore sinemasının en komik filmlerini derledik.

1. Midnight Runners (2017)

Aksiyon, dram, komedi ve suçun bir arada olduğu bu Güney Kore filmi 'Midnight Runners'ın kadrosunda ise Park Seo-Joon, Kang Ha-Neul, Sung Dong-il ve Park Ha-Sun yer alıyor. Polis adayı iki polis akademisi öğrencisini bir kaçırılma olayı sırasında, orada olmalarına rağmen olaya engel olamayışı ve sonrasında durumu düzeltmeye çalışmaları anlatılıyor.

2. I Can Speak (2017)

Kadrosunda Lee Je-hoon, Na Moon-Hee  ve Sung Yoo-Bin gibi isimlerin yer aldığı Kim Hyeon-seok filmi 'I Can Speak', hem dram hem de komedi unsurları içeren bir Kore filmi. Bir kamu kurumunda çaluşan genç bir adam ve huysuz, yaşlı bir kadın arasında gelişen sıradışı arkadaşlığın anlatıldığı bu komedi filmi içinizi ısıtacak.

3. My Annoying Brother (2016)

Kadrosunda Park Shin-hye, Jo Jeong-seok, Kyungsoo Do ve Kim Gang-Hyun gibi isimlerin bulunduğu Güney Kore komedisi 'My Annoying Brother', kardeşinin hapisten kurtulmasına yardımcı olan Judo sporcusu Doo-Young'ın seçmelerden önce kaza geçirmesini ve sonrasında gelişen komik olayları konu alıyor.

4. Nehir Satan Adam (2016)

Yoo Seung-ho, Seo Ye-Ji, Yeon Woo-jin ve Ko Chang-seok'un başrollerinde yer aldığı bu tarihi komedi filmi, Kore'nin Joseon Hanedanlığı Dönemi'nde geçiyor. Konusuysa şöyle: Ana karakterimiz Kim Seondal, iki arkadaşıyla birlikte ülkede nam salmış bir çetenin üyeleridir. Bir gün çetesiyle birlikte, ülkede ticaretin en değerli ürünü olan tütünün vurgununu yapmaya karar verirler ancak önce, ülkenin önde gelenlerinden Sung Dae-Ryeon'u çiğnemeleri gerekecektir.

5. Like For Likes (2016)

Facebook kullanan 3 genç çiftin fırtınalı aşk hayatlarını konu alan Güney Kore yapımı romantik komedi 'Like For Likes'ın başrollerinde Yu Ah-in, Kang Ha-Neul, Choi Ji-Woo ve Esom yer alıyor. Filmin yönetmeniyse filmin oyuncularından biri olan Park Hyeon-jin. 'Like For Likes', sosyal medyanın ilişkiler üzerindeki etkisine dair keyifli bir Kore komedisi. 

6. Miss Granny (2014)

Kim Soo-hyun, Lee Jin-wook, Shim Eun-kyung ve Kim Seul-gi'nin başrollerinde yer aldığı Güney Kore komedisi 'Miss Granny', yaşlı ve aksi bir kadınken bir gün fantastik bir şekilde gençleşen Oh Mal-soon'un hikayesini konu alıyor. 

7. Hot Young Bloods (2014)

80'lerin Kore'sinde geçen komik bir lise filminde şimdi de sıra! Başrollerinde Lee Jong-suk, Park Bo-yeong, Kim Young-kwang ve Lee Se-young gibi isimlerinde bulunduğu Hot Young Bloods'un yönetmeni ve senaristiyse Yeon-woo Lee. Hoşça vakit geçirebileceğiniz çıtır bir Kore komedisi arıyorsanız Hot Young Bloods'ta aradığınızı bulabilirsiniz.

8. Gizli Görev (2013)

Aksiyon, komedi ve dram ögelerinin bir araya geldiği Güney Kore filmi 'Gizli Görev'in kadrosunda Kim-Soo-hyun, Lee Hyun-woo, Park Ki-woong ve Choi Woo-sik gibi genç isimler var. Kuzey Kore'de eğitilip Güney Kore'ye casus olarak gönderilen gençlerin komik, komik olduğu kadar da acıklı hikayesini anlatan 'Gizli Görev', Güney Kore'nin vizyona girdiği gün en çok bileti satılan filmi olmuş. 

9. Chilling Romance (2011)

Fantastik unsurları olan bir Güney Kore romantik komedi filminde sıra! Çocukluğundan beri hayaletleri görme yetisi olan Yeo Ri adındaki bir kız, kendisini toplumdan soyutlamaya karar verir fakat bir gün bir sokak sihirbazıyla yolları kesişir. Yeteneklerini konuşturabileceği bir ortamdadır artık. Buna rağmen hala çekingen olan Yeo Ri, bir gün kendisini sokak sihirbazı Jo-Goo'ya anlatır ve aralarında romantik bir ilişki başlar. Bu şirin Kore romantik-komedisinin başrollerindeyse Son Ye-Jin ve Lee Min-Ki var.

10. Hücre 7 Mucizesi (2013)

Başrollerinde Park Shin-hye, Ryu Seung-ryong, Oh Dal-su ve Kal So-won'un yer aldığı bu iç ısıtan Güney Kore filminin senaryosunda, komedi ve drama harmanlanmış. Zihinsel engelli bir baba, farkında olmadan bir suç işler ve hapse girer. Seneler geçer ve çok sevdiği kızı Ye-Seung büyüyüp hukuk fakültesinde okumaya başlar. Ye-Seung'un tek amacı, babasının masumiyetini kanıtlamaktır. 'Miracle in Cell No.7', Kore'de vizyona girdiğinde çok beğenilmiş, 34. Dragon Film Ödülleri'nde "İzleyicinin Seçtiği En Popüler Film" ve 50. Daejong Film Ödülleri'ndeyse "En İyi Senaryo" ödüllerine layık görülmüştür.