Deadpool Hakkında Bilinmeyenler

18 Mayıs 2018'de vizyona giren Deadpool 2 filmini izlemeden önce mutlaka bilmeniz gereken Deadpool hakkında bililnmeyenler...

1. Başta Anti Hero Olarak Düşünülmüştü

Başta Anti Hero Olarak Düşünülmüştü

Deadpool en başta anti hero olarak düşünülmüştü, beklenmedik şekilde popüler olunca yaratıcılar onu kahraman yapmaya karar verdiler. Kahramanımız Ben Franklin’in hayaletiyle arkadaştır.

2. Doğaçlama Yeteneği Başarıya Götürdü

Doğaçlama Yeteneği Başarıya Götürdü

Deadpool yaptığı eğlenceli esprileri ile seyirciyi kendisine hayran bırakmış ve bu esprileri ise konudan uzaklaşmadan senaryo dışında doğaçlama çalışarak da yapmıştır. Çekimlerde doğaçlama yapılmasına izin vererek oyuncuların da hayal dünyasını senaryoya katan başarılı yönetmen Tim Miller, bu durumdan da birçok röportajında da bahsetmiştir. 

3. Dengesiz Davranışlarının Sebebi Var

Dengesiz Davranışlarının Sebebi Var

Deadpool'un dengesiz davranışlarda bulunmasının sebebi, beyin hücrelerinin devamlı ölerek kendisini yenilemesinden kaynaklıdır. Bu yüzden Deadpool çok sevdiği Spider Man'i bile öldürmüştür. 

4. O Bir Duvar Yıkıcı!

O Bir Duvar Yıkıcı!

Bu özellik Deadpool'dan az olarak Örümcek Adam'da da mevcut. Ayrıca, Deadpool aslında bir hayal dünyasının içinde olduğunu biliyor ve seyirciyle ve yazarlarla konuşabiliyor. 

5. Zihnini Kimse Okuyamaz

Zihnini Kimse Okuyamaz

Deadpool'un zihnini hiçbir karakter okuyamaz ve devamlı olarak kafasında iki ses duyar. Gelen seslerden bir tanesi mantıklı düşünceler fısıldarken, diğeri ise daha çılgın şeyler yapması için onu zorlamaktadır. Ayrıca, Deadpool nükleer bir patlamadan bile kurtulabilecek iyileşme gücüne sahiptir. Vücudu on binlerce parçaya ayrılsa bile, kendisini iyileştirebilir. 

6. Tek Korkusu İnekler!

Tek Korkusu İnekler!

Deadpool'un tek korktuğu canlı ineklerdir, ayrıca karşısında güçlerini kullanmadığı tek canlı ise kedilerdir... Kıyafetinin kırmızı olmasının sebebi ise bilinenin aksine, kan lekelerini göstermemesi değil, Spiderman'e olan ilgi ve sevgisinin bir sonucudur. 

7. Alternatif Karakterleri Var

Alternatif Karakterleri Var

Deadpool'un Ladypool, Kidpool, Headpool ve Dogpool isimli alternatif karakterleri vardır.

8. Abusive Parent

Abusive Parent

Deapool'un babası ağzı bozuk olarak adlandırabileceğimiz ebeveynlerdendir. Aynı zamanda bir kızı vardı ve kızı öldükten sonra cesedinden büyük zorlukla Cap ve Wolverine tarafından sürüklenerek ayırılmaya çalışılmıştır. 

9. Bütçedeki Sıkıntı Yüzünden Takım Yarım Kaldı

Bütçedeki Sıkıntı Yüzünden Takım Yarım Kaldı

Fox imzalı Deadpool’un X-Men evreninde yer alacağı baştan beri biliniyordu. Fakat Xavier’ın önderliğindeki takım ile ilişkisinin nasıl olacağı büyük merak konusuydu. Fragmanlarında sadece Colossus ve Negasonic Tenaage Warhead’e yer veren filmde hevesle başka mutantların olmasını da beklerken, filmin gösterime girmesiyle sadece ikisinin olacağı anlaşılmıştı. Bu durumun sebebi ise sonradan belli oldu; filmde bütçe sıkıntısı yaşanıyordu...