En İyi Hacker Filmleri

1. Açık Pencereler (2014)

Başrollerinde efsane fantastik seri Yüzüklerin Efendisi'nin Frodo Baggins'i Elijah Wood'un yer aldığı hacker ve sanal dünya konulu gerilim filmi Açık Pencereler (Open Windows), bir yarışmadan ünlü bir aktrisle tanışma hakkı kazanan bir gencin olayların sarpa sarışıyla bu aktristi kurtarabilecek tek insan durumuna düşmesini konu alıyor.

2. Öldür.com (2008)

Başrollerinde Billy Burke, Diane Lane, Colin Hanks ve Joseph Cross'un yer aldığı hacker filmi Öldür.com (Untraceable), gerilim ve suç türünde bir film. Gregory Hoblit'in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin konusuysa şöyle: FBI ajanı bir kadın, suç işlemek amaçlı kurulan Portland menşeili bir web sitesinin kurucularına ulaşmaya ve onları cezalandırmaya adeta ant içer fakat durum, hackerların tuzaklarıyla bir kedi-fare oyununa dönecektir. 

3. Sanal Hayatlar (2012)

Başrollerinde Paula Patton ve Alexander Skarsgard'ın yer aldığı, interneti odağına alan bir başka filmse Sanal Hayatlar (Disconnect). Yönetmenliğini Henry Alex Rubin'in yaptığı Sanal Hayatlar'da bizi sosyal ve fiziksel olarak çepeçevre sarmış olan internetin günümüzde birbirinden oldukça farklı hayatları nasıl kesiştirebileceği konu alınıyor. 

4. Hacker (2015)

Başrollerinde Marvel'ın Thor'u Chris Hemsworth'un yer aldığı hacker filmi Hacker (Blackhat)'ın yönetmenliğini Michael Mann yapıyor. Süreli olarak salıverilmiş bir suçluyu canlandıran Chris Hemsworth bu sefer suçluların tarafında olurken büyük siber şirketlerin peşinden koşuyor. Bize de bu aksiyon dolu filmi nefes nefese izlemek düşüyor!

5. İnternette Av (1995)

Başrollerinde ünlü Hollywood oyuncusu Sandra Bullock'un yer aldığı hacker filmi The Net (İnternette Av), gerilim ve drama türünde bir film. Yönetmenliğini Irwin Winkler'ın yaptığı bu ilginç filmin konusuysa şöyle: Sandra Bullock'un canlandırdığı Angela Bennett isimli bilgisayar uzmanı bir gün bir arkadaşından bir program satın alır ve işlevi şifre çözmek olan bu program hayatını kökten bir şekilde değiştirecektir. 

6. Oyun (2016)

Emma Roberts ve Oscar ödüllü ünlü aktör James Franco'nun yetenekli kardeşi Dave Franco'nun başrollerinde yer aldığı hacker filmi Oyun, orijinal ismiyle Nerve, Nerve ismindeki online bir Doğruluk mu Cesaret mi oyununun sürekli cesareti seçeceği bir versiyonuna dahil olan lise öğrencisinin oyun ilerledikçe hareketlerinin bir dış etken tarafından kontrol edildiğini fark etmesi konu ediliyor. Yönetmenliğini Henry Joost ve Ariel Shulman'ın üstlendiği hacker filmi Nerve, isminden de anlaşılacağı üzere sinirlerinizi oldukça gerecek.