Pablo Escobar Filmleri

Dünya tarihinin en çok merak edilen suçlularından, sinema ve televizyon dünyasının da ilgi odağı haline gelen ve hakkında birçok film çekilen Pablo Emilio Escobar Gaviria... Tarihin en meşhur uyuşturucu baronu Pablo Escobar'ı anlatan en iyi filmleri sizler için derledik.

1. The Two Escobars

Pablo Escobar ve Andrés Escobar. Spor, Medellin, uyuşturucu ve politika Kolombiya toplumunun ayrılmaz parçalarıydı. Pablo Escobar, Medellin kartelini yöneten, dünyanın en zengin, en güçlü uyuşturucu taciriydi, Andrés Escobar ise Kolombiya’nın en büyük futbol yıldızı. Kişisel bir bağlantıları yoktu ama kaderleri birbirine dolanmıştı. Andrés yanlışlıkla kendi kalesine gol atıp Kolombiya Milli Takımı’nı 1994 Dünya Kupası’ndan edince bu hata hayatına mal oldu.

2. Pablo Escobar'ı Sevmek

Güzel oyuncu Penélope Cruz'un Kolombiyalı başarılı gazeteciyi canlandırdığı filmin çekimlerine 2017 yılında başlandı. İspanya asıllı oyuncu Javier Bardem ise Pablo Escobar'ı canlandırıyor. İki isim arasında, Escobar'ın evli olmasına rağmen aralarında bir aşk başlar ve bir yandan Pablo, Medellín'deki fakir halktan olduğu büyük destek sayesinde siyasette hızla yükselmektedir. Ancak Virginia, Escobar'ın asıl gücünün uyuşturucu ticaretinden geldiğini anlamaya başlamıştır.

3. Narcos

BONUS! Film listemizin bonusu ise Pablo Escobar'ı en iyi anlatan yapıtlardan Narcos!n Yayınlandığı ilk günden bu yana büyük izleyici kitlesine ulaşan Narcos, başarılı oyunculuklarıyla da dikkat çekti. José Padilha'nın yönettiği dizide, Alberto AmmannWagner MouraPedro Pascal gibi isimler yer alıyor.

4. Escobar: Kayıp Cennet

Senaristliğini ve yönetmenliğini Andrea Di Stefano'nun üstlendiği filmde, Pablo Escobar'ı Porto Ricolu ünlü aktör Benicio Del Toro canlandırıyor. Filmde Del Toro'ya Açlık Oyunları serisiyle hatırladığımız Josh Hutcherson ve Claudia Traisac eşlik ediyor.

5. Pablo Escobar, ángel O Demonio

Jorge Granier'in yönettiği ve senaristliğini Guillermo Zafra'nın üstlendiği filmde, Medellin uyuşturucu kartelinin 1980'ler ve 90'ların başındaki lideri Pablo Escobar'ın hikayesi başka bir bakış açısıyla anlatılıyor...

6. Sins of My Father

Pablo Escobar'ın hikayesini bu sefer de oğlu Sebastian ve eşi Maria Isabel'in anlatımıyla izliyoruz. Çocukluk yıllarında yaşadığı hem zorlu hem de şatafatlı günlerini anlatan Sebastian Escobar, babasının öldürdüğü insanların çocuklarıyla da bir araya gelerek bir çeşit uzlaşma ortamı yaratmaya çalışıyor...