Hayvanların En İyi Dostlarımız Olduğunu Bize Bir Kez Daha Hatırlacak Filmler

1. Köpek Adası (2018)

Wes Anderson'ın inanılmaz hayal gücünü bir kez daha sergilediği 2018 yapımı Köpek Adası'nın seslendirme kadrosu da oldukça kalabalık. Bryan Cranston, Scarlett Johansson, Bill Murray, Edward Norton ve Koyu Rankin'in yer aldığı seslendirme kadrosuyla Köpek Adası, hem politik bir eleştiri filmi hem de sıcacık bir hayvan-insan dostluğu hikayesi. Günümüzün 20 yıl sonrasında ve Japonya'da geçen hikayesiyle bu Wes Anderson filmine de bayılacaksınız!

2. Kediler Ve Köpekler (2001)

Aksiyon, komedi ve macera dolu hayvan dostlarımızın maceralarını anlatan Kediler ve Köpekler'in kadrosunda Tobey Maguire, AAlec Baldwin, Jeff Goldblum ve Elizabeth Perkins yer alıyor. İnsan ırkını koruyan köpek ajanlarla dünyaya hakim olmak isteyen hırslı İran kedisi Mr. Tinkles ve ekibinin mücadelesini izleyeceğimiz film oldukça eğlenceli sahnelere sahip.

3. Marley ve Ben (2008)

Başrollerinde Jennifer Aniston ve Owen Wilson'ın yer aldığı dram ve komedi filmi Marley ve Ben'in konusu şöyle: Florida'ya taşınan yeni evli bir çiftin rakip firmalarda işe girmelerinden sonra evlilikleri bir çıkmaza girmiş görünmektedir. Bu gergin ilişkiden bir çocuk sahibi olmakla ilgili endişeleri olan çift, Marley adında yavru bir Golden Retriever cinsi köpek alırlar ve Marley sayesinde ilişkileri kurtulur. 

4. Pi'nin Yaşamı (2012)

Başrollerinde Gerard Depardieu, Irfan Khan, Suraj Sharma ve Tabu'nun yer aldığı ABD yapımı aksiyon ve macera filmi Pi'nin Yaşamı, vizyona girdiği sene çok konuşulmuş ve 4 dalda Oscar da olmak üzere birçok ödül kazanmıştı. Pi Patel ismindeki genç bir çocuğun Hindistan'dan Pasifik'e doğru çıktığı yolculukta yaşadığı gemi kazası sonrası bir sırtlan, kırık bacaklı bir zebra, bir orangutan ve üç yüz kiloluk bir Bengal kaplanıyla birlikte bir sandalda hayatta kalma mücadelesinin anlatıldığı Pi'nin Yaşamı, sizi hayatın anlamına ve evrende yalnız olmadığımıza dair düşüncelere sürükleyecek. 

5. Sivas (2014)

Hayvan sevgisini merkezine alan Türk filmi Sivas, Sivas ismindeki kangal cinsi bir dövüş köpeğiyle 11 yaşındaki küçük çocuk Aslan'ın hikayesini anlatıyor. Yönetmenliğini Kaan Müjdeci'nin yaptığı başrollerinde de Okan Avcı ve Doğan İzci'nin yer aldığı bu dram türündeki filmdeki rolüyle Doğan İzci, 71. Venedik Film Festivali'nde En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde Altın Aslan kazandı. Film, aynı zamanda 88. Akademi Ödülleri'ndeki En İyi Yabancı Dilde Film kategorisinde Türkiye'nin aday adayı olmuştur. 

6. Bolt (2008)

Chris Williams,  Byron Howard 'ın yönettiği ve başrollerinde Miley Cyrus, John Travolta ve Chloe Grace'in yer aldığı Bolt filmi, Bolt isimli köpeğin çıktığı televizyon şovunda çeşitli görsel efektlerle yaratılan süper güçlerinin gerçek olduğuna inanmaktadır. Daha da ünlü olma hırsına kapılarak soluğu New York’ta alır ve aslında dişi bir kedi olan Bay Mittens ile tanışır.

7. Sebastian: Sevgili Dostum (2015)

2. Dünya Savaşı sonrasında geçen filmde,  Angelina'nın kaybolmasından sonra bütün kasaba umudunu kaybeder. Tek umudu kalan kişi ise dedesidir.  Peter adında bir adam Angelina'yı bulmalarına yardım edebilecektir. Fakat onu kurtarmadan önce çocuk ve köpeğinin birçok tehlikeye göğüs germesi ve bir sırla karşılaşması gerekecektir. Bu sır hem Sebastien, hem de Belle'in hayatını değiştirecektir.

8. Beyaz Tanrı (2014)

3 yaşındaki Lili'nin köpeği Hagen, Lili'nin bütün karşı çıkmalarına rağmen evde istenmez ve sokağa atılır.  Hagen'i bulmak için sokak sokak gezen Lili, kendisini patlak veren köpek isyanının ortasında bulur. 'nun yöenttiği 2014 Macaristan yapımı filmin başrollerinde Sándor Zsótér ve Lili Horváth yer alıyor.

9. A Dog Year (2009)

George Lavoo'nun yönettiği 2009 yapımı, başrollerinde Jeff Bridges, Domhnall Gleeson ve Lauren Ambrose'un yer aldığı filmde Jon Katz'ın anıları beyaz perdeye aktarılmış. Eskisi kadar üretken olmayan bir yazar olan Jon Katz, kendisine bir köpek alarak hayvanın daharahat etmesi için bir çitflik evine taşınır. Ancak orta yaş krizinde çıldırmanın eşiğindeki bu adam, ondan daha deli çıkan köpeğini dize getirirken, kendini bulacaktır.

10. A Street Cat Named Bob (2016)

Londra sokaklarında yaşayan eski eroin bağımlısı James Bowen, gitar çalarak ve şarkı söyleyerek yaşamını sürdürmektedir. Sokakta bulup Bob ismini verdiği kedisini tedavi ettirmek için evine almasıyla hayatı değişecektir. Kedisi iyileştikten sonra James'in hem maddi durumu düzelecek hem de ilgi odağı olmaya başlar.