En Güzel Hint Aşk Filmleri

Hint kültürünü romantik ve dramatik açıdan ele alan, Bollywood yapımı en iyi Hint aşk filmlerini sizler için derledik. Hint filmlerinin en belirgin özelliklerinden biri de oldukça uzun süreli filmler olmaları. Bu filmlerde, duygu yüklü sahnelere kendinizi dilediğinizce kaptırabilir ve filmlerin romantik temalarına sayesinde kendinizi adeta bir müzikalde gibi hissedebilirsiniz. İyi Seyirler!

1. Fanaa (2006)

Aamir Khan, Lara Dutta gibi isimlerin başrolünde yer aldığı 2006 yapımı Fanaa filminde, görme engelli Zooni, tur rehberi olan Rehan'a aşık olur. Filmin yönetmeni Kunal Kohli, gözlerinden ameliyat olduğu sırada Rehan'ı kaybeden Zooni'nin romantik ve dram dolu hikayesini müzikal tadında ele alıyor. 

2. Jab Tak Hai Jaan (2012)

2012 yapımı romantik dram türündeki Jab Tak Hai Jaan filminin başrollerinde Shahrukh Khan, Katrina Kaif, Anushka Sharma yer alıyor. Hint ordusunun bomba imha timinde görevli olan korkusuz Binbaşı Samar Anand'ı anlatan filmde, binbaşı, Akira Rai'yi boğulmaktan kurtarırken cebinde bulduğu anı defterini okumaya başlayınca olay döngüsü başlıyor.

3. Veer Zaara (2004)

Senaryosunun Aditya Chopra'ya ait olduğu romantik bir Hint filmiyle listemize devam ediyoruz. Film, büyük bir komplonun içine sürüklenen Veer'in tam 22 yıl hapishanede yatmasını konu alıyor. Hapishanede yattığı 22 yıl boyunca sevdiğine kavuşacağı günü hayal eden Veer'in zorlu hikayesi, en romantik ve dramatik şekilde beyaz perdeye yansıtılmış. 

4. Sende Rabbimi Gördüm (2008)

“Sevda yolunun gezginleriyiz biz, tekrar buluşuruz elbet zamanı gelince...''. Filmi izledikten sonra aklınıza kazınacak ve adeta filmin özeti niteliğindeki bu repliği kolay kolay unutamayabilirsiniz. Dram, romantizm ve müzikali bir araya getiren filmin yönetmen koltuğunda Aditya Chopra yer alırken filmin senaryosu da aynı isme ait. Diğer isimleriyle Rabbin Yarattığı Çift, Match Made in Heaven, A Match Made by God olarak da bilinen Hint filminin müziklerinin güzelliğinden bahsetmeden geçmeyelim. Hint müziği denince aklınıza gelen bütün tınıları en samimi ve hoş haliyle seyirciye sunan bir film izliyoruz. 

5. Barfi: Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur (2012)

Priyanka Chopra ve Ranbir Kapoor'un başrollerini paylaştığı Barfi: Aşkın Dile İhtiyacın Yoktur, sıcacık bir romantik komedi. Shuriti adındaki bir kıza aşık olan, işitme ve konuşma engelli genç Barfi'nin hikayesi sizi hem duygulandıracak hem de güldürecek. Aşkın tüm engelleri aşabileceğini konu alan Hint yapımı aşk filmi Barfi'yi çok seveceksiniz!

6. Padmavati (2018)

2018 yapımı bir Bollywood filmi olan Padmavati, romantizmin doruklarda yaşandığı bir film. Filmde kullanılan, Hint kültürünü yansıtan dekorlar ve kıyafetler de seyir zevkini artırıyor. Başrollerinde Deepika Padukone, Shadid Kapoor ve Ranveer Singh'in yer aldığı romantik ve tarihi Hint filminin konusuysa Hindistan'da protestolara sebep oldu. Hindistan'ın en büyük kast gruplarından olan Rajput'un üyesi olan Hindu bir kraliçeyle, kraliçenin ülkesini işgal eden Müslüman bir hükümdarın yaşadığı aşkı konu alan, tartışmalı Hint aşk filmi Padmavati'yi mutlaka izlemelisiniz!

7. Avare (1951)

Sadece en iyi Hint aşk filmlerinden biri değil, Hint sinemasının en iyi filmlerinden de biri olan Awaara, müzikleri ve sıcacık hikayesiyle unutulmaz bir yapım. Başrollerinde Raj Kapoor, Nargis ve Prithviraj Kapoor'un yer aldığı müzikal filmin konusuysa şöyle: Bir hakim, babası suçlu olan bir çocuğun da suça eğilimli olduğu önyargısını taşımaktadır ve bu yüzden bir çocuğu suçsuz yere mahkum eder. Kader ağlarını örer ve hakim, senelerdir görmediği oğlu Raj'ın bir hırsız olduğunu öğrenir.  

8. Jab We Met (2007)

Başrollerinde Kareena Kapoor ve Shadid Kapoor'un yer aldığı romantik komedi türündeki Hint filmi Jab We Meet'e geldi sıra. Birbirinden çok farklı dünya görüşlerine sahip olsalar da bindikleri trende aynı vagona binince yolları kesişen Geet ve Aditya Kashyap'ın aşk hikayesini izleyeceğimiz Jab We Meet, oldukça keyifli bir Hint filmi.

9. Guzaarish (2010)

Hint aşk filmlerinin başarılı örneklerinden bir tanesi, başrollerinde Aishwarya Rai Bachchan ve Hritnik Roshan'ın yer aldığı Guzaarish. Dram ve komediyi başarılı bir şekilde harmanlayan Bollywood filminin konusuysa şöyle: Başarılı bir sihirbaz olan Ethan bir gösteri sırasında yaşadığı talihsiz bir kazadan sonra felç kalır. Doktorlar kendisine uzun bir ömür biçmese de o on dört yıl yaşar. İnsanlara umut olabilmek içinse bir radyo programı yapmaktadır. Fakat, on dört yılın sonunda, çektiği ve günden güne artan acıları yüzünden ötenazi hakkı için savaşır. "Yaşamak hak ise ölmek de hak olmalı" görüşündedir. Acılarını dindirebilen tek kişiyse bu zor süreçte eli, kolu ve aşkı olan Sofia olacaktır.