Oscarlı Oyuncuların Yeni Dizi ve Film Projeleri

Oscar kazanmak, oyuncuların hayat ve kariyer çizgilerini değiştiren büyük bir başarı olarak nitelendirilebilir. Bu sebeple, 2019 Akademi Ödülleri’nde Oscar Ödülü’nü kucaklayan bazı isimlerin sıradaki projeleri, sinemaseverler için büyük bir merak konusu… Sinemalar.com olarak, oyuncuların sıradaki projelerine mercek tutuyoruz. İşte Oscarlı oyuncuların merakla beklenen dizi ve film projeleri;

1. En İyi Kadın Oyuncu; Olivia Colman

En İyi Kadın Oyuncu; Olivia Colman

Glenn Close’u  ardında bırakarak en iyi kadın oyuncu ödülüne uzanmasına, herkes kadar kendisi de şaşıran Olivia Colman, Netflix’in ikonik dizisi “The Crown”da, Kraliçe Elizabeth II olarak yer alacak. Ek olarak, Oscarlı oyuncunun, 14 Nisan’da yayınlanacak olan PBS’nin “Les Miserables” uyarlamasında Madame Thenardier olarak yer alması ihtimali de söz konusu.

2. En İyi Erkek Oyuncu; Rami Malek

En İyi Erkek Oyuncu; Rami Malek

En İyi Erkek Oyuncu Oscar ödülünü kucaklayan Rami Malek ise, ona Emmy ödülü getiren “Mr. Robot ” dizisindeki rolüne, dizinin dördüncü ve son sezonunda devam ediyor. Ayrıca, Malek’i, 2020’de vizyona girecek olan The Voyage of Doctor Dolittle ‘ da, Robert Downey Jr. İle birlikte izleyeceğiz.

3. En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu; Regina King

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu; Regina King

If Beale Street Could Talk filmindeki Sharon Rivers rolüyle 2019 Akademi Ödül Töreni’nde, en iyi yardımcı kadın oyuncu Oscar’ına layık görülen Regina King; Damon Lindelof'un merakla beklenen dizisi “Watchmen” de oynayacak.  Watchmen, Alan Moore ve Dave Gibbons'ın ikonik çizgi romanının uyarlaması. Oscarlı oyuncu ayrıca, “All the way with you” isimli projede Mary rolünde, Brandon T. Jackson ve Tichina Arnold ile birlikte izleyeceğiz.

4. En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu; Mahershala Ali

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu; Mahershala Ali

En iyi film ödülüne layık görülen Green Book’taki performansı ile en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü kucaklayan Mahershala Ali ise,  bağımsız bilim kurgu filmi “Sovereign”in başrolünü üstenecek. Filmin hikaye detayları henüz açıklanmasa da, sinemaseverlerin dikkatini çekti.

5. En İyi Uyarlama Senaryo; Spike Lee

En İyi Uyarlama Senaryo; Spike Lee

Ödül töreninde gergin tavırlarıyla dikkatleri üzerine çeken ve filmi BlacKkKlansman  ile en iyi uyarlama senaryo Oscar’ına uzanan ünlü senarist ve yönetmen Spike Lee ise, Da 5 Blood isimli güçlü yapımı ile beyaz perdeye geri dönmeye hazırlanıyor. Jean Reno, Delroy Lindo  ve Chadwick Boseman gibi isimlerle çalışacağı film henüz proje aşamasında.

6. 3 Oscarlı Alfonso Cuarón

3 Oscarlı Alfonso Cuarón

Ünlü yönetmen Alfonso Cuaron, 2019 Oscar Ödülleri’nde, filmi Roma ile 3 ödüle kucak açtı; En İyi Sinematografi, En İyi Yönetmen ve Yabancı Dilde En İyi Film. Oscarlı yönetmen Cuarón, henüz onaylanmamış olmasına rağmen “A Boy and His Shoe” isimli bir film yapacak. Ayrıca, 2017’den beri merakla beklenen korku/gerilim dizisinde Casey Affleck ile birlikte çalışacak ancak o tarafta da bir hareket görünmüyor.

7. En İyi Film Şarkısı Oscarını Alan Lady Gaga

En İyi Film Şarkısı Oscarını Alan Lady Gaga

Lady Gaga, En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kaçırdı, ancak Shallow ile En İyi Orijinal Şarkısı kazanarak eve eli boş dönmekten kurtuldu. Rol arkadaşı, ünlü oyuncu Bradley Cooper ile aralarındaki yakınlık sebebiyle bütün Hollywood’un ilgi odağı olan süper star Lady Gaga, “ A Star Is Born” dan sonra bir proje için henüz açıklama yapmadı.

8. 2 Oscarlı Peter Farrelly

 2 Oscarlı Peter Farrelly

Peter Farrelly bu yıl iki Oscar kazandı: En İyi Orijinal Senaryo (Yeşil Rehber)  ve En İyi Film (Yeşil Rehber’in yapımcısı olarak). Oscarlı yönetmen henüz yeni bir projesini duyurmadı ancak yaratıcısı, yapımcısı ve yönetmeni olduğu “Loudermilk” dizisinin üçüncü sezonunun yapılacağı biliniyor.

9. Phil Lord Ve Chris Miller

Phil Lord Ve Chris Miller

Spider-Man: Into the Spider-Verse” yönetmenleri Bob Persichetti, Peter Ramsey ve Rodney Rothman’ın, En İyi Animasyon Filmi ödülünün ortakları yazar ve yapımcı Phil Lord ve Chris Miller bilim kurgu filmi “Last Human” üzerinde çalışıyorlar.