Mayıs 2019 Dizi Rehberi: iZombie, Lucifer, The Rain ve Daha Fazlası

Netflix, HBO, Hulu, Amazon Prime gibi çeşitli dijital platform ve kanallarda yayınlanacak olan ve merakla beklenen yeni dizilerin yer aldığı Mayıs Dizi Rehberi’ni sizler için hazırladık. Yeni dizilerin yanı sıra, merakla beklenen “iZombie”, “Lucifer”, “The Rain” gibi yapımların da yeni sezonları ile yer aldığı 2019 Mayıs ayı dizi rehberini aşağıdan görebilirsiniz!

Mayıs ayında başlayacak diziler ve beklenen dizilerin yeni sezonlarını yayınlanacakları tarihe göre sıraladık.

İyi seyirler dileriz.

1. Chernobyl

1986 yılında yaşanan Çernobil faciasını konu alan yeni mini dizi "Chernobyl", 6 Mayıs’ta HBO ekranlarındaki yerini alacak.

Heyecanla beklenen mini dizi "Chernobyl"; yaşanan felaketi bütün çıplaklığıyla ekrana taşıyacak! Felaketi yaşayanların bununla nasıl baş etmeye çalıştığını da anlatacak olan dizi; insanlık tarihinin en büyük felaketlerinden birine ışık tutacak! Ayrıca bu facianın önüne geçmek için hayatlarını tehlikeye atan karakterler de mini dizide konu alınacak!

2. Lucifer 4. Sezon

Fox’tan Netflix’e transfer olan “Lucifer”, 4. sezonu ile 8 Mayıs tarihinde dijital platformda yayınlanacak!

Sevilen dizi “Lucifer”, Neil Gaiman’ın "Vertigo Imprint" çizgi romanından uyarlanıyor. 4. sezonu merakla beklenen dizide, dünyayaya düşen melek Lucifer’in maceraları konu alınıyor. Lucifer’e bu maceralarında LAPD Dedektifi Chloe Decker eşlik ediyor. Lord of Hell (Cehennem Lordu) ünvanından sıkılan Lucifer, emekli oluyor ve Los Angeles’ta kendine yeni bir hayat kuruyor. 4. sezonda ise; Lucifer’ı Chloe hakkında bir sürpriz bekliyor!

4. sezonda bir diğer sürpriz ise diziye yeni katılan karakter Eve yani Havva! 8 Mayıs’ta hayranlarıyla buluşacak olan “Lucifer”da Tom Ellis’e, Eve karakteri ile Inbar Lavi eşlik edecek.

3. Catch-22

Amerikalı yazar Joseph Heller’ın romanı "Catch 22"dan uyarlanan mini dizide; II. Dünya Savaşı esnasında Amerikan ordusunda görevli olan pilot Yüzbaşı John Yossarian’ın hayatı anlatılıyor. Görevini bitirmesi için gerekli olan uçuş sayısı sürekli artırılan Yüzbaşı Yossarian’ın, görevden ayrılmak için Madde 22’yi aşması gerekmektedir.

Oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken mini dizi “Catch 22”de George Clooney, Kyle Chandler, Christopher Abbott, Hugh Laurie gibi isimler rol alıyor.

Heyecanla beklenen mini dizi “Catch-22”, 17 Mayıs tarihinde, Hulu dijital platformu üzerinden izleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

4. The Rain 2. Sezon

Netflix’in sevilen bilim kurgu dizisi “The Rain”, 2. sezonu ile 17 Mayıs’ta ekranlardaki yerini almaya hazırlanıyor!

“The Rain”in ilk sezonu, yağmurla taşınan bir virüsün İskandinavya'yı nasıl mahvettiğini konu alıyordu. Bölge nüfusunun hemen hemen hepsinin yok olduğu bir zamanda, iki kardeş ailelerinden kalma, son derece korunaklı sığınaklarında hayatta kalmayı başarmış ve kendileri gibi kurtulmuş bir grup gençle birlikte, tahrip edilmiş bu topraklarda çok riskli bir maceraya atılmışlardı.

5. Good Omens

Neil Gaiman ve Terry Pratchett’ın aynı adlı romanından uyarlanan "Good Omens", insanlık kavramı üzerinden dini dogmaları hicvediyor. Merakla beklenen dizi, dünyanın sonu fikrinden hiç hoşlanmayan Aziraphale ve Crowley adlı iki meleğin hikayesine odaklanıyor. Dünyanın sonunun gelmemesi için mücadele verecek olan iki melekten Aziraphale'i "Masters Of Sex"ten tanıdığımız Michael Sheen ve Crowley'i "Doctor Who" yıldızı David Tennant canlandıracak.

Merakla beklenen "Good Omens", 6 bölümlük ilk sezonu ile 31 Mayıs 2019’da Amazon Prime üzerinden izlenebilecek!

6. Agents of S.H.I.E.L.D Sezon 6 (2019)

ABC ekranlarında yayınlanan “Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D”, Strategic Homeland Intervention, Enforcement and Logistics Division isimli çok gizli devlet biriminin maceralarını konu alıyor.

Sevilen dizi başarılı bir sezonun ardından, 13 bölümden oluşan 6. sezonu ile 10 Mayıs tarihinde hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor!

“Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D”ın 6. sezonunda Clark GreggMing-Na WenChloe Bennet, Iain De Caestecker, Elizabeth HenstridgeHenry SimmonsNatalia Cordova-Buckley, John HannahAdrianne Palicki gibi isimleri izleme şansı yakalayacağız.

7. The Spanish Princess 1. Sezon (2019)

“The Spanish Princess”; güzelliğiyle dillere destan olan İspanyol prensesi Aragonlu Catherine’i ve onun İngiltere kraliyet tahtına gözünü dikmesini konu alıyor.

Merakla beklenen dizide Catherine of Aragon’a  Müttefik”, “Les Miserables”, “Her Şeyin Teorisi” ve “Dehşetin Yüzü” yapımlarından tanıdığımız Charlotte Hope hayat verecek.

Tarihi dizi severlere müjde! “The Spanish Princess”, sizler için 8 bölümlük ilk sezonu ile, 5 Mayıs’ta Starz ekranlarında yerini alacak.

8. iZombie Sezon 5 (2019)

Zombiye dönüşen bir tıp öğrencisi olan Liv’in hikayesine odaklanan “iZombie”, Mayıs ayında, 5. ve final sezonu ile The CW ekranlarında yerini alacak.

Zombiye dönüşen tıp öğrencisi Liv yiyeceklerine ulaşmak için, avantajlı olması sebebiyle adli tıp morgunda işe başlar. Fakat Liv’in bilmediği bir şey vardır; yediği her beyinle, o beyinin sahibi olan cesedin de anılarına ulaşabilmektedir. Bütün anıları kafasının içinde duymasını bir avantaja çeviren Liv faili meçhul cinayetleri, patronu ve bir polis dedektifinin yardımlarıyla birer birer çözecektir.

5. sezonu ile ekranlara veda edecek olan, dram, komedi ve suç öğelerini homojen bir şekilde harmanlamayı başaran dizi “iZombie” 2 Mayıs’ta ilk bölümü ile hayranlarıyla buluşacak! ”iZombie”nin 5. Sezonu 13 bölümden oluşacak.