En Çok Dikkat Çeken Amazon Dizi ve Film Projeleri

Amazon’un film ve dizi platformu Prime Video, platform savaşlarına iddialı projeleriyle hazırlanıyor. Komedi’den fantastik kurguya birçok farklı türde yeni projeleri olan Prime Video, önümüzdeki yıllarda bunları hayata geçirmeyi planlıyor. Daha önce çokça örneğini izlediğimiz türleri kendine has bir biçimde tabiri caizse daha ''ciddiye alarak'' gerçekleştiren yapım sirketi Amazon Studios, geleceğe dair birçok projesini açıkladı ve kullanıcıları Prime Video'da tutmak için elini güçlendirmenin peşinde. Bu listede Amazon Studios'un Prime Video üzerinden yayınlamayı planladığı projelere göz atabilirsiniz, iyi seyirler!

 

1. Undone

Prime Video’nun Netflixle yarışta geride kaldığı alanlardan bir tanesi de animasyon dizileri. İşte Undone bu noktada Prime Video’nun elini güçlendiricek bir yapım olabilir. Animasyon olmasına rağmen daha çok yetişkin izleyicilere hitap edicek özgün bir yapım olucak Undone. Dizinin bu yıl sonlarına doğru yayınlanması bekleniyor. Dizide Alita: Battle Angel filmi ile adını duyuran Rosa Salazar ve Breaking Bad'in Saul'u Bob Odenkirk yer alacak.

2. The Hunt

The Hunt

Bu projenin ardında Amerikan Sinemasının şu aralar en başarılı isimlerinden Get Out ve Us filmlerinin yönetmeni Jordan Peele var. The Hunt, 1977’de New York sokaklarında Nazi avlayan bir grubun hikayesini anlatacak. The Hunt’ı izlemek için büyük ihtimalle 2020’yi beklememiz gerekecek.

3. Yüzüklerin Efendisi Dizisi

Yüzüklerin Efendisi Dizisi

Yüzüklerin Efendisi evreni Orta Dünya’nın dizisinin çekileceği açıklanınca sanırız tüm fantastik kurgu hayranları oldukça heyecanlanmıştır! Şu ana kadarki en yüksek bütçeli TV dizisi olucak bu proje, Yüzüklerin Efendisi serisinden önce geçen olaylara odaklanacak. Amazon aynı zamanda dizinin yapımcılığını Godzilla vs Kong’dan tanıdığımız JD Payne ve Patrick McKay’in üstleneceğini açıklamıştı. En az 5 sezondan oluşacak olan dizinin yayını içinse 2021’i beklememiz gerekebilir.

4. Utopia

Utopia

Listede yer alan iddialı bir gençlik dramı olan Utopia, okült bir romanı ellerine geçirdikten sonra peşlerine düşülen bir grup gencin hikayesini anlatacak. Utopia’da yer alıcak oyuncular arasında The Office’den tanıdığımız Rainn Wilson’ın yanı sıra usta oyuncu John Cusack de bulunuyor. Utopia'nın İngiliz versiyonu çokça beğeni toplamıştı, Amazon Studios'un çekeceği versiyonunun nasıl tepki alacağı ise merak konusu...

 

5. The Underground Railroad

The Underground Railroad

'‘The Man In The High Castle’' ile alternatif tarih tarzını başarılı biçimde diziye uyarlayabilmiş olan Amazon Studios, bu tarzda başka bir projeye daha imza atacak gibi duruyor. 19. Yüzyıl Amerika’sında geçecek dizi, bir kölelikten kaçış hikayesi anlatacak! Bir kitap uyarlaması olacak diziden beklentiler oldukça yüksek.

6. Invincible

Invincible

Amazon Studios da çizgi roman uyarlamaları kervanına yeni yapımlar katmak istiyor, ancak kendi tarzıyla! The Walking Dead’in yazarı Robert Kirkman’ın kaleminden çıkan Invincible, bu animasyon dizinin kaynak materyali olacak! Invincible’ın 2020 yılından önce yayın şansı bulması mümkün gözükmüyor.

7. ''The Wheel of Time - Zaman Çarkı'' Dizisi

''The Wheel of Time - Zaman Çarkı'' Dizisi

Robert Jordan’ın fantastik kurgu tarzındaki kitap serisi The Wheel of Time - Zaman çarkı, türünün başyapıtlarından biri olarak kabul ediliyor! İşte bu serinin televizyona uyarlanması uzun süredir konuşulan bir konuydu ve hayranları bu sürüncemeden kurtaran 2018 yılında Amazon Studios oldu; Nasıl bir dizi ortaya çıkacağını herkes merakla bekliyor!

8. Them

Them

Them, 1950’lerde Los Angeles’ın tamamı beyazlardan oluşan bir mahallesinde yaşayan siyahi bir ailenin hikayesini anlatacak! Dizide bu ailenin gerçek ve doğaüstü korku unsurlarıyla başa çıkışını -ya da çıkamayışını- izleyeceğiz! 

 

9. Cortes

Cortes

Yapımcılığını Steven Spielberg’ün üstlendiği bu 4 saatlik mini dizide İspanyol kaşif Hernan Cortes’in Aztek kralı 2. Montezuma’nın diyarına çıktığı yolculuk ve maceralara göz atacağız!