Netflix Türkiye İçerik Listesi - Haziran 2020

Dünyanın en popüler dizi ve film platformu olan Netflix ailesine yeni eklenen diziler ve filmlere, sevilen dizilerin yeni sezon haberlerine, yayınlanma tarihleriyle birlikte yer verdiğimiz Netflix Türkiye Haziran 2020 takvimi sizlerle!

1.

Liseli bir genç olan Clay'e, eskiden umutsuzca aşık olduğu ama intihar ederek ölmüş olan eski sınıf arkadaşı Hannah’dan içinde teyp kasetleriyle dolu bir ayakkabı kutusu gelmiştir. İçinde bu kutuyu sınıftaki öğrencilerin birbirlerine yollamaları için bir talimat da barındıran bu kutudaki kasetlerde, 12 kişinin her birinin Hannah'nın ölümünde nasıl rol oynadıklarını ve neden intihar ettiğini anlatan 13 neden, nefesimizi tutarak izlemiştik. Ölümün ardındaki sır perdesi aralanırken, gençlerin zorbalıkla olan mücadelesine tanık olduğumuz 13 Reasons Why için artık veda çanları çalıyor. Liberty Lisesi mezuniyete hazırlanırken, öğrencilerin hayatlarını sonsuza dek değiştirebilecek bir sırla yüzleşmeleri gerekecek. Dram ve gizemin hakim olduğu gençlik dizisi 13 Reasons Why 4. Sezon, 5 Haziran'da Netflix'teki yerini aldı! 

2. The Last Days Of American Crime

Çok uzak olmayan bir gelecekte ABD hükümeti, suçu ve terörizmi önlemek için bütün illegal hareketleri önleyecek bir sinyal yayınlamayı planlamaktadır. Ancak bundan haberdar olan azılı bir soyguncu, devletin tüm kanunsuz davranışları sona erdirecek bu proje gerçekleşmeden önce son soygununu yapmak istemektedir. Édgar Ramírez, Neels Clasen ve Anna Brewster gibi isimlerin rol aldığı yeni Netflix filmi The Last Days Of American Crime, 5 Haziran'da aksiyon filmi sevenlerle buluşuyor!

3.

Çok derin bir sosyal mesajın yanı sıra izlemesi de oldukça keyifli olan Netflix yapımı reality show Queer Eye; eşcinsellerle özdeşleşmiş olarak tanımlanan klişe mesleklerin uzmanı olan 5 gay erkeğin, heteroseksüel bir erkeği baştan yaratmasını konu alıyor. Programı benzerlerinden ayıran ise; “Fab Five” olarak anılan bu 5 kişilik grubun, sadece fiziksel değil duygusal olarak da verdikleri destekle karşı tarafın hayatına sürdürülebilir bir iyileştirme sağlaması. 5 Haziran'da Netflix ekranlarında yayınlanan Queer Eye Sezon 5, çalışkan bir DJ'den zor durumdaki bir köpek berberine kadar bir dizi insanı baştan yaratmak için Philadelphia'ya giden ekibin yeni maceralarını gözler önüne seriyor!

4.

Ankara'dan İzmir'e giden bir trende yolları kesişen ve birbirinden oldukça farklı karakterlere sahip iki yabancının sürtüşmeyle başlayan ilişkisi, birbirlerini tanıdıkça hayatlarında yeni bir sayfa açmak istediklerini fark etmeleriyle tamamen değişir. Kendi gerçekleriyle yüzleşirken aralarında farklı bir çekim oluşan ikilinin hikayesi bambaşka bir noktaya evrilecektir. Başrollerini Dilan Çiçek Deniz ve Metin Aldülger'in paylaştığı Netflix romantik komedi filmi Yarına Tek Bilet, 19 Haziran'da Netflix ekranlarında olacak! 

5.

Ben PlattLucy Boynton ve Gwyenth Paltrow'un rol aldığı, çocukluğundan bu yana Amerika Birleşik Devletleri başkanı olmak isteyen Payton'ın şu an hayatındaki en tehlikeli siyasi ortam olan lisede yolunu bulma macerasını konu alan Ryan Murphy imzalı Netflix komedi dizisi The Politician; ekranlara hızlı bir dönüş yapıyor. Politik komedi dizisinin 19 Haziran'da yayınlanacak 2. sezonunda Payton için sırların ve yalanların ortaya döküleceği New York Eyalet Senatosu yarışı başlıyor! 

6.

Netflix yapımı Alman dizisi Dark; iki küçük çocuğun, yaşadıkları Alman kasabasında kaybolmasıyla başlayarak, kaybolan çocukların aileleri üzerinden gizemli ve dramatik bir hikayeyi anlatan gizem dolu bir dram dizisi. Ailelerin çocuklarını arayışı ise üç nesli kapsayacak bir gizemi konu alan dizinin yeni sezonunda artık son döngü başlıyor. Oliver Masucci, Karoline Eichhorn, Jördis Triebel ve Louis Hoffman başta olmak üzere bir çok ismin yer aldığı Dark 3. Sezon, 26 Haziran'da Netflix ekranlarında olacak!