2020'de Gözden Kaçırmış Olabileceğiniz 10 İzlenesi Film

Ertelenen vizyon tarihleri, durdurulan film çekimleri derken 2020 yılı her alanda olduğu gibi film sektöründe de büyük bir karışıklığa sebep oldu. Hayatın yeni temposuna alışmaya çalıştığımız bu zamanlarda izlediğimiz filmlerin yanı sıra gözümüzden kaçmış olabilecek filmler adına sizler için bu listeyi hazırladık.

“2020’de Gözden Kaçırmış Olabileceğiniz 10 İzlenesi Film” listemizde komediden drama, korkudan aksiyona birçok türde film sizleri bekliyor.

1. The Banker

Girişimci iş adamları Bernard Garrett (Anthony Mackie) ve Joe Morris (Samel L. Jackson) Afkalı Amerikalılar için 1960’lardaki ırkçı işletmelere karşı riskli, cesur bir iş planı icat eder. Bu plan sayesinde her kesimden insanın Amerikan Rüyası’nın peşinden gitmelerini kolaylaştırmak isterler. Garrett’ın eşi Eunice (Nia Long) ile birlikte işçi sınıfından olan Matt Steiner (Nicholas Hoult)’ı eğitmeye başlarlar. Kurdukları planda Matt, onların şirket yüzüdür ve Garrett ile Morris ise kendilerini hizmetli ve şoför olarak tanıtır. Başarıları federal hükümetin dikkatini çeker, bu ilgi ise birlikte inşa ettikleri her şeyi tehdit etmektedir.

2. Come To Daddy

Norval’ın hayatı en basit tabirle zordur. Annesiyle birlikte yaşayan genç adam bir yandan da alkol ile ilgili problemler yaşamaktadır. Tam bu arada beklenmedik bir mektup alır. Mektup babası tarafından yollanmıştır ve babası Norval’ın onu ziyaret etmesini istemektedir. Norval babasının göze hitap eden manzaralı evine doğru ilk otobüsle yola çıkar. Belki de babasıyla iletişim kurmak Norval’ın içindeki boşluğu dolduracaktır. Çok geçmeden Norval babası ile ilgili garip bir şeylerin olduğunu fark eder. Bir anda sinirlenmesi ve alkole olan bağımlılığı Norval’ın dikkatini çeker. Norval’ın aile buluşması olarak düşündüğü yolculuk kâbusa dönüşür.

3. Vivarium

Yeni bir eve taşınmak için gizemli bir emlakçıyı takip eden çift kendilerini korkutucu bir labirentte bulur. Birbirinden farkı olmayan evlerin bulunduğu labirentte mahsur kalan çift, bu dünyadan olmayan bir çocuğu büyütmek zorunda kalacaktır.

4. 7500

Tobias Berlin’den Paris’e gitmekte olan uçağın pilotlarından biridir. Uçağı kaçırmak için hareket eden bir gruba karşı koyan Tobias, bu mücadelesinde prosedürler ve insan hayatı arasında bir seçim yapmalıdır.

5. Greyhound

C S Foster’ın “The Good Shepherd” romanından uyarlanan film, 1942 kışında USS Greyhound savaş gemisini odağına alıyor. Binbaşı Krause liderliğinde Büyük Britanya sularında yol alan Atlantik Konvoyu hiçbir hava desteği almadan binlerce asker ve erzak taşımaktadır. Ancak bu sular “Kara Delik” olarak adlandırılır. Hava desteğinin olmaması Alman U-Boat denizaltı birliklerine karşı konvoyu savunmasız kılar. Soğuğa, acımasız deniz koşullarına ve peşlerinde olan düşmana karşı büyük bir mücadele veren Krause ne pahasına olursa olsun görevini yerine getirmek zorundadır.

 

6. The Lodge

Richard ve Grace evlenmeye karar vermiş bir çifttir. Richard’ın iki çocuğu ile birlikte sakin bir kış tatiline çıkarlar. Ancak birbirlerine yakınlaştıkça garip olaylar yaşanmaya başlar.

7. Arkansas

Kyle ve Swin hayatlarını Arkansas merkezli bir suç lideri olan Frog’un kurallarına göre yaşamaktadır. Hiç yüz yüze gelmemelerine karşın harfi harfine bu kuralları izlerler. Bir gün uyuşturucu anlaşması korkunç şekilde ters gider ve bunun sonuçları ölümcül olacaktır.

8. The Assistant

Yeni mezun olmuş Jane (Julia Garner) hayallerinin işi olan film yapımcılığında asistan olarak işe başlamıştır. Diğer asistanların yaptığı gibi kahve getirmek, fotokopi makinesinin kâğıdını değiştirmek, yemek söylemek, seyahat planlaması yapmak, telefon mesajlarına geri dönmek gibi işleri yapan Jane, bir iş gününde her seviyede görülebilecek istismarları fark eder. Buna karşı gelmeye karar veren Jane içine girdiği sistemin ne kadar derin olduğunu keşfedecektir.

9. Guns Akimbo

Sıradan ve rutin hayatında bir oyun şirketinde programcılık yapan Miles, bu hayatı çekilir kılmak için internet zorbalarını trolleyerek, insanların daha duyarlı olması için uğraşmaktadır. Ancak bir gün hiç beklemediği bir geri dönüş alır ve artık yeni edindiği savaşçı rolü ile hem kendi hayatını hem de eski sevgilisinin hayatını kurtarmak için mücadele etmek zorundadır.

10. The Night Clerk

“The Night Clerk” oldukça zeki ve hatta otizme yakınlığı olan Bart Bromley (Tye Sheridan) adında bir otel görevlisine odaklanıyor. Bart'ın vardiyası sırasında otelde bir kadın öldürülür ve baş şüpheli otel görevlisi olur. Polis soruşturması derinleşirken otel görevlisi güzel bir misafirle özel bir bağ kurar. Bart, kadın bir sonraki kurban olmadan önce gerçek katili durdurmalıdır.