Disney+’ta Yayınlanacak Olan En İyi Diziler ve Filmler

Sinema salonlarından uzak kaldığımız salgın sürecinde, yapım şirketleri ve stüdyolar herkesin internet üzerinden izleyebileceği içerikleri geçtiğimiz seneden bu yana hızla arttırıyor. Sinema sektörünün büyük isimlerinden olan Disney de bu hızlı gidişatını giderek güçlendirdi. Kendi yapımlarını tek çatı altında toplayan Disney, Marvel ve Star Wars evrenleri başta olmak üzere bu yapımları Disney+ üzerinden kullanıcılarla buluşturuyor.

Sizler için hazırladığımız “Disney+’ta Yayınlanacak Olan En İyi Diziler ve Filmler” listemizde önümüzdeki günlerde yayınlanacak birçok Disney yapımını bulabilirsiniz.

1. Loki

Loki, “Avengers: Endgame” filminde büyük bir güce sahip Tesseract ile ortadan kaybolmuştu. Loki, kaçışının anahtarı olan Tesseract’ı kullanarak uzay ve zaman arası bir yolculuğa çıkar. Kendini çeşitli tehlikelerin ortasında bulan Loki TVA (Time Variance Authority) tarafından yakalanır. TVA Loki hakkında oldukça bilgilidir ve onunla bir şekilde anlaşmaya çalışır. Ancak Loki’nin aklında her zaman olduğu gibi çeşitli numaralar ve fikirler vardır.

2. Falcon and the Winter Soldier

Avengers: Endgame”den sonra yaşananları odağa alan yapımda Falcon/Sam Wilson ve Winter Soldier/Bucky karakterleri odağa alınıyor. Thanos’la olan mücadeleden galip gelen Falcon ve Winter Soldier, her şey sakinleştikten sonra kendilerini yeni bir maceranın içinde buluyor. Küresel bir krize müdahale eden ekip, bu mücadele sırasında yeteneklerini ve sabırlarını test ediyor.

3. Lightyear

Lightyear

Toy Story” filmi ile bilinen Buzz Lightyear’ın hikâyesini odağına alacak filmde, Buzz Lightyear’ın oyuncak halinin yerine insan hali gözler önüne serilecek. Bir astronot olan Buzz Lightyear uzayda birçok zorlu yolculuğa çıkmış ve bu yolculuklardan hep zaferle geri dönmüştür. Onun adına çıkarılan aksiyon figürü serisi ile ismi sonsuzluk ve ötesine kadar ulaşmıştır.

4. Ms. Marvel

Muhteşem bir öğrenci, tutkulu bir video oyuncusu ve süper kahramanlara karşı inanılmaz bir sevgisi olan Kamala Khan, bu kahramanların içinde en çok Captain Marvel’e hayrandır. Okul ve ev hayatını yoluna sokmaya çalışan Kamala, bir gün hiç beklenmedik şekilde süper güçlere kavuşur. Hayat süper güçlerle daha kolaydır değil mi?

5. The Mandalorian

Galaksinin uç noktalarına seyahat eden unutulmuş bir halktan olan kelle avcısının hikâyeleri. Yeni Cumhuriyet’in hakim olduğu dönemde henüz İlk Düzen ortaya çıkmamışken, galaksinin dört bir yanında görevlere giden kelle avcısı Mando’nun hayatı bir görev sırasında beklenmedik şekilde değişir.

"The Mandalorian" yeni sezonu ile ekranlara dönmeye hazırlanıyor.

6. The Book of Boba Fett

The Book of Boba Fett

“The Mandalorian Sezon 2”nin son sahnesinde kesinleşen “The Book of Boba Fett” dizisi efsanevi kelle avcısı Boba Fett’in ve yardımcısı Fennec’in Jabba the Hutt’ın sarayını ele geçirmesini ve bu olaydan sonra yaşananları odağına alacak.

7. Star Wars: The Bad Batch

Star Wars: The Bad Batch

The Clone Wars” dizisinde ilk kez ekranlara gelen Bad Batch takımı, deneylerle geliştirmiş birkaç seçkin klon askerinden oluşuyor. Bu takımı odağına alacak yeni seride ise Bad Batch’i sürekli gidişatı değişen Klon Savaşları’na müdahalesini izleyeceğiz. Her üyesinin farklı bir yeteneğe sahip olduğu Bad Batch birliğini Klon Savaşları'nın sonu ve sonrasındaki paralı asker zamanlarında yeni bir amaç ararken göreceğiz.

8. Andor

Star Wars: Rogue One”da yer alan ve bir asi casusu olan Cassian Andor’un hikayesi gözler önüne seriliyor. Bir asi casusu olan Cassian Andor ve onun farklı düşünen droidi K-2S0’ın yaşadığı maceralar ve heyecan dolu hikayesini anlatacak olan “Andor”un atmosferi izleyicilere daha karanlık ve entrikalarla dolu bir “Star Wars” tecrübesi yaşatacak.

9. Hawkeye

Hawkeye

Jeremy Renner’ı tekrar Hawkeye/Clint Barton olarak göreceğimiz yapımda, Hawkeye’ın yerini alacak Kate Bishop odağa alınıyor. Clint Barton bir diğer ismi ile Hawkeye, görevinden emekli olduktan sonra yerini Kate Bishop alır. Ancak Kate’in bu sorumluluğu üstlenmesi için öğrenmesi gereken daha çok şey vardır.

10. Moon Knight

Klasik Marvel süper-kahramanlarından Moon Knight çok yakında Disney+ platformunda izleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor! 

Eski bir asker olan CIA ajanı Marc Spector, Antik Mısır’ın ay tanrısı Khonshu’ya ait bir idol ile karşılaşır. Bu idol sayesinde ay temelinde süper güçlere kavuşan Marc Spector, aynı anda birkaç kişiliğe sahip olur.