Bunaltıcı Sıcaklarda Enerjinizi Yerine Getirecek Netflix Aksiyon Filmleri

Yazın ortasında, bu sıcak havalarda enerjimizi toplamak zor olabiliyor. Gün ortası dışarı çıkmak yerine bilgisayarınızı açtığınızda, sürekli buluştuğunuz arkadaşınızla konuşacak konularınız bittiğinde veya akşam yemeğinden sonra sevgilinizle televizyon karşısına geçtiğinizde ise yüzlerce film arasından bir sonuca varmak sıcakta daha da çekilmez bir hâle geliyor. 

Yardımınıza geldik! Siz sakince Netflix'inizi açın ve bu işi bize bırakın. Çünkü size enerjinizi oturduğunuz yerden yerine getirecek, sizi ekrana kilitleyecek beş filmle karşınızdayız.

1. Bir Klasikle Başlayalım: Görevimiz Tehlike

Görevimiz Tehlike (Mission Impossible): Aksiyon/Macera/Casusluk

1996'da çıkan ilk filminden günümüze kadar yeni filmleriyle devam eden klasikleşmiş bir aksiyon film serisi izlemek isterseniz size önerimiz Görevimiz Tehlike! Şimdilik 6 filmi yayınlanmış serinin tamamına Netflix'ten ulaşabilirsin.

Bir IMF (İmkansız Görev Gücü) görevinde olan, Jim Phelps ve ekibi, IMF ekibinin içine sızmış bir köstebeği ortaya çıkartmaya çalışıyorlardır. Herşey yolunda giderken birden operasyon ters gitmeye başlar ve ekipte Ethan Hunt dışında herkes ölür. IMF merkezi hainin o olduğunu düşünüyordur ve ona bu yönde kanıtlar sunarlar. Fakat Ethan Hunt masum olduğunu biliyordur. Kendisini temize çıkarmak için kaçacaktır.

2. Romantizm de olsun: Tam Gaz

Tam Gaz (Baby Driver): Aksiyon/Romantik/Gerilim

Sevgiliye sarılarak izlenecek romantik bir film ile daha da sıcaklamak yerine, ona harika bir soundtrack'e sahip romantik bir aksiyon filmi izlemeyi önerin!

Çocuksu görüntüsüne rağmen müthiş araba kullanma yeteneklerine sahip Baby (Ansel Elgort), çok büyük soygunlar organize eden Doc (Kevin Spacey) için, soyguncuları olay yerinden götüren kaçış şoförü olarak çalışmaktadır. Bu konudaki müthiş yeteneklerini birlikte çalıştığı herkese zamanla kabul ettirmektedir. Az konuşan, herkesle mesafesini koruyan ve sürekli müzik dinleyen Baby, güzel garson Debora (Lily James) ile tanışıp ona aşık olduğında, hayatını suç dünyasından uzak bir şekilde sürdürmenin gerçekten mutlu olabilmesi için gerekli olduğunu fark edecektir.

3. Zamana Karşı Verilen Bir Mücadele: Tenet

Tenet: Aksiyon/Bilim Kurgu/Casusluk

Christopher Nolan'ın yarattığı sürükleyici ve olağanüstü bir dünyaya adım atmak isterseniz bu film tam sizlik!

Tek bir kelime “Tenet” ile 3. Dünya Savaşı’ndan daha büyük bir kargaşayı ve kaosu önlemeye çalışan bir ajan ve yavaş yavaş yeniden şekillendirdiği “zaman” kavramı. Zaman yolculuğundan farklı olarak zamanı “evirme” olarak tanımlanan bir yetenekle yine zamana karşı verilen bir mücadele.

4. Aksiyonun Yanında Komedi de İsterim: Ölümlü Dünya

Ölümlü Dünya: Aksiyon/Komedi

İkili yaşamlar, gündüz gazeteci-akşam Superman dinamikleri sadece yabancılarda olmuyor! Mesaide lokanta sahibi, mesai dışı kiralık katil olan Mermer Ailesi'nin hikayesini heyecanla izlerken çok da eğleneceksiniz.

Uzun yıllardır Haydarpaşa Garı'nda Anadolu Tat Lokantası'nı işleten 8 kişilik Mermer Ailesi, dışarıdan bakıldığında işinde gücünde, sıradan bir esnaf ailesi gibi görünmektedir. Ancak bu ailenin sakladığı büyük bir sır vardır. Aile üyeleri kiralık katillerden oluşmaktadır ve dünya çapındaki bir örgüt için çalışmaktadırlar. Ancak yaptıkları bazı hatalar sonrasında deşifre olup açığa çıkarlar. Bu noktadan sonra peşlerine düşen örgütten kaçmak dışında bir seçenekleri kalmayacaktır. İlk olarak 26 Ocak 2018'de gösterime giren Ölümlü Dünya, 11 Mayıs'ta yeniden izleyicilerle buluştu.

5. Tarihseverlere: Dunkirk

Dunkirk: Savaş/Aksiyon/Gerilim 

Hayati bir mücadele izlerken tarihin önemli bir kısmına tanıklık etmek de istersiniz bu film tam size göre!

2. Dünya Savaşı'nın ilk yıllarında Nazi Almanyası'nın net bir üstünlüğü vardır. Mayıs 1940'ta İngiltere, Kanada, Fransa ve Belçika'ya ait müttefik ordularından 400 bin asker, Fransa'nın İngiltere'ye çok yakın Dunkerque (Dunkirk) bölgesinde Alman Ordusu tarafından karadan tamamen kuşatılmıştır. Almanlar bu askerleri hava bombardımanlarıyla yok etmeyi planlarken, İngiliz Başbakanı Churchill'in yönlendirmesiyle askerleri kurtarabilmek için çok tehlikeli ve savaşın gelişimi açısından hayati önemde bir tahliye operasyonu başlatılır. Dunkirk, filmi, 2. Dünya Savaşı'nın seyrini etkileyen olaylardan Dunkirk Tahliyesi'ni karadan, havadan ve denizden farklı bakış açılarıyla izleyiciye aktarıyor.