Sonbahar ve Okul Havasına Sokacak En Güzel "Gilmore Girls" Bölümleri!

Ekim ayına "Gilmore Girls" ile merhaba diyoruz!

Nostaljik sarı tonlar, herkesin birbirini tanıdığı bir kasaba, her koşulda birbirinin yanında olan bir anne kız ikilisi… Sımsıcak ve eğlenceli bir dizi olan "Gilmore Girls"ün en büyük karakteristiklerinden biri ise sararmış yapraklarıyla sonbaharı müjdeleyen Stars Hollow ve bunun yanında heyecanla yeni ders kitaplarını kucaklamış bir Rory Gilmore. (Ve kızına sınırsız kahve tedarik edebilen Lorelai)

Bu listede sizi sonbahar ve akademik hayat havasına sokacak en güzel "Gilmore Girls" bölümlerini derledik! Dizinin bölümerine Netflix'ten ulaşabilirsiniz.

1. 1. Sezon 2. Bölüm: "The Lorelais' First Day at Chilton"

1. Sezon 2. Bölüm:

Birinci sezonun ikinci olan bu bölümde Rory Chilton’a başlıyor! Gilmore kızlarının hayatında oldukça büyük bir olay olmasına rağmen Lorelai uyuyakalıyor ve “en iyi ilk izlenim bırakan veli” ödülüne aday olmayacağını kesinleştiren, kovboy botları içeren saçma bir kıyafetle okula gitmek zorunda kalıyor. Rory ise okula ve insanlara uyum sağlamaya çalışıyor.

2. 1. Sezon 4. Bölüm "The Deer Hunters"

1. Sezon 4. Bölüm

Ders çalışma zamanı! İngilizce dersinden “D” notunu alınca Rory, yaklaşan Shakespeare sınavında işini şansa bırakamaz. Gece boyunca çalışıp sınav sabahı pek çok talihsizlikle karşılaşan Rory, sınavı kaçırır.

3. 1. Sezon 7. Bölüm: "Kiss And Tell"

1. Sezon 7. Bölüm:

Şükran günü yaklaşıyor, bu nedenle Taylor kasabanın dekore edilmesini istiyor. Sonbahar moduna girmek için birebir olan bu bölümden romantizm de eksik kalmıyor. Dean ile karşılaşmak için bahaneler üretmeye çalışan Rory ilerleyen sahnelerde kendisini annesi ve Dean ile film gecesi yaparken buluyor. 

4. 2.Sezon 2. Bölüm: “Hammers and Veils”

2.Sezon 2. Bölüm: “Hammers and Veils”

Lorelai, ebeveynlerine Max ile nişanlarından bahsedip etmemeye emin olamaz. Rory ve Paris ise ders dışı aktivite için yeni bir etkinliğe katılır fakat bu Dean ile aralarında bir tartışmaya sebep olur.

5. 2 Sezon 16. Bölüm“There’s the Rub”

2 Sezon 16. Bölüm“There’s the Rub”

Emily ve Lorelai rahatlatıcı bir haftasonu için spaya giderler. Alışık olduğumuz Amerikan dizi karakterlerinin aksine Rory, boş kalan evini partilemeye değil pijamalarıyla Hint yemeği yiyeceği bir gece yaşamaya kullanmak ister. Ama bir anda önce ders çalışıp not yükseltme derdinde olan Paris’i, sonra da Jess ve Dean’i evinde bulur.

6. 3. Sezon 5. Bölüm "Eight O'Clock At The Oasis"

3. Sezon 5. Bölüm

Lorelai yeni komşusu iş gezisindeyken bahçesini sulamak için ikna edilir. Fakat bir işi çıkınca Lorelai Rory’den, Rory ise Jess’ten yardım ister. Lorelai aynı zamanda Emily’den bir müzayede beğendiği adamı bulmasında yardım ister.

7. 3. Sezon 7. Bölüm: "They Shoot Gilmores, Don't They?"

3. Sezon 7. Bölüm:

Geleneksel Stars Hollow 24 saatlik dans maratonunu kazanmayı kafaya koyan Lorelai Rory’i dans partneri olmaya zorlar. Bütün kasaba etraflarında dans ederken Rory ve Jess kavga etmeden duramaz ve bu durum Dean’in de dikkatini çeker.

8. 3. Sezon 8. Bölüm "Let The Games Begin"

3. Sezon 8. Bölüm

Lorelai ve Rory, Richard ve Emily ile Yale Üniversitesi’ni gezmeye giderler, fakat Richard’ın aslında Rory için dekan ile sürpriz bir mülakat ayarladığı ortaya çıkınca işler karışır. 

9. 3. Sezon 9. Bölüm "A Deep-Fried Korean Thanksgiving"

3. Sezon 9. Bölüm

Lorelai’ın annesi ve babası kızları Şükran günü yemeğine beklemektedir. Ama onları sadece Emily ve Richard değil, aynı zamanda Lane, Luke ve Sookie de bekliyordur. Dört ziyafeti aynı anda idare etmek nasıl mümkün olacak? 

10. 3. Sezon 21. Bölüm: “Here Comes the Son”

 3. Sezon 21. Bölüm: “Here Comes the Son”

Jess babasının yanında kalmaya Venice Beach’e gider, fakat beklediği misafirperverlikle karşılaşmaz. Rory’nin ise final sınavları yaklaşıyordur.
Bu bölümün önemli taraflarından biri, bölümün aslında Jess ve babasının ilişkisini konu alacak “Windward Circle” isminde yayınlanmamış bir spin-off dizisinin pilotu olarak tasarlanmış olması.