Kore Dizisi Sevenlerin Netflix'ten İzleyebileceği 11 İlgi Çekici Dizi!

Kore dizisi seviyorsanız bu liste tam size göre!

Güney Kore eğlence endüstrisi, ülkemizde oldukça ilgi görmekte. Kpop grupları, Kore filmleri, ve Kdramalar... 

Kdrama, yani Kore Dramaları, türleri fark etmeksizin Güney Kore'de çekilmiş dizileri kapsamakta. Çoğu internet çizgi romanlarından baz alınarak üretilen bu dizi türü, Netflix tarafından da ilgi gördü. Netflix işbirliğiyle yeni üretilen Kdramalar ise tek sezon sürüyor ve on altı bölümden oluşuyor.

Size bu listede, Netflix'ten izleyebileceğiniz en ilgi çekici Kdramaları bir araya getirdik.

İyi seyirler!

1. Memories of the Alhambra

Orijinal İsmi: Alhambeura Goongjeonui Chooeok

Süre: 70dk
Yönetmen: Ahn Gil-ho
Senarist: Song Jae-jung
Yapımı: 2018 - Güney Kore

Dizi, İspanya’nın Granada şehrine iş gezisi için giden bir yatırım şirketinin CEO’su (Hyun Bin) ve eski bir pansiyon işleten bir kadının (Park Shin-Hye) karşılaşması ile başlayan tuhaf bir hikâyeyi konu almaktadır. Fantastik türündeki bu dizi ayrıca birbirlerini izleyen gerçekler ve kişinin dünya ile arasındaki algılarını bozabilen genişletilmiş bir gerçeklik oyunu etrafında dönmektedir.

2. My ID Is Gangnam Beauty

Orijinal İsmi: ID: Gangnam Beauty

Süre: 60dk
Tür: Dram , Komedi
Yönetmen: Choi Sung-Bum
Yapımı: 2018 - Güney Kore

Dizi, iki üniversite öğrencisinin etrafında dönmektedir. Kang Mi-Rae (Lim Soo-Hyang), çirkin olduğu için insanlar tarafından sürekli aşağılanmış ve zorbalığa uğramış birisidir. Bu duruma daha fazla katlanamaz ve estetik ameliyatı olur. Yeni güzel yüzü ile üniversiteye başlayan Mi-Rae’ye insanlar kaba davranmaya devam eder. Onu 'Gangnam Güzeli' olarak aşağılayıcı bir şekilde çağırır. Mi-Rae ile aynı üniversiteye giden Do Kyung-Seok (Cha Eun-Woo) insanların dış güzelliğinden daha çok iç güzelliğine önem veren birisidir. Kyung-Seok zamanla Mi-Rae’ye âşık olur.

3. The Office Blind Date

Orijinal İsmi: A Business Proposal

Süre: 60dk
Tür: Dram , Komedi
Yönetmen: Park Seon-ho
Yapımı: 2022 - Güney Kore

Arkadaşı kılığına giren Ha-ri, onu korkutup kaçırmak için karmaşık bir randevuya çıkar. Ancak onun CEO'su olduğu ortaya çıkınca ve bir teklifte bulununca planlar alt üst olur.

4. Hometown Cha-Cha-Cha

Orijinal İsmi: Hometown Cha-Cha-Cha

Tür: Dram , Komedi
Yönetmen: Yoo Je-won
Senarist: Shin Ha-Eun
Yapımı: 2021 - Güney Kore

Büyük şehirden gelen bir diş hekimi, küçük bir sahil kasabasında muayenehane açıp yeni bir hayata başlar. Burada her bakımdan onun tam zıddı olan becerikli ve yakışıklı bir adamla tanışır.

5. Hellbound

Orijinal İsmi: Hellbound

Tür: Bilim Kurgu , Dram , Gizem , Suç
Yönetmen: Yeon Sang-ho
Senarist: Seok-gyu Choi
Yapımı: 2021 - Güney Kore

Doğaüstü varlıkların insanları kanlı bir şekilde cezalandırarak cehenneme mahkûm ettiği bir ortam, ilahi adalet temelinde kurulan dinî bir gruba zemin hazırlar.

İnsanlara ne zaman yaşamın içerisinden alınacaklarına dair tahminler iletilir. O zaman geldiğinde ise önlerine bir ölüm meleği çıkar ve canlarını alır.

Sezonu 6 bölümden oluşan bu dizi, Yeon Sang-ho'nun yazdığı, Choi Kyu-sok‘un çizdiği aynı ismi paylaşan bir webtoon’dan uyarlandı. 

6. Mirasçılar

Orijinal İsmi: The Inheritors - The Heirs

Senarist: Kim Eun-sook
Yapımı: 2013 - Güney Kore

Dizi genç, zengin mirasçıların ve sıradan saygı gören fakir bir aileden gelen Cha Eun-Sang (Park Shin-Hye) arkadaşlıklarını ve aşklarını anlatıyor.

7. All of Us Are Dead

Orijinal İsmi: Jigeum Uri Hakgyoneun

Yönetmen: Kim Nam-Soo , Lee Jae-kyu
Senarist: Seong-il Cheon
Yapımı: 2022 - Güney Kore

Okudukları lisede bir zombi virüsü salgınının patlak vermesiyle kapana kısılan öğrenciler ya bir çıkış yolu bulacak ya da korkunç bir şekilde enfekte olacak.

8. Crash Landing on You

Orijinal İsmi: Love's Emergency Landing

Süre: 70dk
Tür: Dram , Komedi , Savaş
Yönetmen: Lee Jung-hyo
Senarist: Park Ji-eun

Dizi, bir Güney Koreli kadın ile bir Kuzey Koreli adamın arasındaki aşk hikâyesini konu almaktadır. Güney Kore'deki bir holdingin mirasçısı olan Yoon Se-Ri (Son Ye-Jin) yamaç paraşütü yaparken sert rüzgar nedeni ile Kuzey Kore’ye acil iniş yapmak zorunda kalır. Burada, Kuzey Koreli bir subay olan Lee Jung-Hyeok (Hyun-Bin) ile karşılaşır. Lee Jung-Hyeok, Yoon Se-Ri’yi koruyup gizler ve bu süreçte gönlünü Yoon Se-Ri’ye kaptırır.

9. Itaewon Class

Orijinal İsmi: Itaewon Keullasseu

Süre: 69dk
Tür: Dram
Yönetmen: Kim Sung Yoon
Senarist: Jo Gwang-Jin
Yapımı: 2020 - Güney Kore

Dizi, adaletsiz bir dünyada yükselmeyi başaran inatçı ve cesur bir grup insanın etrafında dönmektedir. Itaewon’da 'Jagga' adlı bir restoran zincirinin sahibi, Jang Dae-Hee (Yoo Jae-Myung) ve onun oğlu (Ahn Bo-Hyun), Park Sae-Ro-Yi’nin (Park Seo-Joon) hayatını mahvetmekle kalmaz, babasının ölümüne neden olurlar. Park Sae-Ro-Yi, intikam almak için sahibi oldukları 'Jagga' restoran zincirini yok etmeye karar verir ve aynı bölgede bir restoran açar.

10. It’s Okay to Not Be Okay

Orijinal İsmi: Psycho But It's Okay

Süre: 70dk
Tür: Dram , Komedi
Yönetmen: Park Shin-woo
Senarist: Jo Yong (i)
Yapımı: 2020 - Güney Kore

Dizi, psikiyatri bölümünde çalışan bir adam ile popüler ama antisosyal kişilik bozukluğu olan kadın bir çocuk kitabı yazarının etrafında dönmektedir. Adam, aşkı reddetmektedir. Kadın ise aşk hakkında hiçbir şey bilmemektedir. Ancak, ikisi birbirlerine aşık olur. Aşk sayesinde zorlukların üstesinden gelir, kayıp ruhlarını ve kimliklerini yeniden keşfeder.

11. The Uncanny Counter

Orijinal İsmi: The Uncanny Counter

Süre: 65dk
Tür: Aksiyon , Dram , Gizem
Yönetmen: Yoo Sun-dong
Yapımı: 2020 - Güney Kore

Kendilerine “Counter” ismini veren bir grup süper güçlere sahip genç, kimliklerini gizlemek için bir noodle restoranında çalışmaktadır. Asıl yaptıkları iş ise dünyayı tehdit eden şeytani ruhlarla savaşmaktır.