Mutlaka İzlemeniz Gereken, İçinizi Isıtacak 10 Film!

Soğuk havalar, günlük hayatın koşuşturmacası, bizi kovalayan sorumluluklar... Hepsini geride bırakın!

Biliyoruz, yılın bu zamanları stresli ve yoğun olabiliyor. Ufukta dört gözle bekleyecek yılbaşı ya da yaz tatili de yoksa iş başa düşüyor! Bu yüzden size her şeye rağmen iyiliği görmeyi seçen karakterleriyle, eğlenceli ve mutluluk verici konularıyla sizi iyi hissettireceğine emin olduğumuz birbirinden güzel 10 filmi bir araya getirdik. 

İyi seyirler!

1. Küçük Gün Işığım

Orijinal İsmi: Little Miss Sunshine

Süre: 102dk
Tür: Dram , Komedi
Senarist: Michael Arndt
Yapımı: 2006 - ABD

Hoover ailesinin her bireyi denemekten yılmayan sıcak insanlardır. Bir Volswagen minübüse doluşup ailelerinin en küçük bireyinin hayalini gerçekleştirmek için California’ya doğru yola çıkarlar. Bu üç günlük traji komik yolculuk sürprizlerle ve aile fertlerin hayal bile edemeyeceği bir sonla tamamlanacaktır. Küçük Gün Işığım bilinen kalıpları kıran bir Amerikan yol komedisi.

2. Acemi Prenses

Orijinal İsmi: The Princess Diaries

Süre: 115dk
Tür: Aile , Komedi , Romantik
Yönetmen: Garry Marshall
Senarist: Gina Wendkos
Yapımı: 2001 - ABD

Avrupa'da Genovia adlı küçük bir ülke olduğunu biliyor muydunuz? Aslına bakarsanız, 15 yaşındaki San Franciscolu bir kız olan Mia dahil, pek çok kişi bu ülkenin varlığından habersiz. Ancak Mia'nın habersiz oluşu, özel bir durum yaratıyor: Çünkü, babasının yokluğunda annesi tarafından büyütülmüş bu genç hanım, gerçekte Genovia'nın prensesi. Babasının beklenmedik ölümünü haber alan Mia, San Francisco'daki yaşamında tam bir çirkin ördek yavrusu: Paspal bir görünüşü var, çekici olmayı beceremiyor, buna karşın, pırıl pırıl bir zekası var. Yeni tanışacağı büyükannesine düşen, Mia'nın dışını da içi kadar güzel yapmak - çünkü prensesler her şeyleriyle zarif ve alımlı görünmeli. Yani postallara veda, topuklu ayakkabılara merhaba!

3. Gelinin Babası

Orijinal İsmi: Father Of The Bride

Süre: 105dk
Tür: Komedi , Romantik
Yönetmen: Charles Shyer
Yapımı: 1991 - ABD

George Stanley Banks iyi bir işi olan ve çoğularına göre sıradan bir hayat yaşamaktadır. Fakat bir gün sonunda çok sevdiği kızı yurtdışından dönecektir, George hemen kızının en sevdiği bisikletini bile bulur, onu müthiş bir şekilde karşılamayı istiyordur. Ve sonunda o gündür, George ve karısı Nina'nın kızı Annie gelir, kendisi artık 22 yaşındadır. Fakat bir süre sohbet ettikten sonra Annie bir şok haber verir, Annie evlenecektir. Bu habere Nina çok sevinse de ,George biraz garip olur. Sonuçta damadını tanımıyordur ve kızını kaybetmesinden ve onun zarar görmesinden çok korkuyordur. Ancak daha sonra Annie Bryan McKenzieni yani George'un damadı olacak kişi eve çağırır, George her fırsatda Bryan'ın bir hatasını bulmaya çalışsa da bu pek kolay olmaz, şimdiyse George iyi bir düğün yapmak zorundadır fakat bu ona pahalıya patlayacaktir ancak onlara yardım etmeleri için de garip birini  tutarlar. Ve son sürat düğün hazırlıkları başlar.

4. Benimle Evlenir Misin?

Orijinal İsmi: 27 Dresses

Süre: 111dk
Tür: Komedi , Romantik
Yönetmen: Anne Fletcher
Yapımı: 2008 - ABD

Uzun soluklu bir gelin nedimeliği kariyerini sürdürmeye karar vermiş gibi duran Jane’in kendi mutlu sonu her ne kadar pek ufukta gözükmemekteyse de, gizliden gizliye aşık olduğu patronunun kalbi, kız kardeşi tarafından çalınınca, Jane de bu nedimelik kariyerinin bir yerlerinde hata yapmış olabileceğini düşünerek her şeyi tekrar gözden geçirir. Jane her zaman için çevresindeki kişilere çok iyi davranan ve onların mutluluğunu önemseyen bir insan olmuştur. Ama bu özenin küçük bir kısmını bile kendine göstermemektedir. Bütün yaşamı insanları mutlu edebilmek üzerine kurulu olan Jane, gardrobunda duran yirmiyedi tane nedime elbisesi ile bunu kolayca kanıtlayabilecek durumdadır. Önemli akşamlardan birinde Jane, Manhattan ve Brooklyn arasındaki farklı düğün organizasyonları arasında mekik dokuyup nedimelik kariyerini yüzünün akıyla kotarırken, bu düğün bağımlısının yeteneği gazetesinde gelinler hakkında yazı yazan gazeteci Kevin’ın gözüne takılır. Jane, Kevin’ın kuşkucu mantığının kendisinin değer verdiği hemen hemen her şeyin (yani düğünlerin) mantığının karşısında olduğunu farkeder. Jane’in bir zamanlar mükemmelen düzenlenmiş hayatını daha da karmaşıklaştıracak bir adım, kendi kız kardeşi Tess (Malin Akerman) tarafından atılır. Tess, Jane’in patronu olan George’un kalbini anında çalar. Tess, her zaman yardımsever olan ablasına planlanması gereken bir düğün daha çıkartır: Kendisi ve George’un düğünü. Fakat Jane’in George’a karşı olan duyguları onu sarsıcı aydınlanmalara ve belki de yeni bir hayatın başlangıcına sebep olacaktır.

5. Sözcüklerin Gücü

Orijinal İsmi: Akeelah And The Bee

Süre: 112dk
Tür: Dram
Yönetmen: Doug Atchison
Senarist: Doug Atchison
Yapımı: 2006 - ABD

Gördüğünüz en güçlü aile filmi! Akeelah Anderson kelimelere tutkuyla bağlı küçük bir kızdır. Bu tutkusu onu bir imla yarışmasına katılmaya kadar götürür. Pek çok insan ona gönüllü olarak öğretmenlik yaparken kimileride karşı çıkar. Çok geçmeden Akeelah, Ulusal İmla Yarışması’na katılmaktaki cesareti ve kararlılığıyla farkında olmadan mahalleyi bir araya getirir.

6. Tehlikeli Bebek

Orijinal İsmi: Bringing Up Baby

Süre: 102dk
Tür: Komedi , Romantik
Yönetmen: Howard Hawks
Senarist: Hagar Wilde
Yapımı: 1938 - ABD

David Huxley, müze koleksiyonu için belli kemiklere ihtiyaç duymaktadır. Bu kemikleri bulmaya çalıştığı dönemde Susan Vance ile tanışır. İkili, "Baby" adını verdikleri bir leoparla birlikte garip bir maceraya atılırlar.

7. Vol-İ

Orijinal İsmi: Wall-E

Süre: 98dk
Yönetmen: Andrew Stanton
Yapımı: 2008 - ABD

Dünya gezegenini terk eden insanlar tarafından unutulduktan sonra, uzun yıllar boyunca yapayalnız yaşayan ve bu süre içinde programlandığı işle (çöp tasnifiyle) uğraşan robot WALL-E, günün birinde EVE adlı çok güzel bir arama robotuyla karşılaşır ve hayatı aniden yepyeni bir anlam kazanır. WALL-E’nin elinde gezegenin geleceğinin anahtarının olduğunu keşfeden EVE, artık başka bir gezegende yaşayan ve dünyaya güvenlik içinde geri dönüş haberini heyecanla beklemekte olan insanlara bu bilgiyi rapor etmek için müthiş bir uzay yolculuğuna çıkar. Ancak WALL-E’ de boş durmamış, çok beğendiği EVE’in peşine takılarak onunla birlikte galaksiye açılmıştır. Sinema dünyasındaki gelmiş geçmiş en heyecan verici ve en yaratıcı komedi macera böylece başlar. Geleceğin daha önce hiç hayal edilmemiş vizyonlarını içeren bu filmde WALL-E’ye, aralarında bir hamamböceği ile bozuk robotlardan oluşan kahraman ruhlu bir topluluğun da yer aldığı birbirinden ilginç karakterler eşlik eder.

8. Forrest Gump

Orijinal İsmi: Forrest Gump

Süre: 142dk
Tür: Dram , Komedi , Romantik
Yönetmen: Robert Zemeckis
Senarist: Eric Roth
Yapımı: 1994 - ABD

Forrest Gump, zeka seviyesi 75 olan bir erkeğin hayatını ele alıyor. Zeka seviyesi nedeni ile devlet okullarına girmekte bile zorlanan Forrest Gump,zamanla akla mantığa uymayan başarılara imza atıyor. Her ne kadar zeka seviyesi düşük olsa da fiziksel olarak son derece sağlam olan Forrest Gump, zamanla gelişen olaylar zincirinde bizi hayal edemeyeceğimiz bir dünyaya götürüyor.

9. Kuş Kafesi

Orijinal İsmi: The Birdcage

Süre: 119dk
Tür: Komedi
Yönetmen: Mike Nichols
Yapımı: 1996 - ABD

Armand Goldman, Güney Miami sahilinde "Kuş Kafesi" adındaki bir gece kulübünü işleten gay bir adamdır. Uzun zamandır Armand'ın sevgilisi olan Albert ise "Kuş Kafesi"nin yıldız şarkıcısıdır. Çiftin heteroseksüel oğlu Val, (aslında Armand'ın eski evliliğinden öz oğlu) onlara nişanlandığını açıklar. Nişanlısı ise Amerikalı bir senatörün kızıdır. Daha da kötüsü senatör ve eşi, Val'in babasını ve "annesini" merak ettiğinden Miami'ye bir ziyarette bulunmak isterler.

10. Gezgin Pantolon Kardeşliği

Orijinal İsmi: The Sisterhood Of The Traveling Pants

Süre: 119dk
Tür: Dram , Komedi , Romantik
Yönetmen: Ken Kwapis
Yapımı: 2005 - ABD , Meksika , Türkiye

Doğdukları zamandan beri hiç ayrılmayan 4 iyi arkadaşın ilk defa birbirlerinden ayrı geçirecekleri o güzel yazın hikayesini anlatıyor. Genç kızlar hepsine tesadüf bir şekilde uyan bir pantolon alırlar ve farklı vücut yapılarına sahip oldukları için bunun bir sihir olduğunu düşünürler .Bu pantolonu birbirleri arasındaki bağları için kullanmaya karar verirler. Hayatta dostlukların ne kadar önemli olduğunu anlatan güzel bir gençlik filmi.