Görüyorum ki benden uzun süredir
haber alamamışsın! Vizyona giren filmlerden ve en son gelişmelerden anında haberdar olmak ister misin? İzin Ver Daha Sonra
Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com
2018-11-22T16:31:30+03:00 2018-11-22T16:08:28+03:00

Gerçek Hayattan Uyarlanmış Korku Filmleri

İnanması zor ama bu filmler yaşanmış hikayelerden esinlenerek çekilmiş... Filmde geçen sahnelerin korku dolu olması yetmezmiş gibi bir de gerçek hayatta yaşanmış olmaları bu filmleri daha da korku dolu hale getiriyor. Birazdan okuyacağınız film listesi, bu sekiz filmi izlemek için büyük merak uyandırabilir!

Lanetli Ev (2009)

Gerçek hikayeye dayanan dehşet dolu filmin başrollerinde Wendy rolüyle Amanda Crew, Poessessed Witch rolüyle ise Kyle Galiner yer alıyor. Campbell ailesinin karanlık ve doğaüstü güçlere karşı verdiği tüyler ürperten gerçek mücadeleyi anlatan filmde, Viktorya tarzı şirin evlerinin rahatsız edici bir geçmişi olduğunu öğrenmeleriyle dehşet dolu hikaye başlıyor...

Bizi Kötüden Koru (2014)

Başrollerinde Eric Bana ve Olivia Munn'un yer aldığı tüyler ürperten Bizi Kötüden Koru, gerçek bir hikayeyi beyaz perdeye taşıyan bir başka korku filmi. Film, New York Polis Departmanı (NYPD) memurlarından Ralph Sarchie'nin, ailevi sorunlar yaşadığı bir dönemde dahil olduğu bir cin çıkarma davasında olayların içine çekilmesini konu alıyor. 

Şeytan Tohumu (2012)

Genç bir kızın antika bir kutu alması üzerine kutunun içinden gelen sesler eski bir ruhun habercisidir. Genç kızın ailesi, kızlarını ruhun köleliğinden kurtarmak için ellerinden geleni yapacaklardır. Filmin gerçek olaylardan feyz alınaral ayzıldığı iddialar arasında yer alıyor.

Ayin (2011)

Başrollerinde Oscar ödüllü ünlü oyuncu Anthony Hopkins'in yer aldığı, gerçek bir hikayeden uyarlanan bir dram , gerilim ve korku filmi: Ayin. Vatikan'a Peder Lucas'ın yanına gönderilen İlahiyat Fakültesi öğrencisi Michael Kovak'ın hikayesine odaklanan filmde genç öğrenci Kovak, cin çıkarma ayinlerini araştırırken karşılaştığı açıklanamaz olaylarla hayatı ve inancını sorguluyor. 

Black Water (2007)

Başrollerinde Diana Glenn, Maeve Dermody, Andy Rodoreda gibi isimlerin yer aldığı, gerçek bir hikayeden uyarlanan korku filmi Black Water 2007 yapımı bir film. Bu dehşet verici korku filmi, Kuzey Avustralya'da tatil yapan bir çiftin Blackwater Barry turuna katılmalarını ve başlarına gelen felaketleri konu alıyor. 

Görüşleriniz