Walton Goggins

7,8 61 oy

Walton Goggins Biyografi

Walton Sanders Goggins Jr., Amerikalı aktör.

1971 yapımı Alabama'nın Birmingham şehrinde doğdu. Annesi Janet Long, babası Walton Sanders Goggins Sr.'dır. 1990 yapımı Murder in Mississippi filmiyle ilk kez Hollywood'da adını duyurdu. Bu film sırasında arkadaş olduğu rol arkadaşı Ray McKinnon ile Ginny Mule Pictures adlı yapım şirketini kurdular. 2002 yapımı The Accountant adlı kısa filmle Oscar ödülü kazanmıştır. 2002'de başlayıp 2008'de biten The Shield dizisinde baş karakterlerden olan dedektif Shane Vendrell'a uzun süre hayat verdi. Onun ardından gelen uzun soluklu projesi 2010-2015 arası yer aldığı Justified dizisi ve Boyd Crowder rolü oldu.

2012'de Quentin Tarantino'nun Django Unchained filminde Billy Crash karakterini canlandırdıktan sonra Machete Kills, American Ultra gibi filmlerde oynadı. Tarantino'nun sonraki filmi The Hateful Eight'te 'şerif' Chris Mannix rolüyle izleyici karşısına çıktı.

İlk olarak Leanne Kaun ile evlenen Goggins, eşinin 2004'te ölümüne dek resmen evli kalsa da ikili yollarını daha önceden ayırmıştı. 2011'de senarist ve yönetmen Nadia Conners ile evlendi. Bu birliktelikten Augustus adında bir oğlu bulunmaktadır.

Devamını Oku