Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Young Jeezy

Young Jeezy profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
3.8/ 10
3 oy
3 kullanıcının favorisi

Young Jeezy

ABD

28 Eylül 1977

Biyografisi

Young Jeezy, 1977 senesinde Atlanta \'da dünyaya geldi. Çevresindeki koşullardan dolayı zor bir çocukluk dönemi geçiren sanatçı, 1994 senesinde uyuşturucu satmaktan dolayı tutuklandı. 2001 senesinde kendi imkânlarıyla ve Lil\' J ismi altında Thuggin under the Influence adlı ilk stüdyo albümünü piyasaya süren müzisyen, albüm içerisine C-Dog, Fidank, Kinky B, Da Likk, Lil Jon ve Chyna Whyte gibi isimleri konuk müzisyen olarak davet etti.

Thuggin Under the Influence albümü sonrasında 2003 senesinde yine kendi imkânlarıyla Come Shop wit\' Me adlı iki CD\'lik ikinci stüdyo albümünü yayınlayan Young Jeezy, albümünde Bone Crusher, Dank, Lil Jon, Oobie, Kinky, Mykel, Jennie Lasater, Sunny Spoon ve Lil C gibi isimleri konuk müzisyen olarak bulundurdu.

Albüm içerisinde ilk albümde yer alan bazı parçaların farklı versiyonlarına yer veren sanatçı, albümün tüm dünyadaki satışlarıyla 50.000 gibi bir rakama ulaşmayı başardı.

2004 senesinde Bad Boy Records ile albüm anlaşmasına varan Young Jeezy, aynı zamanda Boyz n da Hood adlı rap grubuna dahil oldu. Ertesi sene grubunun kendisiyle aynı ismi taşıyan ilk albümünde yer alan ve albümle Billboard 200 listelerinde 5 numaraya yerleşen müzisyen, aynı dönemde Let\'s Get It: Thug Motivation 101 adlı ilk resmî stüdyo albümünü piyasaya sundu. Albümüne Akon , Trick Daddy, Young Buck, T.I. , Bun B, Lloyd ve Slick Pulla gibi isimleri konuk müzisyen olarak davet eden rapçi, albümüyle Billboard 200 listelerinde zirve olmayı başardı. Albümden çıkan singlelardan

Devamı
Gizle
Tüm yorumlar (1)
Avatar
MinorityReport6 (Dublör) | 24 Mayıs 2015, 15:03

bence iyi bir rapçi dinleyince sevceğinizi umuyorum

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz